fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Konto PREMIUM dla każdego?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2008-01-15 18:45:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jpk - na to byłby lepszy sposób, opcje wykluczania kategorii, których nie chcemy oglądać... ;]
albo które chcemy... teraz można tylko jedną, potem drugą, trzecią i to nie jest najlepsze rozwiązanie tak przeglądać...
myślę, że wiele osób by chętnie z tego korzystało wykluczając np. "akty" z oglądania... ;]
a poważnie to ktoś mógłby wykluczyć "dzieci" skoro nie trawi w żadnej postaci, pejzaże, makro, przyrodę... i ludzie by się często mijali spotykając się tylko w miłych dyskusjach na forum... ;] i może to byłoby nawet dobre... ;]

pozdr
fotografia cyfrowa
piotr2505
fotografia cyfrowa
2008-01-15 18:50:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
van, cos w tym jest
fotografia cyfrowa
matematolek
fotografia cyfrowa
2008-01-15 19:47:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że to rzeczywiście dobra myśl...
fotografia cyfrowa
Cris70
fotografia cyfrowa
2008-01-15 19:47:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na OB każdy ma prawo wystawiać,czy nam sie to podoba ,czy nie. Pewnie są tu osoby zawodowo związane z fotografią ,jak i zupełni laicy dopiero zaczynający. Właśnie na tym polega ta zabawa.Każdy chciałby oglądać tylko wspaniałe,znakomite technicznie zdjęcia.Wielu zapomniało już o swoich pierwszych krokach i teraz odgrywa ważniaków na takich forach fotograficznych. To tak,jakby zakazać jeżdzić po autostradzie kierowcom z niewielkim stażem,odizolować ich. Może założyć galerię tylko dla zawodowców? Bo skoro wszystkich drażnią słabe zdjęcia początkujących w tej zabawie i pasji jaka jest fotografia.Mnie nie przeszkadza ten zalew zdjęć, przecież to nie mój dysk komputerowy one zapełniają,a tym początkującym pewnie sprawia to frajdę i traktują to jako być może szansę na rozwijanie swoich umiejętności.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-01-15 20:30:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/forum/watek-4002.php#anchor_135060

proponuje zebrac wasze pomysly jak to zrobil majster i po klopocie. szybko i efetkywnie.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-01-15 20:31:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No to zbierz:)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:07:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zauważcie, ile dobrych (ciekawych, przemyślanych, poprawnych technicznie itd) zdjęć, tygodniowo, prezentują ich autorzy. Według mnie, jeśli ostatnia sesja lub plener był udany, jest to kilka zdjęć (3,4 max.5) i... przerwa, czasami dłuższa. Niektórzy 1 lub 2 zdjęcia/tydzień. Owszem są wyjątki: ktoś przenosi swoje portfolio z innego portalu lub wstawia fotki ponownie, ktoś wreszcie zrealizował pomysł na serię czy cykl. Jest również grupa userów, która prezentuje dobrą fotografię podróżniczo/krajobrazową (dużo podróżuje to i sporo fotek jest). Zauważcie, ile publikują początkujący posiadacze kont premium: jest limit, jest zdjęcie. Bez zastanowienia, bo płacę więc mam. No cóż, nie po to wykupili abonament żeby musieli walczyć o przestrzeń w galerii, trudzić się pisaniem komentarzy czy krytyk, męczyć się z samooceną. Lepiej jak zrobią to za nich inni. Cyknąłem więc wrzucam.
Wniosek jest jeden: mniejszy limit wymusza szacunek dla miejsca w Galerii, myślę, że likwiduje przypadki wysyłania: a nuż się spodoba, kolejnych wersji tego samego ujęcia czy tematu w prawie identycznych ujęciach. Wymusza selekcję, samokrytykę. Szacunek dla siebie, jako Autora również.
P:

fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:10:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Teraz to zrobiłeś ogromne uogólnienie.
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:20:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken: jak to do mnie to nie rozumiem
fotografia cyfrowa
xrog
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:20:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jurekk ma rację.
Więcej nie znaczy lepiej, ograniczyć, ograniczyć!
Mam na myśli konta premium, oczywiście ;-).
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:26:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jurekk dobrze napisał... ale przecież o tym wiemy?
i administracja też wiedziała, że każdy - także ten początkujący który niewiele ma jeszcze do pokazania - kto zapłacił wrzuci nam tu rocznie 500 jakichkolwiek zdjęć... to jest takie "nie chcę ale muszem" - głupio nie dawać (jakichkolwiek) zdjęć skoro się za to zapłaciło... wyglądałoby na frajerstwo... ;]

jakoś nie widać by to się miało zmienić, samo gadanie że to bez sensu nic nie pomoże...
chociaż...
takie bagienko jak się zrobiło (mimo efektownego zabrania rzucających się w oczy dużych punktów u "gwiazdkowców" by było mniej gadania), że zapewne odstrasza kochających spokój... "fkurza"... odstrasza początkujących od wykupienia konta na portalu (chyba, że nie popatrzą najpierw co i jak, kupując w ciemno)...

wniosek? "robienie bagna" i "zerowanie młodych" za ich 'wielkotwórczość' prowadzić może do słusznych zmian na portalu... :/
no sorki ale z tego tak wynika... ale to nie oznacza że mi się ten refleksyjny wniosek spodobał... :/
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:27:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jurekk - Twój wniosek (w odwrotności) jest taki, że większy limit pozbawia szacunku do miejsca, że ludzie z gwiazdką wysyłają ile wlezie bezmyślnie, nie prowadzą selekcji i nie są samokrytyczni, a na koniec nie mają szacunku również dla siebie. Czy dobrze zrozumiałem?
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:36:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jurekk - co racja to racja !
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:43:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
eee tam!
Przecież wielu userów mając to konto, nie wykorzystuje limitu. Nie spodziewam się, że jeśli wykupiłeś Premium to zaczniesz puszczać to co zrzucisz z matrycy.
Dlaczego? Może dlatego, że kontrolujesz to co publikujesz, że masz już jakieś portfolio, jakiś dorobek i będzie Ci zwyczajnie wstyd puścić coś co w Twoim przekonaniu nie będzie dobre? Może i początkujący wraz z poszerzaniem swej wiedzy o fotografowaniu uczyli się również i tego mechanizmu?
fotografia cyfrowa
.,. , . , .,
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:43:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witam zebranych:)
A ja mam pomysl zeby zrobic taka poczekalnie na zdjecia w formie takiej jaka teraz ma galeria,
a dodatkowo wyodrebnic czesc portalu na najlepsze zdjecia (cos jak Vox populi tylko w rozszerzonej formie), taka Galeria Najwyzej Ocenianych zdjec.
Co do oplat to mysle ze dobrze by bylo zeby na konto premium jakos sobie zapracowac. Mam tu na mysli staz na portalu, np. pol roku i ilosc punktow (tutaj nie mam pojecia ) :)
Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:45:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zdecydowanie limity wpłyną na jakość galerii.

Ja np. już ponad rok próbuję wykonać fotkę, którą warto byłoby tu wstawić.

mz 2 foty na tydzień to maks. Dla "premierów" powiedzmy 5 fotek

fotografia cyfrowa
zec
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:45:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mozna rozwinac obecny system w kierunku juz istniejacych rozwizan. Przeciez kazdy ma tutaj jakis limit - nie? Zdaje sie wynosi on od 3 do 5 zdjec na tydzien?
Posiadacze konta premium tez ten zroznicowany limit maja, o czym sie przekonalem, kiedy za pozno oplacilem przedluzenie konta.
Wystarczy ten limit zmienic, bo 3-5 jest za plaski i do niego dodac fotki wykupione w koncie premium. Proste - no nie?
I tak np. przy limicie podstawowym od 1 do 5 zdjec na tydzien, dodac do tego 5 zdjec wykupionych w koncie premium.
Poczatkujacy amator, ktory wykupi sobie premium, mialby 6 zdjec na tydzien, a takie gwiazdy jak "Iskerka", czy "Misie", mialyby po 10.
I w tym jest sek, albo pies pogrzebany - jak ustalic kryteria przyznawania limitow. Bo jezeli na podstawie ocen, to bedzie oznaczalo oddanie calej wladzy w rece TWA.
Mysle ze limity powinna ustalac administracia i moderatorzy. Jezeli adminiatracja potrafi wybrac polecanych autorow, to i z tym sobie poradzi.
Oczywiscie idealny system nie istnieje, ale oparty na wylacznie na ocenach odrzucam stanowczo.
Natomiast wszystkie pomysly zmierzajace do oraniczenia wplywow, czy utrudniania rozwoju portalu, mozecie sobie od razu o kant d... itd ;)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:46:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
taka analogia przyszła mi do głowy; otóż najczęściej doradzanym sprzętem dla początkujących jest ANALOG.
Dlatego, że uczy oszczędności, zapobiega małpiemu pstrykaniu....
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:54:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mówiąc o konkretach:
dla mnie optymalny byłby limit dwa zdjęcia ma tydzień z opcją magazynu tzn. to czego nie wykorzystam w bieżącym tygodniu przechodzi dalej.
Mógłbym wówczas (w okresach niepłodnych) przyoszczędzić na większy temat.
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:56:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
1 zdjęcie na tydzień dla wszystkich
premium + 1 zdjęcie na tydzień
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:56:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
o o o ten magazyn zwłaszcza to dobra myśl ;0

fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2008-01-15 21:58:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ciekawe kto tak doradza... ;]
ktoś się nie wyprzedał ze 'starych' aparatów?... ;]
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-15 22:01:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dandee: byłbyś magazynierem - rekordzistą :))
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-15 22:05:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Van: zaglądnij do wątków na ten temat. Zobaczysz, że to nie moje zdanie (analogów żadnego z pięciu, jeszcze nie sprzedałem).
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2008-01-15 22:11:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
znowu się zaczyna... po 2, po 4, po 7... heh...
choć nikogo wasze pomysły nie interesują... :D ;]]]

może jednak premium nie jest wykupywane dla zdjęc tylko dla braku reklam i tych wszystkich szpiegowskich informacji o innych? ;]
proponuję więc:
konto Szpieg z limitem 3-4 zdjęć (jak w darmowym) + wszystkie szpiegowskie bajery (jak teraz w Premium), brak reklam 50 zł
konto Wystawa z limitem takim jak jest teraz w Premium (10+10 do pf) ale bez żadnych bajerów szpiegowskich (jak w darmowym), brak reklam 50 zł
konto Premium=Szpieg+Wystawa (podwójna cena zaporowa 100 zł - dla bogatych lecz niedocenionych entuzjastów)

ciekawe by było jakie konta wykupili by uczestnicy OB... :]]]
fotografia cyfrowa
1 | 2 | Strona 3 | 4 | 5 | 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa