fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
berta vs. keramodnor - może jakaś fotolobotomia? :)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-21 16:07:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale po co to wszystko?
fotografia cyfrowa
Cris70
fotografia cyfrowa
2008-02-21 16:10:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Niepotrzebny post i temat.Po co wywoływać niepotrzebne nikomu pojedynki na zdjęcia.
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-02-21 16:11:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
idąc tym tokiem myślenia z kazdej kategorii nalezy utworzyc osobny portal... Bez sensu... :(
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2008-02-21 16:42:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
załóżcie im bloga...
ja znalazłam złoty środek: nie robię portretów i makro - nie oceniam w tych kategoriach, chociaż makro nienawidzę z całego serca... trochę boli że na świeczniku znajdują się tylko makro, landszafty z zachodem słońca, portrety itp...
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-02-21 17:13:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
CannonCat, napisz, proszę, DLACZEGO boli...
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2008-02-21 18:46:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
chyba w każdej kategorii prace dzielą sie na ładne i ciekawe, więc podział na pół wystarczy. Tu nie chodzi o żadne pojedynki na zdjęcia tylko zupełnie różne rozumienie fotografii. Są portale fotograficzne, które na wejściu proszą o nieumieszczanie wschodów i zachodów, makro, zwierzątek i kwiatków, czyli raczej fotografii ładnej, celując w kierunku fotografii ciekawej (zmierzającej jakoś do przekazywania treści, pobudzania do refleksji). Publiczność jednej i drugiej fotografii to racze różne osoby, które innych doznań poszukują.
Stąd bierze się tyle 'lokalnych' problemów. Perfekcyjne technicznie prace bez śladu 'aspektu twórczego' (np. 798 ujęcie zachodu nad morzem, ze słońcem w mocnym punkcie, różniące sie od pozostałych jedynie nieco innym ułożeniem kolorów) będą bardzo nisko oceniane przez zwolenników fotografii ciekawej jako nie niosące żadnej treści. Zwolennicy fotografii ładnej zjadą za to prace ciekawe bo po 5 sekundowej analizie (a może i dłuższe) nie będą wiedzieć o co tu chodzi, tak zwana 'estetyka' nie wystarczy by to 'ugryźć'.
Można oczywiście współistnieć ale jak wszędzie toczy się wtedy walka o 'władzę'. Ci 'ciekawi' nie chcą by ich miejsce firmowało ładne zdjęcie, i vice versa.
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2008-02-21 18:55:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a dlatego boli, bo to nie wynika z odczuć estetycznych, znajomości fotografii, tylko odmóżdżenia kalendarzowo - internetowego... nikt nie zwraca uwagi na coś co jest inne w jakiś, jakikolwiek sposób.... mało kto próbuje sfotografować postać, portret, makro czy krajobraz inaczej.... królują radosne panoramy...
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-02-21 21:08:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale w dalszym ciągu nie rozumiem, dlaczego Ciebie boli jak INNI tak robią...

Przecież TY możesz fotografować w absolutnej zgodzie ze swoimi zasadami!
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2008-02-21 21:29:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I kto rozsadzi, ktore ciekawe, a ktore ladne: skimi?! iksinski? igrekowski?
Zewne jaja...
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-21 21:34:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rozstrzygałby dodatkowy przycisk "ciekawe"
;))
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-21 21:35:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no i przycisk "ładne", rzecz jasna ;)
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2008-02-21 21:35:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to ja poproszę o trzecią kategorię - taką specjalnie dla mnie - czyli ani ładne, ani ciekawe :->
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-21 21:38:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
przycisk "martaW" ;)))
fotografia cyfrowa
CannonCat
fotografia cyfrowa
2008-02-21 21:57:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
szczerze powiedziawszy to boli mnie okazjonalnie, jak mi hormony szaleją, a tak na co dzień to mi zwisa, dynda i powiewa:) przejęłabym się gdyby tak została odebrana moja wystawa, ale internet średnio mnie rusza...
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2008-02-21 22:29:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
autor sam sobie wybierze gdzie mu bliżej. Wowa - załóż, że masz wybór między grupą A: hiteroh, keramodnor, trurl, akawisz, biderus a grupą B: berta, birmo, romano7, sodryl, eclipsea. Z którymi wolisz pogadać o zdjęciach? z czyimi opiniami sie będziesz liczył? Czyje prace wolisz oglądać?
Podzieliłem grupy tak na oko, nie wiem jak przebiegałaby taka linia, więc zainteresowanych proszę o przymrużenie oka :)
Pewnie są i tacy ze środka, mogą być tu i tu, nikt im nie broni. Wystarczy, że radykaliści się podzielą i będzie spokój ;)
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-02-21 22:36:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skimi: "w każdej kategorii prace dzielą sie na ładne i ciekawe"
ALBO ładne ALBO ciekawe??? To zdjęcie nie może być ładne & ciekawe??? Dla mnei to sztuczny podział... Można robić fotki kwatków pełne emocji... A można dorabaić "treściową" ideologię do nieudanej fotki...
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-21 22:38:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Podzielam zdanie EPHMOC - widziałam tutaj kilka zdjęć, które są i ciekawe, i ładne...
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-21 22:38:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skimi,
podział na fotografie ładne i ciekawe jest sztuczny,
to tak jak podział na ładne i ciekawe twarze.
twarz może być ciekawa i ładna jednoczesśnie
poza tym twarz może być, ani ciekawa, ani ładna, ale kontrowersyjnie podana
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-21 22:39:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zwłaszcza to ostatnie mnie rajcuje najbardziej
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2008-02-21 22:54:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
joanna_ga mnie wspiera - na tyle tysięcy widziałaś kilka, które są i ciekawe i ładne? To podział chyba uzasadniony.
Dundee - podział jest przybliżony. Ładne to te które bazują u odbiorcy na tzw. poczuciu estetycznym, zachwycie, emocjach. Ciekawe to te które wymagają uruchomienia skojarzeń, odwołań do innych prac plastycznych, dostrzeżenia związków między elementami pracy itp.
Zdjęcie może być ładne i ciekawe ale na ogół autor wie czy chce by odbiorca się zachwycił, czy też je zrozumiał.
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-02-21 22:58:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skimi: "joanna_ga mnie wspiera - na tyle tysięcy widziałaś kilka, które są i ciekawe i ładne? To podział chyba uzasadniony"
Nie, to znaczy, że 5 nalezy sie tylko kilku fotkom... ;D
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-02-21 22:58:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a mi sie wydaje ze brakuje wam zajecia dzieci :P :)

spamujcie adminow o "pojedynki" jako funkcja portalu i po krzyku
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:00:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dokładnie tak, EPHMOC :-)
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:09:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Brnąc dalej:
Tutaj http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-71688.php nie ma nic ładnego - szare poręcze i zwykły market. Ciekawy jest brak głowy na manekinie i głowa na schodach. Albo odkrycie tej relacji kogoś bawi albo nie, pobudzenie neuronów go zachwyca albo go nie czuje. Takie prace wymagają jakiegoś 'błysku' u autora.
Tutaj http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-270557.php są ładne i przyciągające kolory, powiększony (więc niecodzienny) świat i odbicia w kropelce. Można sie zachwycać ale neurony leżą odłogiem. I takich zdjęć można codziennie zrobić tysiące (przynajmniej tak mi sie wydaje), i pewnie samojezdny robot w ogródku zrobiłby takich wiele (wystarczy autofokus i przystawka makro). Ale może tak mi sie tylko wydaje?

To skąd tyle piątek?
:)
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:16:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Płonąca żyrafa" Salvadora Dali jest ciekawa, chociaż nie jest to ładny obraz... (albo idąc dalej, taki powiedzmy "Wielki masturbator";-))
"Słoneczniki" van Gogha są ładne i przyciągają kolorem, neurony przy ich oglądaniu leżą odłogiem...
Któryś z tych obrazów jest lepszy? Któryś gorszy?
Nie wolno mi zachwycać się jednymi i drugimi? ;-)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa