fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Foto zawody
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-04-26 18:12:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zrobimy w tytule
fotografia cyfrowa
DorKa
fotografia cyfrowa
2012-04-26 19:18:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tutaj Was znalazłam ;)) Już myślę nad tematem następnego konkursu ...oraz plakatem oczywiście.Afropolak jak na dobrago organizatora przystało już goni mnie do pracy ;)) Wrocłavska dziękuję za te kilka dni ;))
fotografia cyfrowa
AsKa
fotografia cyfrowa
2012-04-26 21:21:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...DorKa -gratuluję-chociaż głosowałam na inną prace.Dziękuję organizatorom zz zabawę!Pozdrawiam.
fotografia cyfrowa
DorKa
fotografia cyfrowa
2012-04-26 21:49:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
; )) dziękuję bardzo...i wymyślam nowy temat ;)
fotografia cyfrowa
AoP
fotografia cyfrowa
2012-04-26 22:18:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gratulacje za oranizatorstwo
i wygranemu

fotografia cyfrowa
shamanta
fotografia cyfrowa
2012-04-28 09:46:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Raz jeszcze przyłączam się do gratulacji :) Kiedy poznamy kolejnego konkursu temat? :) Mam też propozycje odnośnie głosowania, żeby dopuścić wybór trzech najbardziej podobających się zdjęć. Przy jednym zdjęciu oraz wyrównanej stawce zawsze jest dylemat. Ja w ostatnim konkursie chętnie bym właśnie trzy wskazała. Czyli jak komuś się spodoba tylko jedno, to wybiera jedno. Jeśli ktoś uzna za godne uwagi dwa zdjęcia, to wpisuje dwa numery zdjęć. Jeśli trzy zdjęcia ktoś zechce wyróżnić, to poda numery trzech zdjęć. Myślę, że będzie ciekawiej :)
fotografia cyfrowa
yamatachi
fotografia cyfrowa
2012-04-28 10:08:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja też mam propozycję....
otóż...czy jest taka możliwość ze strony zarządzających portalem...aby w dniu zawodów...fotografie były wstawiane poza limitem...?
znacznie by to ułatwiło zabawę...nikt nie musiałby się martwić...może wstawić czy nie?
proszę o rozważenie tej propozycji
[.....]
fotografia cyfrowa
pawel22
fotografia cyfrowa
2012-04-28 10:34:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
yamatachi muszę przyznać że to fajny pomysł tylko czy wypali?
gratulacje dla zwycięzcy.
fotografia cyfrowa
yamatachi
fotografia cyfrowa
2012-04-28 10:56:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak się wszyscy sprężymy...to wypali...w to wierzę...[.....]
fotografia cyfrowa
leman
fotografia cyfrowa
2012-04-28 11:01:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
witam wszystkich ja również mam pewną propozycję ...
odnośnie komentowania prac konkursowych czy nie lepiej było by tylko oceniać pracę lecz nie komentować pod nią?
zauważyłem ze pewne osoby piszą komentarze niezbyt przyjemne po takich opiniach znikają prace które nie były wcale złe :(
mało tego po sprawdzeniu okazuję się ze osoba komentująca w ten sposób nawet nie oceniała prac które wystawili inni :(
Pomysł shamanty wydaję mi się też trafny.
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-04-28 11:46:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Yamatachi - jak redakcja się zgodzi - można spytać. Pomysł uważam za bardzo dobry - wiąże się niestety z problemami technicznymi - ktoś kto nie bierze udziału w konkursie wystawi 600 zdjęć bo nie będzie limitu, trzeba by zrobić kategorie - dla której w określonej dacie limit nie obowiązuje. Co z pracami nie zgłoszonymi na konkurs, a opublikowanymi w tej kategorii. Doświadczenie podpowiada mi żę pojawiło by się wieeeeeele anonimów wykorzystujących brak limitu.

@shamanta - sposób liczenia głosów "wielokrotnych" byłby o wiele mniej czytelny. Tym razem wyróżniono trzy prace. Podliczmy głosy i kolejno odlicz do 3 :-)
Możemy pomyśleć nad wyróżnieniem - czyli głosujmy na przykład : "#4 + #15" - można by spróbować - dobrze by było jakby się inni wypowiedzieli. Co myślicie ?

@leman - blokowanie ocen powoduje że pracy nie wystawiasz z chęci "zarobku" tylko z czystej chęci brania udziału w zabawie. Komentować można , nie trzeba, nikt nie traci nikt nie zyskuje. Uważam że nie powinno się specjalnie wyzłośliwiać pod pracami konkursowymi - ale to moje zdanie a innych się nie nagnie, wolność słowa. zablokować komentowania nie da się.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2012-04-28 12:57:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zabawa jest fajna. A lepsze jest wrogiem dobrego. Uważam, że przyjęte zasady są proste, zrozumiałe i nie dające się naginać. I takie niech zostaną.
Głosować powinno się tak, jak do tej pory, czyli na JEDNĄ pracę - to daje jasną i przejrzystą informację, które zdjęcie podobało się najbardziej. Jeśli ktoś nie może podjąć decyzji - trudno.
Kwestia jakości i wartości komentarzy - to problem nie tylko zabawy w konkurs. ;o)
Sadzę, że większym wyzwaniem dla wyobraźni uczestników zabawy byłyby konkretne tematy (tak jak było w przypadku przysłowia). Wszelkie impresje, wrażenia, marzenia, wspomnienia itp. abstrakty mają niemal nieograniczoną pojemność i w efekcie porównujemy potem drewniane z zielonym lub ostre z mokrym. I to dopiero sprawia trudność w wyborze najbardziej udanej pracy.
Pozdrowienia dla Konkursowiczów! ;o)
fotografia cyfrowa
AndrzejN
fotografia cyfrowa
2012-04-28 14:16:42
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Też myślę, że 1 głos wystarczy. Jest to może okrutne dla oceniających ale jest proste i przejrzyste.
Przecież to tylko dobra zabawa jest.
Co do komentarzy pod pracami to polecam powstrzymywać się od niemiłych i agresywnych.
Ja wiem, że konkurs może wyzwalać emocje i chęć zwalczania konkurentów jest silna ale nie o to chodzi... :)))
No i obowiązkowo bym nakazał żeby każdy kto bierze udział w Zawodach musi oddać głos ! :))

P.S. Czekam na kolejny temat :))
fotografia cyfrowa
Wroclavska
fotografia cyfrowa
2012-04-28 16:08:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przedewszystkim trzeba poprawic/usprawnic glosowanie wpisujac nr w tytule zdjęcia. Przy takiej ilosci zdjec, jaka byla ostatnio bardzo meczyło otwieranie kazdego zdjecia i szukanie numeru.

Ja tez jestam za aby glosowac na 3 zdjecia.

Zdjecie konkursowe poza limitem, to zalezy od administracji.



fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2012-04-28 18:37:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wroclavska -> A po co - poza limitem? Termin publikacji zdjęć "konkursowych" znany jest na co najmniej tydzień wcześniej i wstawia się jedną pracę - co za problem to zaplanować?
Głosowanie na więcej niż jedno zdjęcie rozmydla ocenę. Wszystkie trzy "wybrania" mają być "równorzędne"? A co, jeśli ktoś uzna, że tylko jedno zdjęcie jest fajne? Musi oddać jeszcze dwa głosy na coś, co mu się nie podoba? No, bo inaczej nie będzie takiej samej szansy dla wszystkich, a to jest podstawa równości ocen.
Każdy oceniający ma jeden głos - decyzja może być trudna, ale nie budzi żadnych wątpliwości.
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-04-28 19:31:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nowy regulamin - niewiele zmieniony

ZGŁASZANIE ZDJĘCIA:
*Uczestnik publikuje tylko JEDNO zdjęcie, ANONIMOWO
*Nie można zgłosić do konkursu zdjęcia które już kiedyś było opublikowane.
*Zdjęcie zgłaszać można w dniu konkursu od 8-ej do 22:00
*Obowiązuje blokada oceniania
*W tytule piszemy "FOTO ZAWODY #X" gdzie zamiast X nadajemy kolejny numer - kolejny wolny numer w formacie np
"#5" - koordynator konkursu oraz organizator będzie nad tym czuwał i
podpowiadał jaki numer nadać.
*W opisie piszemy co jest tematem fotografii !


GŁOSOWANIE :
*o GODZINIE 22:00 ZOSTANIE OPUBLIKOWANE SPECJALNE ZDJĘCIE ZATYTUŁOWANE
"GŁOSOWANIE" - Oddanie głosu polega na dodaniu komentarza o treści z
numerem zdjęcia np : "1" lub #1
*Można oddać TYLKO JEDEN GŁOS NA JEDNĄ PRACĘ !!!, Nie można głosować na własną
pracę
*Zwycięzca w formie nagrody otrzymuje kilka minut szacunku, nieco chwały i
książkę o tematyce fotograficznej fundowaną przez redakcję OB a
także wymyśla temat na następny konkurs który to odbędzie się minimum po 7
dniach roboczych.
Zwycięzca czynnie udziela się przy organizacji następnego konkursu ( plakat,
przypomnienie reguł, natrętne nagabywanie do brania udziału )


Głosowanie odbywa się pod plakatem z nazwą "GŁOSOWANIE" Od 22-ej 25
kwietnia do 10-ej rano dnia następnego tj 26 kwietnia.
[Od 10-ej godziny nastąpi zliczanie głosów]



- głosowanie na kilka prac uznałem za niepotrzebne - wowa przedstawił to dość ładnie.
Liczymy głosy i pierwsze trzy najwyżej punktowane prace są wyróżniane - wygrywa nr 1 :-)
- wystawianie poza limitem nie zależy od nas - zapytam redakcję, poczekamy na odpowiedź.

Zgoda ?
fotografia cyfrowa
DorKa
fotografia cyfrowa
2012-04-28 19:32:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam ;) Zaraz dowiecie się jaki jest temat następnego konkursu;) Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za świetną zabawę i docenienie mojej fotografii ;) Mam nadzieję,że i tym razem Obiektywni dopiszą...ZAPRASZAM DO KONKURSU ;)) Moim skromnym zdaniem przyjęte zasady są bardzo czytelne i proste... takie winny być...
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-04-28 19:36:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aj...dat nie poprawiłem w regulaminie :-)
fotografia cyfrowa
DorKa
fotografia cyfrowa
2012-04-28 19:45:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Już jest ok ;) ..Jeszcze jakieś uwagi?
fotografia cyfrowa
Wroclavska
fotografia cyfrowa
2012-04-28 20:00:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wowa - sama planuje 'wolne środkiz' na konkurs, ja tylko poparlam czyjs pomysł.

Tak jak z glosowaniem na 3 zdjecia, w sensie zdjecie nr # - miejsce pierwsze, zdjęcie nr # - drugie miejsce, zdjecie nr # - trzecie miejsce.
fotografia cyfrowa
DorKa
fotografia cyfrowa
2012-04-28 20:03:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Temat już znacie ;))) ZAPRASZAM DO PRACY...;)
fotografia cyfrowa
shamanta
fotografia cyfrowa
2012-04-28 20:08:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
>wowa
>2012-04-28 18:37:37
>Głosowanie na więcej niż jedno zdjęcie rozmydla ocenę.
>Wszystkie trzy "wybrania" mają być "równorzędne"?
>A co, jeśli ktoś uzna, że tylko jedno zdjęcie jest fajne?
>Musi oddać jeszcze dwa głosy na coś, co mu się nie podoba?
>No, bo inaczej nie będzie takiej samej szansy dla wszystkich,
>a to jest podstawa równości ocen.
>Każdy oceniający ma jeden głos - decyzja może być trudna,
>ale nie budzi żadnych wątpliwości.

@wowa, nie przeczytałeś dokładnie :) Jeśli ktoś uzna, że głosuje na jedno zdjęcie to głosuje na jedno. Jeśli dwa zdjęcia uzna za godne wyróżnienia to oddaje głosy na dwa. Jeśli trzy zdjęcia zechce wyróżnić, to odda głosy na trzy. Sam pomysł już dawno temu się sprawdził na innym portalu, więc nie wiem czemu tutaj miał by się nie sprawdzić. Taki system głosowania niczego nie zakłóca a właśnie jest bardziej obiektywny. Może do tego trzeba dojrzeć :)
fotografia cyfrowa
yamatachi
fotografia cyfrowa
2012-04-28 20:11:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
temat pozalimitowego wstawiania pracy konkursowej jest po to...żeby sobie nie zawracać tym głowy...
a całą energię skupić na zawodach
[proste]
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2012-04-28 20:26:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
shamanta -> przeczytałem dokładnie i stąd właśnie moje wątpliwości. Czy zdjęcie z 10 głosami za drugie miejsce będzie wyżej niż zdjęcie z 6 glosami za pierwsze? To jest właśnie rozmydlanie oceny. Opcja "jeden głos na jedno zdjęcie" - nie pozostawia żadnych wątpliwości.
yamatachi - miałem wrażenie, że cała idea konkursu polega na tym, by właśnie "zawracać sobie głowę". :o)
fotografia cyfrowa
yamatachi
fotografia cyfrowa
2012-04-28 20:36:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
widzisz...jestem chaotyczny...walczę z tym...ale jestem...takie rzeczy jak limit spędzają mi sen z powiek...
a chciałbym wystartować w konkursie
a przez moje niezorganizowanie może być mi to nie dane...
dajmy "chaotykom" ten margines bezpieczeństwa...;)
[.....]
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Strona 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa