fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Fotografia ślubna
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-06-25 19:26:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dzwoni raz do mnie klientka i zapytuje:
- Pan robi śluby?
Odpowiadam twierdząco.
- A jakim pan robi aparatem?
Odpowiadam, że pracuję Nikonami.
- Ale takimi małymi, czy tymi dużymi?
Odpowiadam, że tymi dużymi.
- A to mnie nie stać - odpowiada i przeprasza za kłopot. :)))
fotografia cyfrowa
gsowa
fotografia cyfrowa
2009-06-25 20:19:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
anegdota czy autentyk?
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2009-06-25 20:45:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Autentyk. Czasami, naprawdę, ludzie dzwonią czy przychodzą z takimi sprawami, że można by było niejeden kabaret zasilić tekstami.
Ja czasami wykorzystuję to zawodowo w swoich opowiastkach reporterskich. :)
Ale, odnośnie fotografii ślubnej, to kilka słów z mojego doświadczenia. Tym razem poważnie.


Fotografia ślubna, to specyficzna działka. W niej fotograf jest dla klienta, a nie odwrotnie.
Fotograf ma dostosować się do potrzeb i oczekiwań pary młodych, a nie zachowywać się jak wielki artysta, który narzuca odbiorcy swoją wizję. Ale ma zrobić fotografie rzetelnie, profesjonalnie. Niewiedza klienta nie jest taryfą ulgową.

Zdjęcia ślubne, wg oczekiwań par, to przede wszystkim dokumentacja chwil związanych z dniem ślubu, wykonana poprawnie i zaakceptowana przez odbiorcę.
Odbiorca ma prawo do wyboru zdjęć dla siebie z całego pakietu, który wykonuje fotograf.
Czasami jest to wręcz kłopotliwe, bo ludzie wybrać mogą takie zdjęcia, które ich autorowi nie podobają się. Ale to nie fotografowi ma się podobać zdjęcie, a klientom.
Fotograf, jako dodatkową ofertę, może zaproponować swoją wizję i dodać do pakietu klienta zdjęcia artystyczne, przekształcone graficznie, ale głównie ma kierować się dobrem i gustem klienta.
Bo to, jak wcześniej napisałem jest to dzień Młodych, biorących ślub, a nie sesja autorska wybitnego mniej lub bardziej artysty fotografika.

fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Strona 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa