fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Moderatorzy - kim są
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-07-08 23:47:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
powiniennem napisać

man!
fotografia cyfrowa
fizyk
fotografia cyfrowa
2008-07-08 23:48:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marta - czytaj ze zrozumieniem, ja się nie skarżę, ja lubię tu być, a to co mi przeszkadza to twoja prywatna wojna.
I żeby było jasne - nie twoja osoba, nawet nie twoje krucjaty - tylko WOJNA.
Gadatliwy nie jestem bo bardzo często po napisaniu czegoś pytam sam siebie:
Po co to napisałeś? jakiej reakcji oczekujesz?
I wtedy kasuję, gryzę się w wirtualnu język i czytam/oglądam dalej.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-07-08 23:51:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fizyk (23:48:09) - czytaj ze zrozumieniem

Napisałeś /wystawiłeś 83 komentarze i oceny, otrzymałeś ich 288
Dlaczego oczekujes od innych wiekszej aktywności, niz sam prezentujesz?


fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-07-09 00:06:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
uff, przeczytalem caly watek:)
fotografia cyfrowa
fizyk
fotografia cyfrowa
2008-07-09 00:10:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MartoW:
Dlatego że mam mniej doświadczenia i nie odważę się oceniać Twoich zdjęć.
Czasem napiszę że coś mi się podoba (z wyższej półki).
Staram się komentować zdjęcia początkujących, wtedy gdy widzę że są na etapie,
który ja mam już za sobą. Mam nadzieję że w miarę nabierania doświadczenia,
moja aktywność będzie wzrastać.
Dzięki za odwiedziny. Marto przyjrzyj sie moim komentarzom, każda krytyka mnie cieszy,
nie jestem odwetowcem, drażnią mnie (trochę) prywatno-towarzyskie komentarze.
Uwierz mi - skasowałem co najmniej pięć postów pod SCIANĄ.
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-07-09 00:13:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fizyk (00:10:32) - proszę, napisz szósty
fotografia cyfrowa
birdhunter
fotografia cyfrowa
2008-07-09 00:17:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no własnie kim są , amatorami ? naturszczykami z łapanki ? wytrawnymi artystami anonimowej moderacji ? wielcy , mali ,średni ?
beznadziejni , boscy ?
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-07-09 00:19:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przypadkowo szczególni
albo
szczególnie przypadkowi
fotografia cyfrowa
fizyk
fotografia cyfrowa
2008-07-09 00:20:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MartoW
Bez złośliwości, ale sama prosiłaś.
Napisałem szósty
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-07-09 00:21:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marta, dobre, buahahahhahahah
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-07-09 00:25:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fizyk (00:20:56) - bez złośliwości :-) teraz napisz coś pod ŚCIANĄ http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-236281.php
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2008-07-09 01:46:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam wrażenie, że ględzicie trochę jak stare ciotki :) być może nawet o słusznej sprawie, tylko naokoło... jestem tu krótko, punkcików mam mało, zdjęcia genialne :) wchodzę na ob... wrzucam 1,2,3 czasami 4... raz na rok 5, lub -1 nie mam jeszcze ignora :) i nie spotkałem się z rewanżyzmem :)) nie wiem o czym opowiadacie.. problem jest stary jak świat, ci którzy robią naprawdę niezłe zdjęcia... zawsze po jakimś czasie mają dość ocen.. i komentarzy w stylu 'trochę w lewo' albo 'dlaczego takie nie ostre'... więc znikają z portalu, tego, tamtego, czy owego... :) albo chowają zdjęcia tam, gdzie nikt ich nie niepokoi.. z drugiej strony, ci którzy robią takie sobie fotki, zawsze wystawiają wysokie oceny, żeby w zamian otrzymać wysokie oceny, bo muszę sobie ponieść samo-ocenę :) i taka to historia.. w kółko się toczy... w konsekwencji... każdy portal przechodzi następującą prostą ewolucję - zaczynają na nim wystawiać ciekawi autorzy, namówieni przez twórców portalu, a potem następuje demokratyzacja.. i na portalu zaczynają pojawiać się .. obcy :))) czyli wszyscy ci, którzy właśnie kupili sobie aparat, zaczęli szkołę, odkryli to hobby.. itd.. i cała ewolucja zaczyna się od nowa .. więc lepsi odchodzą gdzie indziej.. oceny są coraz wyższe za gnioty..i.. jaki z tego morał :) sztuka wymaga sponsorów.. prawdziwa galeria foto, bez gniotów i słabych zdjęć.. to taka, w której (jak w każdej galerii) będą kuratorzy wystaw (czyli moderatorzy o wysokim morale i z wizją).. a wszystko będzie gratis i elitarne... a najlepiej gdyby płacili za wystawianie zdjęć :) .... a każda inna galeria, prędzej czy później przekształci się w portalik, z którego co barwniejsze ptaki odlecą :) ... morał 2: ob ma fajny dizajn, mi się podoba, przyjemnie się przegląda zdjęcia. poziom zależy od userów/ od moderacji ... ale demokracja nie sprzyja podnoszeniu poziomu :) więc przetrwają tylko najsilniejsi :) najfajniejsze jest to, że w zalewie lepszych lub gorszych prac, zawsze można znaleźć jakąś inspirę :) a jak ktoś chce sobie zrobić galerię bez komentów i słabych zdjęć, bez całej tej demokratycznej frustracji ze współżycia z gniotami... zawsze może założyć sobie autorską stronę www, bez komentów :) ale to jest nudne i najfajniej działa post mortem :) czy jakoś tak :) (ta wypowiedź ma trochę sensu, ale jest za długa, wybaczcie, że nie przeczytam jej przed publikacją, co złego to nie ja) :)) pozdr.
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2008-07-09 02:08:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
więc co za różnica kim są moderatorzy :) ktoś przecież musi zmieniać wodę w akwarium... bo jak nie to się woda zamuli i rybki zdechną :) chyba, że ich w ogóle nie ma... to byłaby smutna historia :) i fajne jest to, że można mieć w swoim pf, wymoderowane zdjęcia, przecież nie każda fota ładnie wygląda w galerii, zwłaszcza obok kolejnego zachodziku nad soliną .. czy gdzieś tam.
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2008-07-09 07:35:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zover - twój wywód (choć faktycznie długi he he) ma sens i odzwierciedla pewne autentyczne zjawisko. Myślę jednak, że tak wcale nie musi się dziać i są na to przykłady w sieci. Potrzebna jest jednak reakcja w odpowiednich momentach i wprowadzanie zmian w funkcjonalności galerii kiedy tego wymaga sytuacja. Oczywiście, jeśli właścicielowi zależy jedynie na ilości klików trudno oczekiwać by zmieniał cokolwiek skoro z marketingowego punktu widzenia jest dobrze (nie wiem czy tak jest w przypadku OB).
Przypomnę jedynie, że był tu wątek założony jakiś czas temu przez administrację, zapowiadający głębokie zmiany. Padło wtedy wiele postulatów od userów, w tym wiele bardzo ciekawych. Jakoś nie widzę do dziś efektu tamtej dyskusji. Według mojej zupełnie osobistej oceny system poleceń zupełnie się nie sprawdził. Dlaczego?
1- Bo kilku osobowa grupa jest w stanie wypromować zupełnie bezwartościowe fotografie.
2- Bo systemy poleceń i punktów funkcjonujące równolegle to nonsens.
3- Bo prawie codziennie w VP (które jakby nie było jest wizytówką galerii) lądują jakieś tam gnioty z jednym lub dwoma poleceniami.
4- Bo to zupełnie rozwaliło system ocen.
Choć tytuł tego wątku na to wcale nie wskazuje, dotyczy on chęci poprawienia czegoś na galerii, która choć wykazuje dużą aktywność traci na jakości. Jest nas wcale nie mała grupa pamiętających zupełnie inne czasy (nie odległe) kiedy VP i VD mogły zaciekawić każdego nawet wybrednego gościa. Czasy kiedy było z czego czerpać przykłady i czym cieszyć oczy. To co piszę wcale nie oznacza, że wśród tych co dziś publikują nie ma dobrych fotografów, ale dlaczego skutecznie wyganiamy najlepszych?
fotografia cyfrowa
Anita_K
fotografia cyfrowa
2008-07-09 08:58:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z ciekawosci weszlam do VP i rece mi opadly...Znalazlam tam trzy dobre fotografie, reszta jest jakas pomylka i windowaniem bardzo przecietnych pstrykow.
Nie myslalam, ze to napisze, ale...teraz staje sie jasne na czym polegala akcja slawetnego "Irysa" Wowy. Patrzac na to wszystko odczuwam jakas bezsilnosc...nie rozumiem czy te wszystkie oceny i polecenia sa skorumpowane znajomosciami czy tez wynikaja z najprawdziwszego zachwytu oceniajacych/polecajacych.
Nawet trudno powiedziec, ktora opcja bylalby lepsza...

Przepraszam zalozyciela tego watku za odstapienie od tematu...niestety nie wiem kim sa moderatorzy ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-07-09 09:09:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak dużo osób, tak często twierdzi, że złe zdjęcia ukazują się w VP, że niedługo zacznę wierzyć, że to prawda... dlaczego więc te osoby nie są w stanie wylansować tych ich zdaniem dobrych zdjęć?

Vox Populi to głos ludu, tutaj nie ma dobrych zdjęć, tutaj są zdjęcia popularne. System jest jaki jest i nie ma co biadolić, że nasze gusta nie przystają do popkultury.
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2008-07-09 09:14:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
problem w tym ze dzisiaj nie zawsze Vox Populi to głos choćby większości z nas, nie czuje sie reprezentowany przez VP ponieważ zdjecia które polecam giną w natłoku gniotów i kiczu
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-07-09 09:18:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wojciech7777, widocznie masz niszowy gust, giną w natłoku popu ;)
Jakby nie patrzeć, każde zdjęcie w VP obrazuje gust przynajmniej kilku osób, nawet jeżeli jest to mocno okrzyczane polecanie przez TWA (które jednak jest mocno ukrócone, jeżeli weźmie się pod uwagę 2 polecenia w tygodniu), to w końcu autor mający swoje Towarzystwo najpewniej wpisuje się w jego gusta i autentycznie jego zdjęcia się temu TWA podobają.
fotografia cyfrowa
Anita_K
fotografia cyfrowa
2008-07-09 09:18:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
M, moze dlatego "te osoby" nie sa w stanie wylansowac dobrych zdjec, poniewaz nie chca lansowac-to po pierwsze, a po drugie uzywaja polecen sporadycznie i wybiorczo.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-07-09 09:20:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Anita_K, ale to już nie jest wina systemu, tylko niechęci osób do korzystania z jego narzędzi. W takim razie po co forumowe krucjaty? (nie mam na myśli Ciebie, naszła mnie taka myśl w kontekście kilku wątków ukazujących się dosyć regularnie). Czyżbyśmy chcieli zmieniać gusta innych pod własne nie dając od siebie nic?

Sam bardzo mało polecam, ale też nie narzekam.

Inna sprawa, że jeżeli poleca się niszowe zdjęcia, które nie trafiają do VP to zazwyczaj po jakimś czasie lądują w VD, więc wszystko gra ;)
fotografia cyfrowa
wojciech7777
fotografia cyfrowa
2008-07-09 09:22:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
2 polecenia i Vox Populi, to nie jest Vox Populi...chociaż właściwie jest: Vox dwóch Populi
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-07-09 09:26:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wojciech, to już wada statystyki ;)
albo portal jest za mały
albo wiele użytkowników nie korzysta z poleceń, stąd tak mała ich ilość wystarczy do wystawienia do VP
albo są zbyt duże ograniczenia do ilości poleceń

Swoją drogą, skoro przy progu 2ch poleceń zdjęcia, które polecasz nie dostają się do VP to wychodzi na to, że jesteś jedyny, który kliknął ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-07-09 09:31:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak na marginesie, to znając Twoje zdjęcia domyślam się jakie polecasz i faktycznie szkoda, że nie lądują w VP, aczkolwiek chyba dosyć często w Dei się znajdują?
Wydaje mi się, że istnieje jakiś podział między VP i VD i dostają się do nich nieco inne typy zdjęć ;)
fotografia cyfrowa
MartaPos
fotografia cyfrowa
2008-07-09 09:33:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dość często niestety do VP trafiają zjęcia osób, które mają 2 konta no ob, bo przecież fajnie tak polecić samego siebie :D Dlatego jestem za zlikwidowaniem poleceń. W moim odczuciu system ten zupełnie się nie sprawdził.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-07-09 09:43:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zdecydowanie popieram.

Jeżeli już istnieją dwa systemy wartościowania zdjęć, to niech zostaną wykorzystane do zróżnicowania VP i VD.
Tak na marginesie: zupełnie nie rozumiem zastrzeżeń Obiektywnych, którzy twierdzą, że w VP powinny być same dobre zdjęcia. Niech sobie będą dobre w VD a popularne VP.
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | Strona 4 | 5 | 6 | 7 | 8
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa