fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Przesiadka z poczciwego trabanta 300D na 30d?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-04 21:55:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pełna klatka pociąga za sobą naprawde porządne szkła i drogie filtry - mysle, że przy Twojej tematyce musiałbyś wejść w filtry Lee - także wcale nie ma tak różowo mz ....
fotografia cyfrowa
piotr2505
fotografia cyfrowa
2007-05-04 22:28:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jak już jestesmy przy pelnej klatce to zastanawiam się na 5 i pytanie czy rzeczywiście warto ?, na wielu amerykańskich forach pojawia się opinia , że trzeba mie zarówno 5 jak i 20 , co o tym sadzicie, poza tym czy oriętujecie się jak zachowują się szkła sigmy EX z 5, bo słyszałem, że jest szalenie wymagająca
fotografia cyfrowa
Hix
fotografia cyfrowa
2007-05-04 22:30:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szkło myślę że mam nadające się. w końcu L-ka powinna się nadawać. A z filtrami szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę. Hasło Lee jest bliskie sercu:-). ale myślisz, że hitechy dadzą plamę?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-04 22:34:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Musialbys porozmawiac o tym z Wilkiem - wiem, ze swego czasu mowil mi, ze Cokin niestety sie nie nadaje.... i, ze przy 5 wychodza niestety o wiele bardziej niz przy 30 czy 350 wszelkie niedoskonalosci szkiel - ktore w nizszych modelach byly pomijalne -ale jak mowie najlepiej pogadaj sam z nim na ten temat
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2007-05-04 22:55:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hix - moge przygotowac porownanie. 300D, 350D i 30D
Jeden obiekt robiony w RAWach. Co chcesz zobaczyc, czyli co mam focic?
R.
fotografia cyfrowa
Rollerskate
fotografia cyfrowa
2007-05-04 22:56:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
AAAA i 5D mysle, ze sie obok znajdzie dla porownania. Wiem, ktora kobieta z OB to ma.
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-05-04 23:42:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja przeskoczylem z 10 na mrk i jest rewelacja , uwazam ze pablo dobrze prawi , jak wiesz ze jestes w stanie wydusic na 5 , to polecam

co do 5 to uwazam ze do krajobrazow jak i portretow super aparat jest ,czasami pstrykam nim i ptaki ale jest za to b. wolny :)a o szumach mozesz juz zapomniec co to jest :)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-05-04 23:48:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jasne że jeżeli jest w stanie wydusić na 5D to niech bierze 5D, ale z tego co pisze to wątpi czy dozbiera, bo kasa się rozchodzi. 300D to już staruszek i nie można mieć pewności jak długo pociągnie więc bym wymieniał na 30D, i zbierał sobie spokojnie kaskę na 5D. jak bym dozbierał kupiłbym sobie 5D NIE sprzedając 30D, który ma niewątpliwą przewagę np w postaci szybkości. (teraz nie potrzebujesz a co będzie za rok, dwa?? wiesz??) Dodatkowo 5D nie ze wszystkimi szkłami współpracuje więc tańsze warianty zupełnie odpadają.
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2007-05-04 23:54:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sami bogacze, no ludzie :-)
30D do kieszeni, 5d w plener, marka na majówkę ;D
Tylko się radować :-))
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-04 23:56:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i Haskiego na sluby :)))) a co ! jak szalec to szalec hehe
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2007-05-04 23:57:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ogólnie jestem za ;D
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-04 23:59:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ice - wez tam nam podkrec jakiegos sponsora - ja sie sama 5 ze szklami zadowole - ale niech nam do Patagonii 2 tygodnie moze zarezerwuje choc i jakiegos malego Landroverka
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2007-05-05 00:03:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nam? ;D;D
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-05-05 00:04:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Calme , bronica 645 :) ale nie na sluby , bo szkoda aparatu :)
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-05 00:07:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bronka to byla pamietam w daleko do szosy -ale jakos nie moj typ :))))
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-05-05 00:09:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
teraz te cacka sa tanie :( ale kiedys mialy swoja wartosc :) np 500mn f.8 :( a teraz ??
fotografia cyfrowa
. ... ... .
fotografia cyfrowa
2007-05-05 00:11:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Generalnie nie ma zauważalnej poprawy jakości między dobrą małpką cyfrową a lustrzanką cyfrową.
Wszystkie cierpią na to samo jak napisał jpk kompletną niemożność przeniesienia zakresu dynamiki do jakiego przyzwyczajone są nasze oczy.
Szumy są bardzo mało znaczącym i demonizowanym "problemem" który dręczy najczęściej kompletnych laików -znawców dpreview.com i podobnych.
Wszystkie wynalazki do tej pory zakończyły się połowicznym sukcesem czyli niepowodzeniem i nie pomogły tu ani matryce SCCD SR ani matryce pełnoklatkowe.
Można to łatwo sprawdzić robiąc to samo ujęcie na choćbym tanim materiale negatywowym - to inny rząd wielkości.
Nawet jeśli się to wydaje niewiarygodne to tania małpka analogowa jeśli tylko posiada porządne szkło nie pozostawi suchej nitki na kosztującym kilkanaście tysięcy monstrum niezależnie z jakim logo.
I to chyba dobrze -nie?
fotografia cyfrowa
iceman
fotografia cyfrowa
2007-05-05 00:12:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
która "małpka" posiada szkło klasy L?
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-05 00:14:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Nawet jeśli się to wydaje niewiarygodne to tania małpka analogowa jeśli tylko posiada porządne szkło nie pozostawi suchej nitki na kosztującym kilkanaście tysięcy monstrum niezależnie z jakim logo."

To jeszcze zalezy od obrobki zdjecia z monstrum :)))
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-05-05 00:15:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kazig , a jaki ty masz aparat ?
fotografia cyfrowa
naga
fotografia cyfrowa
2007-05-05 00:16:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co do kosztujących - średni format cyfrowy dorównuje już /percepcyjnie, nie rozdzielczością afaik/ kliszy. może nie slajdowi, ale.
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2007-05-05 00:18:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jesli juz , to tylko slajdy :)
fotografia cyfrowa
. ... ... .
fotografia cyfrowa
2007-05-05 00:21:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie nie zależy -materiał wyjściowyjest do niczego to i obróbka go nie poprawi.
Cyfra jest w stanie konkurować na bajery które są trzeciorzędną sprawą ale nawet 256 punktowy plaster pomiaru światła sterowany coreduo nie zapobiegnie wyjaraniu świateł tam gdzie małpka odda pięknie niuanse światła.
Klasa "L" tu nie ma nic do rzeczy zresztą w na cyfrze to powinno się oznaczać ją :"l" -małą literą... -bardzo małą...
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-05 00:21:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Adamski robi i srednim pejzaz i cyfra - i powiem szczerze, ze mimo iz nie widzialem wydrukow w duzym formacie - wersje cyfrowe podobaja mi sie na rowni z srednim - nie widze nic lepszego wrecz w analogu
fotografia cyfrowa
Calme
fotografia cyfrowa
2007-05-05 00:22:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kaziq - hdr i dri wykonane na poziomie pro w zasadzie sa b trudne do rozroznienia :))
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3 | 4 | 5 | 6
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa