fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Moderatorzy - kim są
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2008-07-09 09:56:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale ja oabsolutnie ni eneguję popularnośći, tylko niechże ona bedzie wyrażona nie poprzez 2 polecenia ale niech odzwierciedla popularnośc faktyczną, polecenie sie nie sprawdzają
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-07-09 10:38:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pamiętacie stary system gdzie polecenia wskazywały (podkreślam - tylko wskazywały) zdjęcia do VD. I to się MZ sprawdzało.
Ładna mi popularność z dwoma a czasami nawet z jednym poleceniem. To zupełnie przekreśla ideę VP.
Zestawienie systemu poleceń ze zbyt dużą ilością fotografii w galerii (czytaj z duży limit kont premium + za słaba moderacja) owocuje w taki sposób, że nawet bardzo ciekawa fotografia opublikowana w mało atrakcyjnej porze dnia przepada. Wiele moich poleceń zanurkowało w otchłań tylko dla tego, że autor wystawił fotografię w poniedziałek rano a wieczorem była na 5 albo 6 stronie i nikt już tam nie zaglądał. Najgorsze, że od pierwszej do szóstej strony wisiało kilkadziesiąt produkcji rodem z "Hollywood". Wiem, że są dociekliwi szperacze i znajdą dobrą fotę nawet na sześćsetnej stronie a takich jest niewielu.
fotografia cyfrowa
Birmo
fotografia cyfrowa
2008-07-09 10:41:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak sobie to wszystko poczytalem,bo mam chwilę czasu między zabiegami....szkoda,że tak się to wszystko toczy - wielu userów postawiło w tym wątku trafne diagnozy,tyle że nic z nich nie wynika.MartaW wbiła kij w mrowisko trafnie punktując slabości portalowe,bo naprawdę wygląda że portal dryfuje i nabiera wody.
Ja tam jeszcze przez 10 dni sie pobawię razem z Wami ......-)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2008-07-09 10:42:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlatego piszę, że moderacja powinna być jeszcze surowsza, bez utyskiwań i gorzkich żali.
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-07-09 10:43:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
marconi: polecenia działają tak:

2 polecenia i fota jest w VP, potem zaglądają tam inni i jeśli ktoś już polecił to zdjecie tzn: że jest dobre i też poleca i tak bierze się 8 , 10, 12 poleceń
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-07-09 10:47:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Arvena 2008-07-09 07:10:31 | ocena = 4
fotografia cyfrowa
:))..miłego dnia*Ewuniu


Tego typu oceny zabijają ten portal, bo nie wiadomo czy Arvena dała 4 MarcieW za zdjęcie, czy za to, że ją lubi....
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-07-09 10:49:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
* powinno być EwieW, poprzednio wymienioną autorkę przepraszam za błąd....
fotografia cyfrowa
mimosa
fotografia cyfrowa
2008-07-09 10:51:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wasze wszystkie wywody są dyskwalifikowane przez VD.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-07-09 11:36:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MartaPos, podziel się informacjami o kontach dublach z administracją :)
Ja nie mam pewności, że ta, czy ta osoba ma dwa konta, nawet jeżeli przypuszczam, to nie zakładam się poleca samą siebie, myślisz, że ludzie są aż tak głupi?

jpk, oj Ty głosie nasz rozsądku
wojciech - ale jak wyznaczyć popularność? Ilością odsłon? Toć wtedy same akty będą w VP ;)

corazon, należy założyć, że za zdjęcie, a dodatek w postaci "miłego dnia", jest raczej li tylko sympatycznym wywodem koleżanki
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:01:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M: chyba raczej to dowód sympatii, zwłaszcza, że ta 4 jest za zwykły pstryk. proponuję jeszcze kilka formułek do zdjęć np:

ale pięknie świeci słoneczko, buziaki dla Ciebie i całej rodzinki ocena 4
wspaniały mam humor.... ocena 4
dostałem dziś podwyżkę i jestem szczęśliwy.... ocena 4
uwielbiam Cię kochanie.... ocena 4
pociupciałem sobie, jest pięknie... ocena 4
fotografia cyfrowa
DarBaj
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:03:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Właściwie w wypowiedziach każdego z Was (przebrnąłem właśnie przez nie... ufff) jest wiele słusznych uwag i żalu za tym co było... ale nic staraconego :) Z całą pewnością nie jestem i nie mam ambicji być tu autorytetem fotograficznym, ale staram się trzymać chociaż przyzwoity poziom techniczny i poprawiać go z kazdym zdjęciem i z uporem godnym lepszej sprawy powiem po raz kolejny, że sami sobie z tym musimy poradzić i to w możliwie najprostszy sposób, a mianowicie ignorując słabe fotografie... wystarczy, że ich nie zauważymy... :) do tego nie są nam potrzebni ani admini ani moderatorzy... upłynie troszkę czasu i nastąpi samooczyszczenie... to pewne!

Admini potrzebni są jednak do zwalczania arogancji i braku kultury... słowa (w skrócie - chamstwa;), które jest w mojej ocenie większym problemem... tego ignorować nie można :)

Najszybciej i najlepiej zacząć od... siebie więc dam przykład :))

Oświadczenie :)

Prosze bez obaw pisać mi takie krytyki i stawiać takie oceny na które w Waszej ocenie fotografia zasługuje... nie ma mowy o odwetach lub zaniżaniu ocen - jednocześnie prosze nie obrażać się jeśli ocenię czyjąś pracę poniżej jego oczekiwań... no i nie rewanzować się odwetem :)

Darek
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:05:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corazon, heh, według Ciebie zwykły pstryk a może według tej osoby fotografia zasługuje na 4? :)))
A podane przez Ciebie przykłady byłyby jednymi z niewielu szczerych ocen ;) w przeciwieństwie do wysilających się na siłę krytykantów serwujących same zero-jedynki.

"sami sobie z tym musimy poradzić i to w możliwie najprostszy sposób, a mianowicie ignorując słabe fotografie... wystarczy, że ich nie zauważymy... :) do tego nie są nam potrzebni ani admini ani moderatorzy... upłynie troszkę czasu i nastąpi samooczyszczenie... to pewne!"

Amen

"Admini potrzebni są jednak do zwalczania arogancji i braku kultury... słowa (w skrócie - chamstwa;), które jest w mojej ocenie większym problemem... tego ignorować nie można :)"

Też ;)
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:10:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M: "sami sobie z tym musimy poradzić i to w możliwie najprostszy sposób, a mianowicie ignorując słabe fotografie... wystarczy, że ich nie zauważymy... :) do tego nie są nam potrzebni ani admini ani moderatorzy... upłynie troszkę czasu i nastąpi samooczyszczenie... to pewne!"


nie da się, część ominie słabą fotę, ale silne grona wspierania i tak ocenią ją na 4, to walka z wiatrakami...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:13:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corazon, demonizacja TWA mnie bawi
Te "silne grona wspierania" równie dobrze mogą być grupą znajomych, którzy dogadują się ze względu na podobne gusta, nie?

A tutaj funkcjonuje zależność: "Mi się zdjęcie nie podoba, więc każdy, kto postawi dobrą ocenę jest z TWA"
fotografia cyfrowa
DarBaj
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:17:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlatego własnie musimy - wszyscy którym zależy na OB - zacząć od siebie i to od zaraz..... :) Mnie zależy... więc dałem przykład i bedę się tego trzymał... :)
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:17:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M: no jeśli tak będziemy to odbierać, to rzeczywiście nie ma o czym gadać, popatrz na zdjęcie EwyW " Kozłówka " z pierwszej strony dzisiaj i powiedz mi szczerze co jest takiego fantastycznego w tej fotce, że ma 19 komentarzy i 66 pkt, a kilka postów wyżej napisałeś żeby omijać kiepskie foty....
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:18:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corazon, nie mówię o konkretnym zdjęciu
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:39:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M: ale takich konkretnych zdjęć mogę podać setki, zresztą sam chyba wiesz....
fotografia cyfrowa
birdhunter
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:39:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
makrofotograficy wszystkich krajów łączcie się ! :]

mi , muszę to przyznać , nie bez żalu DarBaj zaimponował , serio , ciekaw jakie będą reminiscencje :]
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:42:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
corazon, ale to sprowadzi się do rozmowy o gustach
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:43:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Widzę że wokół TWA pokutuje jedno nieporozumienie wynikajace z braku precyzji. Jeśli przez TWA rozumieć ściśle określoną grupę osób, ktore świadomie wystawiają sobie nawzajem zawyżone oceny, to możliwe, ze zjawisko TWA jest marginalne. Odnoszę jednak wrażenie, że ci, ktory - jak to określa _M - "demonizuja TWA" maja na myśli coś innego - to że spora ilośc osób wystawia zawyżone oceny, nie w obrębie okrślonej grupy, ale zgodnie z tym, co sie w socjologii określa mianem wymiany uogólnionej: "daje 4, bo sam chce dostać, 4, a jak dam 1 to pewnie dostane 1 - niekoniecznie od tej samej osoby". Myśle, ze wiele osób stawia 4 pod gniotami nie tyle daltego, że ma inne gusta, ale daltego, ze woli konserwować "przyjemną atmosferę"... słodkie ciumkanie
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:48:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Idąc tym tropem można dojść do wniosku, że jeżeli znasz kogoś z Obiektywnych lepiej to powinieneś albo przestać oceniać mu zdjęcia, albo najlepiej wystawiać same 0 i 1, bo inaczej nie jest sprawiedliwie.
fotografia cyfrowa
birdhunter
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:49:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sam sobie jakieś podziały porobiłes , najwyzej punktowane i takie tam , ble !;/
jesteś niewiarygodny
fotografia cyfrowa
DarBaj
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:49:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cudów się nie spodziewaj - chyba że jesteś kolejnym który się pod tym podpisze:)
Łatwo się użalać, narzekać, szukać przyczyn u innych, ale jak trzeba zacząć od siebie to wówczas robi się "dziwnie"...

@birdhunter... dlaczego kpisz sobie z makro... paskudniku :) To akurat jedna z trudniejszych dziedzin foto, która wymaga doskonałego warsztatu i techniki... oczywiście nie mówię o wszystkim co na OB podpisane jest "fotografia makro" :)
Dla Twojej wiadomości... to moje "oświadczenie" dotyczy również tych którzy byli u mnie podłączeni do funkcji "ignorowania" :P a juz nie są... ale korzystaj z tego z umiarem :) Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
corazon
fotografia cyfrowa
2008-07-09 12:52:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wymiękam i znikam....
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | Strona 5 | 6 | 7 | 8
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa