fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Bezapelacyjne gnioty
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-05-03 19:26:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ten wątek jest bezapelacyjnym gniotem keramodnora :P
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2010-05-03 19:38:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na prawo od prawego dolnego rogu każdego zdjęcia w tej galerii jest znaczek kosza.

Klikamy na niego.

Trzeci zapis od góry to [Bezapelacyjny gniot].

Zaznaczamy go i wio z gniotami.

Efekt likwidacji z galerii nie jest natychmiastowy, ale prawie pewny w przypadku słabego zdjęcia. Dzieje się tak dlatego, że potrzebnych jest 2 moderatorów do wymoderowania z galerii, a dodatkowo trzeci moderator może zdjęcie przywrócić do galerii.
-----------------------------------------

[Nie namawiam do koszyczkowania takich zdjęć, jakie ja uważam za gnioty. Każdy niech samodzielnie decyduje co dla niego jest gniotem i niech o takich fotach informuje moderatorów.]
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-05-03 19:40:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ten wątek jest bezapelacyjnym gniotem keramodnora :P
fotografia cyfrowa
qixu
fotografia cyfrowa
2010-05-03 21:24:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z tym usuwaniem zdjec z galerii, zeby nasycic wilka napisze tak:

Moderacja na OB chyba i tak nie jest najgorsza i mam nadzieje, ze jesli juz, to zostanie utrzymana na obecnym poziomie bez przegiec. Do dzis pamietam co sie dzialo na Onephoto, gdy dzialal tam jedyny mistrz i wyrocznia - Wallson :/

Mam salomonowe rozwiazanie - stworzmy galerie "koszyczkow", gdzie trafialyby tam zdjecia moderowane i by mozna by bylo je obejrzec obok siebie. Jestem pewien, ze pomysl by chwycil, ja na pewno bym czesto tam zagladal.

------------
keramodnor
fotografia cyfrowa
2010-05-03 19:03:36 fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa



[Nie namawiam do koszyczkowania takich zdjęć, jakie ja uważam za gnioty. Każdy niech samodzielnie decyduje co dla niego jest gniotem i niech o takich fotach informuje moderatorów.]

---------------

Jesli o moderacji decydowaliby wszyscy, a nie moderator-wyrocznia, to jestem jak najbardziej na tak. Np gdyby trzy "koszyczki" klikniete od roznych userow dawalyby dopiero moderatorowi mozliwosc postawienia krzyzyka na zdjeciu, to by krzywdy nie bylo.

Albo inny pomysl: moderator musialby sie zobowiazac do napisania chocby dwoch zdan KK, zanim uczyni swoja powinnosc.

Tylko co na to owca? :)
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2010-05-03 21:43:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mam ostatnio za dużo czasu... postanowiłam wejść na te fora na których mam konta i sprawdzić czy coś się dzieje albo czy się np z nich nie wywalić.... wchodzę po roku na obiektywncy: same nowe "ryje" i keramodnor walczący z gniotami :) odrazu mi lepiej :)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-05-03 21:50:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nieźle się Kera kamufluje - walczy z gniotami wszystkich, żeby nie walczyć z własnymi. :)))
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-05-03 21:56:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ten wątek jest bezapelacyjnym gniotem keramodnora :P
fotografia cyfrowa
Mzajac
fotografia cyfrowa
2010-05-03 22:23:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken! keramodnor ma volvo jak śmiesz!
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-05-03 22:35:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
strasznie mu współczuję :D
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2010-05-04 16:38:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Swoją drogą, widzę pewną prawidłowość - najhojniej minus jedynki i zera [możliwe, że i koszyczki :)))] rozdają tacy, co sami zaczynali od słabych zdjęć... Cóż to za przyjemność wziąć odwet, kiedy już uzyska się możliwość oceniania! Jak w wojsku, im bardziej oberwał jako kot, tym gorszym będzie kapralem.
Jest i prawidłowość druga: Autorzy dobrych fotografii na ogół wykazują stoicki spokój wobec gniotów. Nie muszą nikomu dowodzić, jaki jest słaby :)))
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-05-04 16:45:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czyli autorzy gniotów najbardziej tępią inne gnioty, bo w ten sposób odwracają od siebie uwagę ;P
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2010-05-04 17:20:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak właśnie - nawet, jeśli są byłymi autorami gniotów ;) A może nawet tym bardziej?
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-05-04 17:21:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dlaczego byłymi? ;)
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2010-05-04 17:24:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo czegoś się jednak nauczyli po drodze :)))
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-05-04 17:26:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sulek pytanie kto nie zaczynał od słabych zdjęć? I tym sposobem tą teorię można podciągnąć do dosłownie każdego :)))
p.s. Ja sam dalej produkuję gnioty
p.p.s. Prawdopodobnie po Keramodnorze wlepiam obecnie największą ilość -1
p.p.p.s. Nie byłem gnojony więc nie wiem za bardzo co miałbym odreagowywać.

Uprzedzając blokadę oceniania stosuję nie z obawy przed niskimi ocenami a po to żeby wypowiadali się ludzie, którzy chca cokolwiek powiedzieć zanmiast dawania suchej oceny.
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2010-05-04 17:30:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Andres - wyjątek potwierdza regułę ;) Poza tym to, co napisałam, wynika z tutejszych obserwacji paru userów i dotyczy raczej początków na portalu, niż początków z fotografią w ogóle. Ja sama bronię prawa do gniotów, także własnych xD Kto nie chce, niech nie ogląda, a "gwiazdy" tym jaśniej będą błyszczeć :)))
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2010-05-04 17:44:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sulek żaden wyjątek :))) Rzecz w tym, że w bardzo dużym uproszczeniu dla wielu początki z fotografią=początkom na tym portalu ( robiłem zdjęcia znacznie wcześniej, ale zacząłem myśleć przy ich płodzeniu mniej więcej w tym samym czasie co poznałem Czekoludka i zalogowałem się tutaj.
Ja nie bronię prawa do gniotów, wlepiam -1 i klikam na koszyczki. Dlaczego?

BO ZDECYDOWANIE WOLĘ BYĆ NAJSŁABSZYM WŚRÓD NAJLEPSZYCH NIŻ NAJLEPSZYM WŚRÓD NAJSŁABSZYCH, a zalew gniotów w ostatnim czasie mocno przybiera na sile. A zdecydowanie więcej można wynieść nauki obcując ze zdjęciami doskonałych autorów i próbując im dorównać.
Niestety teraz wyłowienie perełek śród morza słabizny graniczy z cudem.
Uważam tylko, że powinno się sprawiedliwie moderować zdjęcia wszystkich autorów niezależnie od ilości punktów/zdjęć jakie autor opublikował oraz zdecydowanie uważam, że powinien być zlikwidowany dział "gorzkie żale" i nie powinno być przywracania zdjęć do galerii.
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2010-05-04 17:59:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przyznasz jednak, że "sprawiedliwości" w moderowaniu fotografii nie ma, bo niekiedy decyzje modów w tym względzie bywają zadziwiające? W warunkach idealnych lubiłabym raczej wiedzieć, kto usuwa fotki i jakie ma po temu kwalifikacje oraz przesłanki. A wzajemne "koszyczkowanie się" userów chyba nie jest najlepszą drogą - zbyt bowiem ułomną istotą jest człowiek, by nie wykorzystać czasem możliwości prywatnej wendetty :)))

Oczywiście zgadzam się, że należy równać w górę, pozycja jednookiego króla w kraju ślepców [wedle znanego porzekadła] nie jest zaszczytem ;) Ale słabe fotografie też czegoś uczą. A obiektywizm jest nauką najtrudniejszą :)))
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-05-04 19:44:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bardzo dużo nauki czeka nas na pierwszej stronie ;D
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2010-05-04 22:52:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sulek myślę, że koszyczek(-czki) od usera(-ów) dla jakiejś foty to tylko sygnał pomocniczy dla moderatora i to do niego należy decyzja...jakoś nie chce mi się wierzyć by dobrą czy przeciętną fotę usunęli tylko dlatego, że ktoś sobie anonimowo dla feralnego autora odwecik jakiś uprawia...poza tym chyba na wszystkich portalach moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usuwania fotek, na niektórych nawet bez podawania przyczyny :-)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2010-05-04 22:58:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
usuńmy wszystkie zdjęcia ze średnią poniżej średniej jaka ma kera, a potem wszystkie które ocenił on był na mniej niż 3. I bedzie po keramondnorowemu;]
fotografia cyfrowa
kris_wit
fotografia cyfrowa
2010-05-05 14:27:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Obiektywni to juz taka nuda i żenada i pieprzenie wkoło o sprawach ,które byłe klepane setki razy.
zieeeewwwww!!!1
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-05-05 14:31:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Cris70 - nie wiesz, że publicznie nie wypada ziewać? A tyle razy o tym mama mówiła ;P
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2010-05-05 14:33:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
obawiam się że dramatyzujecie:) nie było mnie tu ponad rok, jeśli nie dłużej i w porównaniu z innymi forami tragedii w poziomie zdjęć nie ma, za to poziom merytoryczny wypowiedzi pikuje w dół...
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2010-05-05 14:35:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
CannonCat - wróciłaś po to, żeby mówić, że wróciłaś i pikować razem z innymi? ;)
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | Strona 4 | 5 | 6
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa