fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
MAX zakładka - propozycja
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
CzeslawW
fotografia cyfrowa
2007-12-08 21:12:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
system przeregulowany z reguły nie działa poprawnie
jeśli w ogóle
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2007-12-08 21:13:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to napisałam ja... MartaW
ale tak jakbym tatę słyszała :-)
fotografia cyfrowa
Nylonka
fotografia cyfrowa
2007-12-08 21:17:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
święta racja
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:01:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vagabond - to może już lepiej miast dwóch słupków, w innym kolorze... expert na czerwono? i u góry rozumiem pod zwykłą średnią osobno średnia expertów?
byłoby to ciekawe i do zrobienia tylko faktycznie musiałoby być to być ze 100 osób i dodatkowo dość aktywnych...

tak sobie myślę, jeśli nawet nie na dziś... tylko w momencie możliwości wykonanie tej pracy przez koderów... to jednak fajna by była taka zakładka z 20 kategoriami i w nich najlepsze zdjęcia dnia... można by ją nazwać VPK (Vox Populi Kategorii)... i podzakładka VPKM - najlepsze zdjęcia miesiąca w kategoriach! :))
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:03:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tyle że funkcja ignorowania może skutecznie ograniczyć działanie nawet tych 100 osob, bo załóżmy że ktooś da 50 ignorów akurat osobom z tej setki.
fotografia cyfrowa
Wojciech
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:04:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zgadzam się z Czesławem w 100%
VanKert, chcesz oddać portal w ręce garski nałogowców, spędzających całą dobę przy klawiaturze ? kto normalny ma czas na to, co proponujesz? od tego jest VD i tu kategorii kilka jakoś widzę, ale w VP??
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:08:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wojciechu - poczytałeś aby moją pierwszą wypowiedź?
obawiam się, że nie...
jeśli jednak tak to zawsze pasje oddawałbym w ręce nałogowców a nie przypadkowych ludzi... ;)

tu przy okazji rozmawiamy jeszcze o innym pomyśle, podyskutować warto...
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:08:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po to byly dyskusje, zeby zdjac punkty przy nickach, zeby teraz jakies czerwone paski dawac i tytuly ekspertow? Chyba was juz pokrecilo od tego gapienia sie w monitor.
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:09:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Vankert,
Dlaczego ignorujesz moje światłe propozycje? ;))
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:11:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken - ależ czemu tak agresywnie?
to wszystko w tej materii? ;)
a coś merytorycznego? przecież zdajesz sobie sprawę, że skoro administracja zniosła cyferki i zapowiedziała dalsze zmiany to to się zmieni...
można tylko czekać, pożna podyskutować...
marudzić najprościej... ;)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:13:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dundee - ależ nie... pewnie będzie dokładnie jak piszesz! ! !

ja tylko chciałbym jeszcze zakładki z 20 różnymi kategoriami, takiej małej tego modyfikacji...
fotografia cyfrowa
Wojciech
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:20:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
VanKert, przeczytałem jeszcze raz
mogę sobie wyobrazić automatyczne typowanie maxa w poszczególnych kategoriach zamiast jednego kosza jak teraz
natomiast Twój system oddałby maxa w ręce nielicznych jak sądzę osób, będących w stanie przejrzeć wszystkie kategorie (zakładając oczywiście dobrą wolę i rzetelność)
max wg średniej ważonej nie jest może głupi, ale może nie wszystko na raz, może najpierw podzielić maxa na kilka - kilkanaście zakładek ?
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:23:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kategorie powinny być tylko dwie: zdjęcie ciekawe i zdjęcie mało ciekawe. Po dwóch latach obcowania z OB nie widze sensu dalszej kategoryzacji. Cała reszta to pic na wodę. Kryterium najprostsze to liczba wyświetleń (kryterium samonakręcające się, nawiasem mówiąc, z pewnym ukierunkowaniem na aspekty anatomiczne).
Po prostu, rusza cię dana fota, lub nie.
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:30:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
VanKert z uporem godnym lepszej sprawy lansuje podział userów na lepszych i gorszych, po pierwsze jest to z definicji reductio ad absurdum (mówimy - mimo nazwy portalu - o subiektywnym postrzeganiu dzieł i "dzieł", poza tym wielu potencjalnie "lepszych" userów ewidentnie ocenia wg swego gustu i tematu zdjęcia, co jest ich dobrym prawem, ale z obiektywnym ocenianiem nie ma wiele wspólnego), po drugie zmniejszy to ruch na serwerach ("gorsi" oleją serwis, przynajmniej częściowo) - a to się nie spodoba reklamodawcom, ergo nie spodoba się właścicielom serwisu. A Vox Populi podoba mi się taki, jaki jest - mówi coś o ludziach, głównie to, że lubią proste, pozbawione podtekstów zdjęcia - ładny pejzaż, zwierzątko jakieś, dziewczynę ładną, i żeby technicznie i kompozycyjnie mieściło się w granicach przyzwoitości. IMO nie ma w tym nic złego, tak to jest. Ja bym za to sugerował, by oszczędzić ciężkiej i niewdzięcznej (te obelgi, te odwety, te ignory!) pracy co bardziej zapalczywym prostowaczom ścieżek gniotoróbczych, założenie w serwisie takiego plug-ina, filtra jakiegoś, który wykryje a) przepalenia (od 10 przepalonych pikseli wzwyż moderka, dla szczególnie pyskatych gniotorobów od 3 pikseli, dla artystów z dyplomem ASP - dowolna ilość ilość przepalonych pikseli, pod warunkiem przedłożenia skanu dyplomu adminowi); b) niemowlęta, np. po charakterystycznych proporcjach głowy (moderka juz od 1 niemowlęcia, artyści j.w.); c) nieostrych oczu (moderka od 2 nieostrych oczu, artyści j.w.); d) brak polara/Cokinów w krajobrazach (moderka zależnie od wypróbkowanej kolorystyki nieba, artyści j.w., niebo przepalone - zob. pkt. a); e) flesz w ryjka (moderka już od 1 ryjka, przepalenia zob. pkt. a, artyści j.w., reporterzy mają prawo do dyspensy po przedłożeniu skanu odpowiedniej legitymacji, identyfikatora lub akredytacji adminowi); f) szumy - tu zwolnienie lub złagodzenie kary przysługuje posiadaczom 30D po sprawdzeniu exifa; itp. itd. W przypadku współistnienia kilku punktów (przepalony niemowlak, strzelony fleszem w ryjek, zaszumiony landszaft bez polara z przepalonym obłoczkiem i niemowlakiem na 1-szym planie [o, zgrozo!!!!!]) - np. blok na 24h. VanKert, przemyśl to... ;)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:33:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"VanKert z uporem godnym lepszej sprawy lansuje podział userów na lepszych i gorszych"

mógłbyś (posługując się twoimi wczorajszymi słowami w stosunku do mnie) "nie pieprzyć"?
skąd ty bierzesz takie wyśnione teksty?
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:34:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dundee - liczba wyswietlen nie jest zadnym kryterium, bo to nie przeklada sie w zaden sposob na jakosc zdjecia. Wiele zlych zdjec ma setki wyswietlen a wpisow z ocenami kilka.
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:37:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
weezul,
skopiowałem se ten tekst, wysłałem gdzie trzeba, przewód doktorski mi otworzyli ;))
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:38:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken, a co to jest jakość zdjęcia?
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:41:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dandee - nie zmieniaj tematu:) Albo zakladamy, ze wiemy o czym mowimy, albo nie wiemy i wtedy nie ma co gadac:) Ilosc wyswietlen nic nie znaczy i tyle.
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:42:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dundee, tylko uważaj, bo jak recenzent zgnoi, to nie na moją odpowiedzialność (VanKert, przepraszam za offtopa)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:42:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken - administracja w poście sprzed dwóch tygodni zapowiedziała zmianę sposobu wyboru zdjęć do VP...
możemy podyskutować albo nie dyskutować i czekać...

nikogo nie namawiam do dyskusji ale takie wypowiedzi jak usera weezul'a nie mają najmniejszego sensu... bo i tak będą zmiany... później zacznie marudzić, że są jakie są a jemu się nie podobają... i szukać winnych, że są (będą)...
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:45:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:46:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ehm... jeden malutki argumencik przeciwko liczbie wyświetleń... każdy może ją sobie podbić... wejścia 'autorskie' też się sumują, pod warunkiem, że z galerii, a nie z własnego konta... ;) pozdr.
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:46:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
VanKert, uprzedzasz fakty, "marudzić" nie będę, bo w przeciwieństwie do Ciebie mam dokładny zlew na punkty, VP i VD, traktuję to miejsce czysto towarzysko i oglądacko. No i aspekt socjologiczny wymiata. ;)
fotografia cyfrowa
Wojciech
fotografia cyfrowa
2007-12-08 22:47:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
weezul :))
VanKert, jeszcze co do pasji i nałogu: widzę różnicę
a ja przypadkowy jestem, choć mam przypływy raz pasji, raz nałogu
jak większość userów tutaj i wszędzie
spróbuj dostrzec urodę żywiołu i baw się :))
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3 | 4 | 5
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa