fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Konto PREMIUM dla każdego?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2008-01-15 22:14:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nawiązując do moich poprzednich wypowiedzi, w uzupełnieniu:
1. Chodzi o zachowanie ogólnodostępnego portalu dla wszystkich ZAINTERESOWANYCH FOTOGRAFIĄ a nie wrzucaniem bezmyślnie zdjęć.
2. Jak sama nazwa wskazuje jest to Galeria - czyli służy do ogladania, komentowania a nie stawiania ocen.
3. Stworzenie pewnych barier typu np. obowiązkowe opłaty nie jest żadnym ograniczeniem dostępu, natomiast stanowi utrudnienie, które dla naprawdę zainteresowanych fotografią jest do pokonania, dla wrzucaczy stanowic może element zniechęcający.
4. W uzupełnieniu powyższego - organizatorzy konkursów fotograficznych często stosują opłaty i nikt nie mowi o ograniczaniu dostępu.
Pozdrawiam wszystkich radośnie:) bo udało mi się pokonać atak grypy:)
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-01-15 22:15:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja tam wolę piwo ;)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-01-15 22:16:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
VanKert... wstyd się przyznać... ostatnio kupuję tylko aparaty analogowe :ops:
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-01-15 22:18:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Konto Szpieg buahahahahaha

Ok! ale o połowę mniej lub pięć razy drożej.
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2008-01-15 22:23:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Marta - bo tanie pewnie... ;]]]
liczysz na zyski za nie za 100 lat? :D
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-01-15 22:25:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a co... skoro nie odziedziczyłam dziadkowego Kodaka, bo przepadł w Powstaniu, to się muszę odkuć jakoś ;-)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2008-01-15 22:33:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
za aparat z 1839 roku dali na aukcji cenę 600 000 euro...

troszkę poczekasz i się odkujesz... ;]]
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-01-15 22:36:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja cykam aparatem z 1930, migawka się zacięła, więc cyk trwa i trwa.... wrzucę niebawem... może być z lekka prześwietlone ;)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-01-15 22:45:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a to zależy od tego, czy i kiedy zdjałes pokrywkę ;-)
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2008-01-15 23:13:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to nie moze byc zdjec z wakacji i wycieczek???? :(

Ja mam tylko takie :cry:
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2008-01-15 23:49:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kilerus - to wygląda tak: jeżeli jedziesz na wycieczkę po to aby np. napić się piwa z kolegami w spokoju i daleko od żony:) - to zrobione przypadkowo fotki raczej nie będą się nadawały. Jeżeli pojedziesz tam fotografować to chętnie je obejrzę. Don't cry, please!:)
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2008-01-15 23:56:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chyba, że jesteś w stanie robić jedno i drugie to nie ma sprawy:)
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2008-01-16 00:00:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobrnąłem do drugiej strony... i mi się odechciało. wiec jesli taka propozycja już padła to wybaczcie.
jak dla mnie 1 zdjęcie na 14 dni - free
1 na 7 dni - premium
wymusi to wstępną selekcję na poziomie uploadu.
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-01-16 00:19:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MiguelAngelo-> też dobrze
fotografia cyfrowa
kilerus
fotografia cyfrowa
2008-01-16 08:36:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sapphire ja sobie jak zwykle jaja robie.
Wiem o co Ci chodzi.

fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-01-16 09:30:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A najzabawniejsze jest to, że metodami administracyjnymi chcecie nauczać estetyki i samokrytyki... A to paradne! - jak mawiała moja babcia.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2008-01-16 09:55:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wowa - jak świat światem (chyba powinno być z dużej litery) konsumpcja zawsze była kształtowana. Myśle, że nie chodzi o ograniczenia administracyjne tylko bardziej o pewne zabiegi socjotechniczne.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-01-16 10:05:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aaaa... po co? :o)
fotografia cyfrowa
MooMin
fotografia cyfrowa
2008-01-16 10:18:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem czy wolno mi się wtrącać, jako nieartyście, hobbyście-amatorowi, a do tego nie związanym z żadnym TWA, ale przeczytałem kawałek tego wątku i mnie zadziwił. Garstka osób - obrońców "prawdziwej fotografii" dywaguje jak tu ograniczyć dostęp do portalu ludziom, którzy robią "złe" zdjęcia. Przerażające. UWażam, że moich kilka fotek akurat do źle ocenianych nie należy, rzekłbym nawet, że niektóre zebrały wręcz zbyt wysokie oceny, ale pamiętam jak jeszcze niedawno byłem zachwycony swoimi fotkami typu gniot/album, które "upiększały" moje "portfolio". To dzięki temu portalowi, kubłach zimnej wody wylewanej przez innych na łeb i spokojnym, rzeczowym wyjaśnieniom udzielanym przez uprzejmych, bardziej doświadczonych kolegów (tu chciałbym bardzo podziękować za poświęcony czas użytkownikom: UncleTom i wowa) zacząłem więcej myśleć, a mniej pstrykać. Dzięki czytaniu krytyk (również pod tymi znienawidzonymi, kiepskimi zdjęciami) zrozumiałem, na co należy zwracać uwagę i o czym powinienem sobie poczytać.
Pomijając fakt, że na szczeście administracji portalu na pewno nie zależy na zmniejszaniu ilości odwiedzających i podejrzewam, że żaden z postulatów nie zostanie wprowadzony to myślę sobie tak:
Wy starzy wyjadacze zlitujcie się nad nami maluczkimi i pozwólcie nam realizować swoje hobby i uczestniczyć w wymianie poglądów z innymi podobnymi, mimo faktu, że nasze zdjęcia nie mają startu do prawdziwej, jedynej słusznej fotografii. Jakakolwiek miałaby ona być. Nie wyganiajcie nas z portalu i nie ograniczajcie nam do niego dostępu! Jeżeli zaś zdarzy się, że jakiś taki nędznik wpadnie i Wam skrytykuje zdjęcie wogóle go nie rozumiejąc to świadomi własnego wysokiego poziomu artyzmu nie powinniście się tym wogóle przejmować. "Wstępna selekcja na poziomie uploadu" - przecież to nie ma sensu. Bezmyślne wrzucanie zdjęć szybko zostaje ukrócone - delikwent zostaje skopany werbalnie przez innych użytkowników portalu - i bardzo dobrze. Nie myślcie tylko o sobie.
fotografia cyfrowa
Tersan
fotografia cyfrowa
2008-01-16 10:58:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MiguelAngelo -> 1 czy 2 na 14 do na oph funkcjonuje, sam tam mam limit 4 na 14 dni (ale nie powiem ze bylo to zle rozwiazanie), ale juz nie wystawiam i usunalem wszystkie swoje foty.
fotografia cyfrowa
matematolek
fotografia cyfrowa
2008-01-16 13:30:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niniejszym oświadczam, że po przeczytaniu ostatniego posta MooMin-a mój pogląd na temat uległ zmianie. Zrozumiałem, że chyba faktycznie nie ma sensu wprowadzanie zmian o których wspomniałem w pierwszym poście. Jeśli więc pozwolicie, to zacznę się powoli wycofywać z zapodanej propozycji. Dziękuje osobom, które rzeczowo wypowiadały się w tej dyskusji.

Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
dwamisie
fotografia cyfrowa
2008-01-16 17:30:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Są takie portale, gdzie przed możliwością zarejestrowania się w serwisie, admninistracja prosi o przesłanie kilku prac drogą mailową w celu zweryfikowania poziomu delikwenta." - cytat z postu wyżej , bardzo słusznie ktoś tu zauwazył są takie galerie i moim skromnym zdaniem Ci którym nie podoba się tu na tej galerii bo tu zalew GNIOTÓW, spokojnie mogą przenieść się na inne galerie bardziej wymagające. Po co biadolić tu, na siłę zmieniać ludzi, przerabiac portal, po co to wszystko? Są tacy "malutcy" fotografowie, którzy też chcą się pokazać zostawcie im tą galerię. Miszczom trudno się tu odnaleść? - my "malutcy" też chcemy mieć swoją galerię, dlaczego nas wyganiacie? Wiemy, że na innych galeriach tu, nie będę wcale skromna, też miszczów nie chcą:) bo niby poziom bee.
Jedyne co może administracja zrobić i co by bardzo pomogło tej galerii to zamknąć to forum. Dyskusje tu prowadzone nie są o fotografii , to wyszydzanie, prześmiewanie, prowokowanie,odwetowanie, powoduje złą atmosferę na tym portalu, dlatego tylu ludzi nie wykupuje konta Premium, dlatego tylu ludzi wogóle nie komentuje i nie ocenia fotografii, dlatego tylu ludzi odchodzi. Misie i Iskierka nie są miszczami ( tu zwracam się do usera Zec) czy to znaczy że na tym portalu nie powinno być dla nich miejsca?

fotografia cyfrowa
. .. . ...
fotografia cyfrowa
2008-01-16 18:09:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oczom nie wierze, ze jeszcze takie metody funkcjonuja w spolecznosci pretendujacej do hm,artyzmu.nie wystarczy wam,ze moderacja jednak dziala i raniace oko najoczywistsze gnioty kasuje?
kim jestescie, by oceniac ile kazdy "moze" lub "nie powinien" pokazywac?
samo slowo "selekcja" ma okreslone konotacje, ktore mnie osobiscie brzydza. a juz szczegolnie smieszne jest rzucanie nickami i postulowanie przez osoby, ktore same powinny sie jeszcze wiele nauczyc.pokora?coz to za slowo?
co to w ogole za pomysly, rozgraniczac na tych "lepszych" i "gorszych"??kto wam daje takie boskie niemal prawo? "galeria najwyzej ocenionych prac", uber-galeria..l
.smiech pusty czlowieka ogarnia na takie pomysly. niech zgadne, do jakiej grupy zaliczyliby sie niektorzy pomyslodawcy...do pariasow ?raczej nie...

jedyny glos rozsadku przejawil moomin i jpk, i chwala im za to. i jakkolwiek uwazam, ze pewne slowa sa sluszne (np mozliwosc wykupienia konta premium po naskrobaniu tych magicznych 200 punktow, to jednak pozwala nowym uczestnikom nieco sie podksztalcic i nabrac dystansu... ), to prawie cala reszta brzmi jak belkot zadufanych w sobie "miszczow", ktorym marzy sie poukladanie swiata wedle wlasnych, jedynie slusznych zasad.

jakby to anglosasi ujeli, shame on you, smietanko polskiej fotografii...przepraszam tych, ktorzy poczuli sie nieslusznie urazeni.
ja jednak poczulam sie urazona probami przyklejenia mi etykietki (do czego te pomysly prowadzxa...)
fotografia cyfrowa
... . .. . .
fotografia cyfrowa
2008-01-16 18:24:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"jedyny glos rozsadku przejawil moomin i jpk"

oklaski... ;]
fotografia cyfrowa
MiguelAngelo
fotografia cyfrowa
2008-01-16 18:24:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
MooMin - przyznaję ci rację i wycofuję się ze swojego pomysłu. Sam przecież się uczyłem, wrzucając na prawdę słabe foty /wiszą nadal w moim pf/ i w większości przypadków otrzymałem konstruktywne porady. Róbmy swoje po prostu. Realizujmy swoją pasję i DYSKUTUJMY o nie KONSTRUKTYWNIE i z KULTURĄ.
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | Strona 4 | 5 | 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa