fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
berta vs. keramodnor - może jakaś fotolobotomia? :)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:19:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dobre przykłady
pewnie stąd, że lubimy kawę na ławie, czyli gotowca
to jest w pewnym sensie regres cywilizacyjny, zanik potrzeby współtworzenia choćby przez zrozumienie
fotografia cyfrowa
birdhunter
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:20:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rewelacja !
1.badziewna fotografia .
2 miły dla oka pstryk .
brawo !
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:26:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Każdy może się zachwycać czym chce ;) Pewnie żaden nie jest lepszy. Ale gdyby zrobić "słoneczniki" mógł każdy w 5 minut (dysponując cudownym pędzlem), i przed wersją van Gogha zobaczyłabyś 500 mocno podobnych, to zachwyciłaby Cię ta praca? Czy rzucają Cię na kolana zdjęcia zmienione filtrem w PS w niesamowite oleje, akwarele i kute metale?

Przypomniało mi się, że kiedyś miałem taką świetną zabawkę, chyba zwaną kalejdoskop. W rurce były 3 lustra (wzdłuż, połączone dłuższymi ścianami) i kolorowe ziarenka. Gdy patrzyło się pod światło to można było zobaczyć śliczne układy, bogate formalnie i kolorystycznie, jakoś symetryczne. Wystarczyło lekko poruszyć ręką i układ się zmieniał - cała masa cudownych widoków. Nawet autor był niepotrzebny ;) I fotografia ładna (jak ja ją tu rozumiem) ma w sobie coś takiego, choć maestria techniczna jest tu wskazana.
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:33:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skimi: co racja to racja. :)
Jednak zauważ, że do odczytania i satysfakcji z oglądania przykładu 1 potrzebna jest spora wiedza, doświadczenie, znudzenie wręcz zdjęciami bez "tego czegoś".
To zaś przychodzi z czasem, wraz z ilością obejrzanych i zrobionych fotek. Trudno tego wymagać od wszystkich userów. Przecież wiadomo, że Ci, którzy coś osiągną (w dziedzinie fotografii) nie postawią oceny 4 lub 5 pod zdjęciem z przykładu 2.
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:34:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Skimi, zachwycają mnie czasem kolorowe pejzaże, kwiatki i pszczółki, bo kocham przyrodę także na zdjęciach :-) Czasem nawet dzidzie na zdjęciach podobają mi się ;-) I mam prawo do tego i do stawiania dobrych ocen takim zdjęciom też.
I bywam na wernisażach sztuki współczesnej i wszyscy achy i ochy, a ja może niekoniecznie ;-)
Jesteśmy różni i różne rzeczy nam się podobają, tak jest i tak będzie. I całe szczęście, bo inaczej cholernie nudno byłoby ;-)
fotografia cyfrowa
birdhunter
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:39:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
bywać należy , gdzie bywasz ostatnio
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:41:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam zaprzyjaźnioną galerię, prowadzoną przez znajomych (kolega malarz zresztą) i głównie tam bywam.
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:42:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Przecież wiadomo, że Ci, którzy coś osiągną (w dziedzinie fotografii) nie postawią oceny 4 lub 5 pod zdjęciem z przykładu 2."
A skąd to wiadomo? Jasnowidzisz Jurekk? ;-)
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:44:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jurekk - myślę, że do zdjęcia 1 nie jest potrzebna wiedza. Zbadam to jutro na dzieciach :) Moim zdaniem jest to coś innego.
Co do zdjęcia drugiego, to pewnie działa zasada, że coś co jest łatwo powtarzalne jest niżej cenione od czegoś niepowtarzalnego, choć może nawet wbrew temu, że znacznie większą grupę odbiorców porusza.
fotografia cyfrowa
Dundee
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:45:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skimi wyjaśnił skąd to wiadomo ;)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:45:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
joanna_ga: i dzidzię i kwiatka czy landszafcik można pokazać tak, że jednym się spodoba a inni docenią wykonanie.
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:47:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pewnie: jak umiesz zrobić takie samo, to z automatu przestajesz to cenić
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:49:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skimi: może nie wiedza. Bardziej doświadczenie lub, że tak to nazwę, obycie.
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:50:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No, to może jest wyjaśnienie zawyżania ocen ;-) Wysoko oceniamy to, czego według nas nie umiemy zrobić ;-)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:52:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wyłączając oczywistą korzyść materialną
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:53:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Joanno_ga - też lubię kwiatki i widoki (za robalami nie przepadam choć parę bardzo wysoko oceniłem :) ale cenię te przetworzone przez autora. Achy i ochy każdy niech stawia gdzie chce, nikomu nie bronię. Mam jednak wrażenie, że obie frakcje nie przepadają za sobą i stąd tarcia, dąsy, bany itp. Ale może porządna draka zawsze się przyda? :)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-21 23:55:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
e tam! Nie pierwsza i nie ostatnia. Nic się nie zmieni.
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-22 00:02:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hm... Nie czuję przynależności do żadnej z frakcji... Może za krótko tu jestem jeszcze? ;-)

Nieźle się bawię robiąc zdjęcia, wstawiając je i oglądając cudze. Komentarze też uwielbiam czytać. I forum :-) Do tego poznałam tu parę ciekawych osobowości i pewnie jeszcze sporo przede mną. Jest fajnie i to jest najważniejsze :-) A dobra draka nie jest zła... W sumie z przyklepywania i mówienia "cacy cacy" niewiele wynika, a konflikty często owocują twórczymi pomysłami.
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2008-02-22 00:07:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mnie te podziały troche dziwią - nie chce mi się wierzyć, że Obiektywni dzielą się na dwie kategorie, tych co ZAWSZE szukaja treści i tych co ZAWSZE szukają formy. Ja uważam, ze można swobodnie przestawaić sie z nastawienia na treść na nastawieni na forme (i odtwornie) w zalezności od fotki - intuicyjnie widać, która czego wymaga. (zreszta - jak już pisalem - jedno nastawienie nie wyklucza drugiego)...
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-02-22 00:13:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Mnie te podziały troche dziwią - nie chce mi się wierzyć, że Obiektywni dzielą się na dwie kategorie, tych co ZAWSZE szukaja treści i tych co ZAWSZE szukają formy..."

Oczywiście masz rację. Przecież do żadkości należą Ci, którzy widoczki oceniają wyłącznie wysoko/nisko, a reporterkę odwrotnie. Jednak są tacy, czy prawie tacy. Pogadać nie zaszkodzi, a portal sejmu nie zrodzi, to tylko zabawa, nawet ta rozmowa.

:-)
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-02-22 00:13:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rzadkości
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-22 00:15:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobrze mówisz, Keramodnor, to tylko zabawa, a niektórzy myślą, że wojna ;-)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-22 00:20:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zabawa zabawą ale jakąś odpowiedzialność za słowa (swoje) trzeba mieć. :)
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2008-02-22 00:26:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To ja się odpowiedzialnie pożegnam ;-) Dobranoc :-)
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2008-02-22 00:27:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Keramodnorze - ale nie chciałbyś, żeby zdjęciem tygodnia była praca berty "nad przepaścią" ;P ładna przecież :)))
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa