fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Foto zawody
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2012-07-18 23:33:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę że w takiej sytuacji 1. miejsce ex aequo dla obu:)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-07-19 10:08:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Poprzednia rozgrywka nie miała w zapisie nic o PE , aby nie było kontrowersji w następnych edycjach dodano zapis o TYLKO jednym zdjęciu.

Wygrało zdjęcie które wybrała większość, PE zawierał wersje B&W dokładnie tego samego ujęcia i uznałem że jest to naruszenie na które przy braku odpowiednich zapisów w regulaminie dostępnym pod plakatem głosowania i plakatem ogłaszającym konkurs ( w portfolio Romanoo7 ) można przymknąć oko. Laureatka została pouczona, regulamin uszczelniony , a my bawmy się dalej.

Może nie jest to widoczne ale staram się począwszy od 1 edycji robić wszystko przejrzyście i uczciwie. Regulamin ustalano wspólnie - na forum, porządku prac pilnują 2, 3 osoby, a mimo tego co edycje zdarzają się wpadki - brak anonimowości, brak blokady ocen, zdjęcia na PE, zdjęcia po czasie, błędna numeracja. Przypadki naruszeń staramy się wyłapać i w łagodny sposób skorygować.

Pomijam że sprawy związane z reklamacją poprawności należało by poruszać przed dogrywką, albo przynajmniej w ciągu kilku dni od wygranej - minął tydzień od dogrywki !!!
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2012-07-19 10:17:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W poprzednim konkursie nie było zapisu o PE, więc sprawa nie podlega dyskusji. Natomiast dobrze, że obecny zapis został dopisany. Afro - Twoje starania zauważamy i doceniamy. Powinieneś dostać NAGRODĘ SPECJALNĄ za wkład w rozwój portalu. Lub - staranie utrzymania go przy życiu ;) Pozostaje jeszcze jedna kwestia do rozstrzygnięcia. Co w przypadku remisu? Decyduje zwycięzca poprzedniego konkursu, czy dogrywka? Jestem za dogrywką. Bardzo podobały mi się emocje związane z poprzednią. Może znów się uda ;)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2012-07-19 10:19:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
najbardziej mi się podoba zwrot "Laureatka została pouczona", Dziękujemy ci TATO!
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-07-19 10:35:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Proszę bardzo dzieciaczki ;-) Gdyby Wrocławski pręgierz przywrócono do życia mógłbym pokusić się o publiczne biczowanie, ale odpuściłem sobie :-)
Pozostało mi pouczenie albo społeczny ostracyzm ;-) wybrałem pouczenie.
Nie przesadzajmy, konkurs jest formą zabawy - wiem że te słowo u połowy z portalowych artystów wzbudza konwulsję , ale taki jest zamiar foto-zawodów, dobra zabawa i mobilizacja do robienia zdjęć pod dany temat. Niech role nagrody o której pisze Mana będzie wasze zaufanie że zawody przeprowadzam starając się zachować wszelkie zasady , reguły i sprawiedliwość.
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2012-07-19 10:59:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niniejszym ofiarowuję Ci MANAdat ZAUFANIA! ;)
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-07-19 11:07:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:-)
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2012-07-19 11:07:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I co w przypadku remisu?
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-07-19 11:07:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przyjmuje z honorami
fotografia cyfrowa
Afropolak
fotografia cyfrowa
2012-07-19 11:07:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W regulaminie już dopisano że - runda dogrywkowa.
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2012-07-19 11:24:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wybacz TATO. Nie doczytałam.
fotografia cyfrowa
Vedi
fotografia cyfrowa
2012-07-19 12:17:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Do Afropolaka

W pierwszej zabawie ustaliliście zasady - są przywołane poniżej:
_______________________________________________________________________________
!!! ZDJĘCIA PUBLIKUJEMY ANONIMOWO !!!
Laureat otrzyma książkę: "Fotografia prasowa" (Helion) !!!! od
redakcji.

Konkurs : 11_04_2012
Publikujemy do 22:00 wedle zasad przedstawionych na PE i poniżej.
Temat : PRZYSŁOWIE POLSKIE


Wraz z Wroclawvską, wowa, prorokiem i arturdy uzgodniliśmy kilka zasad w wątku
forum : http://www.obiektywni.pl/forum/watek-165543-0.php#p237727

ZASADY :

*Pamiętajmy że to tylko zabawa !
*Uczestnikiem może być każdy z OBiektywnych
*Uczestnik publikuje tylko jedno zdjęcie
*!!! ZDJĘCIA PUBLIKUJEMY ANONIMOWO !!!
*Nie można zgłosić do konkursu zdjęcia które już kiedyś było opublikowane.
*Zdjęcie zgłaszać można tylko do 22:00 w dniu konkursu
*Obowiązuje blokada oceniania
*W tytule piszemy "FOTO KONKURS"
*W opisie piszemy co jest tematem fotografii : W przypadku tematu zawodów :
"Przysłowia" cytujemy przysłowie.
*Po 22:00 do 23:00 głosujemy pisząc w komentarzu "TAK"
*Można oddać tylko jeden głos
*Nie można głosować na własną pracę
*Po 23:00 liczymy głosy i ogłaszamy zwycięzce.
*Zwycięzca w formie nagrody otrzymuje kilka minut szacunku i nieco chwały a
także wymyśla temat na następny konkurs który to odbędzie się minimum po
tygodniu.

Zasady są także na PE.

___________________________________________________________________________________________

Jest "Uczestnik publikuje tylko jedno zdjęcie" i jest to jednoznacznie brzmiący zapis nie do poważenia i "obejścia".
Nawet jak uczestnik wstawił na PE inną wersję tego samego ujęcia, to nie jest to samo zdjęcie.
Wersja bw i kolor to dwa odmienne światy. Jeżeli w galerii oceniam zdjęcie tego samego zdjęcia w wersji na PF kolor, a na PE jest bw to wskazuję, które moim zdaniem biorę pod uwagę w ocenie.
Przykład 1:
Jeżeli miałbym kupić zdjęcie Kazkara http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-608492.php kupiłbym to w kolorze (przepraszam autora za przywołanie).
Tak też większość uczestników tego portalu czyni.
Przykład 2:
Zdjęcie http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-603224.php oceniał Gryzli i napisał „Ocena za PE”, to samo zrobił Nemo oraz Ulala.

W związku z powyższym bezpodstawne jest Twoje twierdzenie, że nie było szczegółowego zapisu: był i nadal jest.

Cytuję:
_________________________________________________________________________________
Pomijam że sprawy związane z reklamacją poprawności należało by poruszać przed dogrywką, albo przynajmniej w ciągu kilku dni od wygranej - minął tydzień od dogrywki !!!
___________________________________________________________________________________________



Tym twierdzeniem ubawiłem się setnie.
Zadam retoryczne pytanie: ile dni ma tydzień? Tylko 7 czy aż 7?
Tydzień czy jak kto woli siedem dni to zaledwie kilka dni, o których piszesz, a tym samym nie rób sobie żartów, to nie jest żaden argument.
Przy poruszeniu tego tematu moje oczekiwania były inne. Każdy może popełnić błąd, to ludzkie, ale przyznanie się to zbyt duży wysiłek.
A tak na marginesie w grze „w palanta” też obowiązują zasady, bez nich nie byłoby dobrej zabawy.

fotografia cyfrowa
etis
fotografia cyfrowa
2012-07-19 12:41:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To troszkę dziwne wyjaśnienia zważywszy na fakt, że w pierwszej albo drugiej (nie pamiętam dokładnie) edycji zdjęcie w którym była inna wersja na PE zostało oficjalnie w trakcie trwania konkursu zdyskwalifikowane...Wobec tego wówczas regulamin (bez obecnego uściślenia) był jednoznaczny...z pewnością jest to tylko zabawa, ale skoro dany punkt regulaminu stosuje się rygorystycznie względem jednej osoby to powinno być i względem drugiej :)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2012-07-19 12:43:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zaczyna sie typowo polskie podejście ;)
fotografia cyfrowa
Vedi
fotografia cyfrowa
2012-07-19 12:55:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat

Czy możesz uściślić swoją wypowiedź? Będę bardzo wdzięczny.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2012-07-19 16:38:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pomyłki i niedociągnięcia się zdarzają i tak należy to odebrać ,
a Ty Kolego Afropolak rób nadal swoje
fotografia cyfrowa
Wroclavska
fotografia cyfrowa
2012-07-19 17:02:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vedi, parawie w kazdej edycji ktos wieszał PE , ktore ewidentnie róznioło się od tego na pierwszym planie, była cisza bo zdjecie to akurat nie było na podium. Głosnio zrobiło sie dopiero teraz , bo niektórym osobom sie nie podoba, ze to akurat ja wygrałam/zdjecie . Mój PE róznił sie tylko tym ,ze na pierwszym planie lekko podkresliłam cieple kolory a wersj b&w byla oryginalna , dla mnie toakurat bez większej róznicy.
Jeśli i miałes zastrzezenia, to trzeba było od razy pisać, mnie nie zalezlo na wygrajej, ja głosowałam uczciwie , nawet w 2 turze brałam udział .
Aby w przyszłości nie było takich głupich uwag , komentarzy zmodyfikowaliśmy regulamin, aby wszystkich zadowolic, ale widac ,że nie uszczesliwi się świata na siłę ...
Zamiast narzekać i szukac dziury w całym, zapraszam do zabawy to dobrze w pływa na samopoczucie:)
Pozdrawiam z usmiechem:)
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2012-07-19 17:09:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wrocławska pisze o tym co miało miejsce , PE bywało .
Proponuję przerwać tą dyskusję i zacząć się przygotowywać do kolejnej edycji konkursu .
fotografia cyfrowa
Wroclavska
fotografia cyfrowa
2012-07-19 17:25:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dokładnie!

a juz zastanawiałam się nad tematem '"Żmije i żmijki";)
fotografia cyfrowa
yamatachi
fotografia cyfrowa
2012-07-19 17:57:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
albo Predator kontra Obcy...;)
fotografia cyfrowa
Vedi
fotografia cyfrowa
2012-07-19 19:31:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wrocławska
Nie wypowiadałem się na temat Twojego zdjęcia i nadal tego nie czynię. Regulamin "zabawy" był wystarczająco dobry. Określał od I edycji wyraźnie ile zdjęć można wstawić.
Nie rozumiem Twojego stwierdzenia cytuję: "Aby w przyszłości nie było takich głupich uwag , komentarzy...", oraz "...a juz zastanawiałam się nad tematem '"Żmije i żmijki";)".
Polecam: zastanów się co Twoje słowa znaczą i czy są odpowiednie.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2012-07-19 21:32:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no po polsku, typowo sie zrobiło...
fotografia cyfrowa
korpa1
fotografia cyfrowa
2012-07-20 09:33:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
;-)

się dzieje... odebrać nagrody i zmienić skład rządu ;-)

pozdrawiam i do następnego.

PS. nie mam pomysłu na tą geometrię...
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2012-07-20 10:34:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie jest to dobry pomysł ze zmianą 'rządu' ,
zawsze coś może się przytrafić .
sporo dobrego zrobili Wroclawska i Afropolak .
fotografia cyfrowa
Mana
fotografia cyfrowa
2012-07-20 11:26:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że korpa1 żartował z tą zmianą. Jak obalimy rząd nastanie anarchia i nie sądzę, by komukolwiek chciało się przejąć rolę Afro.
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | Strona 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa