fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
berta vs. keramodnor - może jakaś fotolobotomia? :)
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-02-22 01:01:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie, no tego bym nie chciał.


Pewnie będzie.


Wiedziałem, że w tym pomagam. W końcu mam pewne doświadczenie portalowe. Jednak zakładając, że administracja ma wytrawny gust, niech widzi co się dzieje w VP. Ostatnie zmiany, z tym polecaniem do VP, są dobre. Może trzeba jeszcze czegoś, by kształtować gust widzów. Szkoda, że upadła sprawa czytelni. Moim zdaniem upadła przez słabe i komercyjne artykuły. Ja się nawet zastanawiałem, czy swojego artykułu nie wycofać z takiego grona, ale są tam dobre teksty. Jeden artykuł po takim czasie niczego nie ratuje, a nawet nie było w związku z tym Newsletter'a.

fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-02-22 01:20:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jurekk,

tak, odpowiedzialność za słowa trzeba mieć. Jednak osoba odpowiedzialna za słowa, ma prawo być asertywna w pełnym tego słowa znaczeniu i ma prawo do prowadzenia rozmowy na wszystkich trzech poziomach (tupiące nogami dziecko, rzeczowy dorosły, przemądrzały mentor) by w rozsądnym czasie doprowadzić do konkluzji na poziomie rzeczowego dorosłego. Uparte prowadzenie rozmowy wyłącznie na środkowym poziomie nie jest zbyt efektywne na dłuższą metę, zwłaszcza w internecie.
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2008-02-22 01:34:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W kształtowanie gustu coś nie bardzo wierzę. Z pasji i wielkiej chęci rozwoju jest tu niewiele osób. Twoje artykuły jakoś żyją i chętni skorzystają, więc może zostaw :) Moim zdaniem wszędzie (w sieci, w prasie, podręcznikach) brakuje artykułów o tym co to jest fotografia, po co jest albo może być, o związkach obrazu z przekazem. Ten początek świadomej fotografii raczej nie istnieje. A potem jak ktoś zacznie pstrykać to może sobie tych podstawowych pytań nie postawić. Portal jakoś demokratyczny zawsze pociągnie w kierunku środka, więc raczej wygra fotografia ładna i przyjemna, i to ona bardziej będzie kształtować gusty. Działania wymagające wysiłku (nawet oglądanie) przegrywają z bezwysiłkowymi. I tym optymistycznym akcentem chciałem Ci powiedzieć dobranoc ;))
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-22 01:38:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak, bo jest nudno.
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2008-02-22 01:39:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tupiące nogami dziecko w internecie wywołuje natychmiast taką falę, że doprowadzenie do konkluzji na poziomie rzeczowego dorosłego jest raczej niemożliwe :) Zbyt duźo jest tupiących dzieci by je można było skonkludować ;)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-22 01:40:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to do Keramodnora było :)
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-22 01:43:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
myślę, ze tu jest problem; wyrównująca siła netu konfrontuje różne oczekiwania użytkowników w Vox Populi.
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2008-02-22 01:53:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jurekk - stąd wziąłem pomysł na rozdzielenie grup o różnych oczekiwaniach.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-02-22 01:59:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa

Dundee,
bardzo istotne Twoje zdanie:

"...to jest w pewnym sensie regres cywilizacyjny, zanik potrzeby współtworzenia choćby przez zrozumienie..."

Chciałbym przykładowo zwrócić uwagę na to zdjęcie: http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-246148.php
Proszę zobaczyć ile i jakich wpisów było przed moją wizytą. Od grudnia do lutego wielokrotnie klikałem w kosz obok zdjęcia i pisałem monity do administracji by umieścić je w VD. Może z siedem razy. Miałem nadzieję, że trafiam na różne osoby decyzyjne. Wszystkie monity trafiały w płot. W końcu wpisałem KK i wtedy, po kolejnym monicie, poszło do VD. W pewnym sensie poczułem to, o czym pisze Dundee, "WSPÓŁTWORZENIE PRZEZ ZROZUMIENIE".
Myślę, że zupełnie umownie nazywamy "ładnymi" te zdjęcia, które są wysoko oceniane (zwłaszcza przez userów nowych w fotografii - nie tylko oczywiście) i które nie biorą udziału w procesie ładnie nazwanym "WSPÓŁTWORZENIE PRZEZ ZROZUMIENIE".
fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-22 02:04:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tak, wiem. Tak to widzę. Widzę również, że każdy portal ewoluuje, niestety w stronę Vox Populi. Zauważ, Voal, teraz powiedzmy elitarny, a za rok ?
Tak było kiedyś z Ob. Jednak Onephoto utrzymało (po zmianach = wprowadzeniu intensywnej moderacji) swoją wartość.
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-02-22 02:16:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa

Brakuje zakładki (właśnie na portalu ogólnym) z recenzjami książek o świadomej fotografii, o sposobie patrzenia itd.

Oczywiście taka zakładka powinna witać napisem:
" Za recenzje książek o mocnych punktach, filtrach połówkowych i obróbce w PS, z góry i odmownie DZIĘKUJEMY."
;-)

fotografia cyfrowa
jurekk
fotografia cyfrowa
2008-02-22 02:24:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zgoda, jeśli idzie o mocne punkty (mogą powstać w dowolnym miejscu). Połówki i PS nie oddam!
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-02-22 02:40:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hiehie,
Chodzi mi o to, że książki, za które by się dziękowało, to rozszerzone instrukcje obsługi aparatu, których jest zalew w każdej księgarni. Nie o to, by wywalać filtry przez okno.
;-)))
fotografia cyfrowa
keramodnor
fotografia cyfrowa
2008-02-22 02:52:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Właśnie czytam "Światło i mrok". Są to eseje 18 autorów o fotografii hiszpańskiej. Ciekawie się zapowiada.
fotografia cyfrowa
Vedi
fotografia cyfrowa
2008-02-22 08:25:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hobbes gratuluję celnego i trafnego spostrzeżenia co do @keramodnora. Masz u mnie duży plus.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-02-22 08:29:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes :D
fotografia cyfrowa
Bernard
fotografia cyfrowa
2008-02-22 08:59:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Knock Out

:)
fotografia cyfrowa
piotrrodzoch
fotografia cyfrowa
2008-02-22 09:53:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
dzieci
fotografia cyfrowa
xrog
fotografia cyfrowa
2008-02-22 10:23:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hobbes: popieram całkowicie.
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2008-02-22 10:43:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co prawda to prawda.
fotografia cyfrowa
. ... ... .
fotografia cyfrowa
2008-02-22 11:13:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to było czyste chirurgiczne cięcie Hobbes.†
fotografia cyfrowa
Canthi
fotografia cyfrowa
2008-02-22 11:59:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hobbes - amen :)
fotografia cyfrowa
skimi
fotografia cyfrowa
2008-02-22 12:05:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oj Kera! ale Cię nie lubią :))
Hobbes - jakoś masz rację ale Twoja postawa to stanie na straży drogi prowadzącej donikąd :) Nie wiem który sposób patrzenia na świat jest lepszy ale na pewno lepiej się rozwijać niż zwijać :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2008-02-22 12:14:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skimi - to idź jedynie słuszną drogą rozwoju:)
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2008-02-22 12:16:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skimi, a czy nie można się rozwijać nie zmuszając jednocześnie innych do tego rozwijania się?
fotografia cyfrowa
1 | 2 | Strona 3 | 4 | 5 | 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa