fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Co jest z pejzażem?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
ruda
fotografia cyfrowa
2007-09-22 14:04:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a propos słonia, czyli kotleta... babcinego i mielonego. te babcine mielone były na smalcu (!) i dlatego takie dobre były. teraz nikt smalcu nie używa. może tak jest nie tylko z kotletami ?
;)
fotografia cyfrowa
k_falcman
fotografia cyfrowa
2007-09-22 14:15:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
cieszę się wowa, że wspomniałeś o kunszcie. To jest to co najbardziej cenię w fotografii.
Z zawodu jestem grafikiem komputerowym i nie jest dla mnie problemem stworzenie dowolnego obrazu przy pomocy programów graficznych. Robię to często w pracy bo klient tego wymaga. Ale ja jako fotograf, zawsze najbardziej cenię fotografię otrzymaną tylko przy pomocy naświetlenia materiału światłoczułego bez jakiejkolwiek obróbki. To są właśnie takie smaczki do których trzeba "dorosnąć"
fotografia cyfrowa
piotr2505
fotografia cyfrowa
2007-09-22 14:15:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
o przepraszam, w domu wymusiłem na żonie uzywanie smalcu, bo inaczej to nie kotlet
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-09-22 14:31:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ruda -> nie "może". Na pewno!

k_falcman -> masz absolutnie rację. I dlatego mnie najbardziej cieszą te fotografie, które są fajne bez dodatkowych zabiegów. Po prostu dobrze zrobione dobre zdjęcia. Czego i sobie, i wszystkim Obiektywnym życzę.

piotr -> i słusznie! Smalec do smażenia jest najlepszy - ma najwyższą temperaturę wytrącania się ciężkich estrów i innych szkodliwych substancji. O smaku nie wspominam - rzecz gustu. ;o)
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2007-09-22 14:48:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wowa, to o czym wspominasz.. dębowe łyżki, żeliwny garnek i smalec :) potwierdzają tylko fakt, że zastosowane narzędzia i techniki mają kapitalne znaczenie dla końcowego efektu... nieświadomy konsument oczywiście nie zauważy ich wpływu na końcowy efekt, ale świadomy obserwator odróżnia analogowy kolor i głębię od cyfrowej. oraz pejzaż z klatki 6x6 (nawet po skanowaniu) z klatki 23mm /17mm :) to jeśli chodzi o pejzaże. to samo dotyczy zastosowanych szkieł... itd... wniosek z tego jest jaki... że sztuka fotografii, zaczyna się od odpowiednio dobranej techniki (narzędzi) do tematu. street foto można sobie robić holgą, cyfrą, czy czymś tam... ale pejzaż (temat stary jak świat)... nie da się ogarnąć nie dysponując odpowiednim sprzętem. oczywiście dla siebie i do galeryjek internetowych można sobie wrzucać zdjęcia z czegokolwiek... ale próbując temu nadać rangę 'sztuki' choćby amatorskiej :) należy zatroszczyć się o narzędzia... nie wspominając już o ogólnie pojętych studiach na historią sztuki i fotografii 'w ogóle' :) i kto ma na to czas i pieniądze? :)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-09-22 14:54:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zover -> a kto powiedział, że to tanie hobby? Zresztą każde hobby, jeśli chcesz mu nadać jakakolwiek rangę, wymaga zaangażowania, wiedzy, studiów, a czasem nawet poświęceeń. Próbowałeś kiedyś grać na jakimś instrumencie? Rzeźbić? Pisać? Nic nie jest łatwizną i nic nie przychodzi samo. Największy nawet talent trzeba poprzeć pracą i zaangażowaniem. A to kosztuje: i czas, i pieniądze. Czasem nawet więcej... ;o)
fotografia cyfrowa
zover
fotografia cyfrowa
2007-09-22 15:28:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
więc warto sprawdzić, czym fotografują mistrzowie gatunku (kto ich w ogóle zna?)... i wtedy z pejzażem będzie ok :) sieć niechcąco równa w dół, taki jakiś uboczny efekt.
fotografia cyfrowa
walwysz
fotografia cyfrowa
2007-09-22 15:47:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zover, jezszcze chwilę i wpędzisz nas wszystkich w kompleksy rangami sztuki, mistrzami i.. ;o) Nikiforowie fotograficzni także istnieją. Kunszt nie zależy od użytych narzędzi. Tak mi się przynajmniej wydaje. Pozdrawiam :)
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2007-09-22 16:07:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Qrcze - zaczynam być dumny z tego wątku. Pozdrawiam i idę kosić trawnik.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-09-22 17:19:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zover -> powiem więcej: nie interesuje mnie, czym robią "mistrzowie". Nie interesuje mnie, że są mistrzami. Robię coś, co mnie cieszy i jeśli w oczach moich przyjaciów, znajomych, w oczach Obiektywnych jakaś fotografia zasługuje na uznanie - cieszę się i już. I nie mam kompleksów. ;o) Pozdrawiam wszystkich!
fotografia cyfrowa
nikon
fotografia cyfrowa
2007-09-22 19:40:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem co tu robić w sobotni wieczór... wiec coś nastukam żeby wątek podtrzymać :))
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-09-22 20:36:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ambitny topic. ;)
Słuchajcie miłe panie i mili panowie. A jak byście zdefiniowali zdjęcia/"zdjecia" ze świata mody, glamour itp., akty, ogólnie zdjęcia modelek i modeli. Wiadomym jest na czym polega uszlachetnianie osób dla efektu wyjściowego. Więc? Bo przyznam, że ja sam nie wiem do czego to zaliczyć.
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-09-22 20:39:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sepa - ja to nie podchodze do tach zdjec, bo to wiesz...cukierek przez szybe a rzeczywistosc czesto skwierczy;)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-09-22 20:39:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sepa -. dla mnie to fotografia użutkowa specjalnego przeznaczenia. To tak jak np. buty pilkarskie, czy dla lekkoatletów. Niby przydatne, ale niewiele osób korzysta... ;o)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-09-22 20:43:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To jak cos takiego: http://pl.youtube.com/watch?v=iYhCn0jf46U
fotografia cyfrowa
walwysz
fotografia cyfrowa
2007-09-22 20:44:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sepa ->za wową. Właśnie miałem wspomnieć o fotografii użytkowej, ale mnie uprzedził ;) Zaliczyłbym do niej także wszelkie kategorie pamiątek rodzinnych typu "bobasy" "uśmiechnięte koty" przy wazonie na telewizorze itp. ... :)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-09-22 20:44:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A to inna wersja;) http://pl.youtube.com/watch?v=7-kSZsvBY-A&mode=related&search=
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-09-22 20:46:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale fotografia takich fotografii z telewizora marki Alladyn, to juz jest cos innego;)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-09-22 20:50:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fotografia użytkowa. Też prawda. Taka ludzka reklama. Ale jednak fotografia...;)
fotografia cyfrowa
separatysta
fotografia cyfrowa
2007-09-22 20:50:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W sumie inaczej jakby to brzmiało. Grafika na rozkładówce? :))
fotografia cyfrowa
walwysz
fotografia cyfrowa
2007-09-22 20:55:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Svolken -> wtedy już chodzi o dokument ;)
fotografia cyfrowa
on70
fotografia cyfrowa
2007-09-22 21:29:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...tak czytam i czytam...znowu sprowadzić można całe te wywody,do zaledwie kilku kwestii :
Pierwsza i zasadnicza!-poczucie estetyki jest czymś absolutnie subiektywnym!!!Jeżeli ludziom podobają się górki,mgiełki i kolorki,to kto i dlaczego może próbować narzucać im inne widzenie?
Druga,wynikająca z pierwszej bezpośrednio-Czy jest jakaś reguła,lub osoba,która zabrania mi saturowania,wyostrzania,i bóg wie jeszcze jakiego -ania?Matryca aparatu ma tak skromną rozpiętość tonalną,w porównaniu z ludzkim okiem,że mógłbym jako odbiorca obrazić się na kogoś,kto nie "podrasował' zdjęcia,że fałszuje rzeczywistość!!!
Trzecia-odbieram czyjeś zdjęcie jako całościowy akt twórczy,bez zastanawiania się,jak wyglądało to w rzeczywistości,bez łamania sobie głowy,ile w tym jest PS,a ile czegoś jeszcze innego,I ALBO MI SIĘ PODOBA,ALBO NIE!!!I TYLE!
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2007-09-22 21:50:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
on70 -> No, i już. OK, Ty nie masz takiego dylematu, o jakim jest mowa. Inni mają. I chcą o tym rozmawiać. Akademicko, ale jednak twórczo i rozwijająco. Więc - warto!
fotografia cyfrowa
TomiU
fotografia cyfrowa
2007-09-22 22:05:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
I Wy, Szanowni, naprawdę myślicie, że tak jest tylko z pejzażem? ;)
fotografia cyfrowa
Svolken
fotografia cyfrowa
2007-09-22 22:05:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ze wszystkim tak jest, a przede wszystkim tak jest z KOBIETAMI! :)
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Strona 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa