fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czy Adams używałby cyfry?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
. .. . ...
fotografia cyfrowa
2008-02-03 18:07:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moze i myslal, ale na pewno nie w aspekcie "sprzetowym" , ostatecznie, wszystkie farby posiadaja zblizona konsystencje, a pedzle wykonane byly z wlosia. na pewno nie ograniczal sie do jedynie slusznego rodzaju pedzla z wlosia jaka himalajskiego, jakiego byc moze uzywali starozytni mistrzowie chinskiego malarstwa:D

zreszta porownanie tego problemu, o jakim dyskusja traktuje, do malarstwa, jest mocno chybione. w koncu technik malarskich jest mnostwo, i ani pointylizm nie jest gorszy od tradycyjnej akwareli, ani vice versa...nie widze tu punktow zbieznych.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-02-03 18:09:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W ogóle to trochę chyba zboczyliśmy z tematu. Przedmiotem jest fotografia cyfrowa, analogowa i Ansel Adams a nie van Gogh i jego dylematy artystyczno egzystencjalne.
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-02-03 18:17:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes, kiedy mogę wpaść?

Faktycznie, jest to wykonalne (cały czas twierdzę, że jest ;)), w moim przykładzie podawałem po prostu sytuację, gdy cyfra może brać udział w tworzeniu jakiegoś tam sympatycznego klimatu. U mnie np. wywoływanie filmów aktualnie jest niewykonalne, ciemnię mam outsourcingową ;) Skanera również brak.
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-02-03 18:27:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
_M-> uważam po prostu, że wątek robi się o onanizmie sprzętowym a nie o fotografii analogowej i cyfrowej. Dla mnie osobiście nie ma znaczenia czy ktoś fotografuje analogiem czy cyfrą, nie patrzę na to, czasem z ciekawości zapytam ponieważ zdaję sobie sprawę z ograniczoności i możliwości poszczególnych technik. To co oglądam jako fotografia jest dla mnie najważniejsze a nie metadane z exif. Ale nie zgadzam się również z twierdzeniem, że sprzęt jest mało istotny, choć bliskie jest mi myślenie Davida Michaela Kennedy, który mówił o wyzbyci się myślenia o przysłonach, kadrach itp, a pogrążeniu się w istocie fotografii czyli w umyśle i odciśniętym w nim obrazie.
Czy jeśli widzisz ograniczenia sprzętowe u siebie to nie myślisz o zmianach? Ja tak.
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-02-03 18:34:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale nie zawsze tak jest :)
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-02-03 18:36:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no nie :)
fotografia cyfrowa
pattom
fotografia cyfrowa
2008-02-03 19:19:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:)
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2008-02-03 19:46:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:-DDD hobbes...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-02-03 19:54:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes, napisałem: "takie możliwości także daje nam cyfra, przy analogu trzeba by albo iść grupowo do ciemni, co jest raczej średnio zabawne, albo odłożyć dyskusję o tej sesji i zorganizowanie drugiej, gdy każdy postara się już o wyniki."
ponieważ: "w moim przykładzie podawałem po prostu sytuację, gdy cyfra może brać udział w tworzeniu jakiegoś tam sympatycznego klimatu. U mnie np. wywoływanie filmów aktualnie jest niewykonalne, ciemnię mam outsourcingową ;) Skanera również brak."

Trochę inne założenia. Nie chodzi mi o konfrontację (nie raz, nie dwa i nie dwadzieścia napisałem, ze wolę fot. analogową, ale nie demonizuję cyfrowej), raczej o znalezienie trochę pozytywów fotografii cyfrowej, znalezienie czegoś co umożliwi powiedzenie, że również może mieć swój "klimat". Nie chodzi mi o przekonywanie, szukanie racji, jedynej prawdy a jedynie o trochę dyskusji i poszukiwanie.

"a ja wyraźnie napisałem że nie ma znaczenia za co złapiesz byle byś wiedział co robisz i co chcesz wykreować"
A ja się zgadzam w pełni, tylko że jeżeli to ma oznaczać koniec rozmowy to szkoda.

Tometczak, ja nie odniosłem takiego wrażenia ani przez moment.
Piszesz o onanizmie sprzętowym, później o wyzbyciu się myślenia o przysłonach po to, by w końcu podsumować, ze gdy sprzęt Cię ogranicza to myślisz o jego zmianie. Tak czy siak, chociaż trochę rozbiegane myśli Twe i tak cieszę się, że napisałeś coś więcej.
Ja po prostu lubię robić zdjęcia i czasami sobie pogadać.

hobbes, prewizualizacja... świetne słowo. Kojarzy mi się w tym momencie pewien trening - robienie zdjęć bez negatywu w środku. Jeżeli chodzi o cyfrę, to już zależy od użytkownika i właśnie dlatego uczę swoje dzieciaki fotografować najpierw na analogu.
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2008-02-03 19:58:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ja nie prewizualizuję, ja pstrykam, Pan Bóg kule nosi... te prewizualizowane to mi zawsze się jakoś inaczej potem postwizualizowały... w związku z tym permanentnie i bezwstydnie popełniam snapszoty...
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-02-03 20:01:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Weezul, lol ;)
To chyba też zależy od typu fotografii, raczej trudno prewizualizować zupełnie w przypadku fotografii reportażowej, czy sportowej, z drugiej strony nawet w przypadku takich sytuacji można doszukać się prewizualizowania, gdy fotograf próbuje przewidzieć akcję i odpowiednio ustawić się do strzału.
fotografia cyfrowa
loki_p
fotografia cyfrowa
2008-02-03 20:05:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę że by używał ale chyba jeszcze nie teraz. Za kilka lat na pewno. Kiedyś cyfrowe fotki będą przewyższały jakością te analogowe. W takiej sytuacji raczej musiałby się przestawić.
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2008-02-03 20:15:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
loki_p - może będą, może nie będą, a przynajmniej nie na poziomie dostępnym przeciętnemu śmiertelnikowi... Analog ma ten urok, że do taniej puszki, która ma okres połowicznego rozpadu liczony w dziesiątkach lat ładujesz film jaki dusza zapragnie, a matrycy nie da rady wymienić, żaden producent nie jest zainteresowany czymś takim jak body z wymienną matrycą, boby nie było popytu na Teraz Nowe Lepsze Megapiksele...
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2008-02-03 20:22:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zresztą co to jest jakość? że można saturację podkręcić do bólu, że można levelsami hulać, że kolor można dowolnie przeinaczyć? ja lubię prostotę, to wszystko mi się jakoś z dyscypliną twórczą (no, w moim przypadku bardziej tfurczą) kłóci... a z drugiej strony w skan z analoga też w pewnych granicach ingeruję... ale wolałbym moczyć w ciemni, tylko warunków brak...
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2008-02-03 20:44:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bo jeden woli wielkanoc, a inny boze narodzenie, to w takim razie ktore swieta leapsze?? ;PPP
fotografia cyfrowa
weezul
fotografia cyfrowa
2008-02-03 21:53:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mniej ich w gnatach boli od targania skrzynki, są przez to mniej wysportowani, o!
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-02-03 21:55:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Piękny cytat.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-02-03 21:57:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Piękny cytat.
fotografia cyfrowa
. .. . ...
fotografia cyfrowa
2008-02-03 22:07:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...a najgorsi sa neofici, nie uwazacie?
odnosnie cytatu...zalezy co kto odnosi do pojec" wiedzy i wytrwalosci"...
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-03 22:16:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
co do cytatu hobbesa
polemizowałbym
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-03 22:25:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
np. to , że w istocie wiedza ma służyć właśnie wygodzie i prostocie... większość wynalzków ma swe źródło w lenistwie ;)
fotografia cyfrowa
_M
fotografia cyfrowa
2008-02-03 22:25:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo i tak wiadomo, że hobbes ;)

Ja bym nie tyle polemizował co ustawił się obok tego cytatu. Po prostu jestem albumowcem a wtedy wygoda i prostota pozwala mi zarejestrować więcej życia, więc tracąc jakiś fragment tego czegoś co się traci nieodmiennie według Adamsa zyskuję parę zapamiętanych chwil.
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-02-03 22:28:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bo i tak wiadomo, że hobbes ;)

Ja bym nie tyle polemizował co ustawił się obok tego cytatu. Po prostu jestem albumowcem a wtedy wygoda i prostota pozwala mi zarejestrować więcej życia, więc tracąc jakiś fragment tego czegoś co się traci nieodmiennie według Adamsa zyskuję parę zapamiętanych chwil.
fotografia cyfrowa
. .. . ...
fotografia cyfrowa
2008-02-03 22:32:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no...hobbes...to znaczy ze kobiety powinny wic sie w bolach porodowych,i nie korzystac ze srodkow znieczulajacych ani innych udogodnien w imie "nietracenia czegos"...magii naturalnego porodu zapewne.;P
tylko ze dziecko zawsze "wyjdzie" takie samo...

a poza tym nie jestem pewna, do czego konkretnie ten cytat sie ma odnosic
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-03 22:33:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
potrzeba wiedzy bierze się z potrzeby prostoty.
wiedza upraszcza rzeczywistość, jeśli jesteś ścisłowcem, to wiesz o czym piszę
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | Strona 4 | 5 | 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa