fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Publikujmy jako anonimowi.
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-14 10:54:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlatego piszę, że to niczego nie zmieni. Pyskówki i odwety, których, tak naprawdę nie wiem czemu się boicie, przesuną się w czasie. Teraz oceniłam kotka. Akceptacja takich prac, jest nawet polecenie, powoduje, że jak to czytam portal schodzi na psy. I tego żadna administracja za nas nie załatwi. Jakoś tak mamy zakodowane "mamooo, zrób coś z tym!"
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-14 10:56:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
" bywa że wolę nie ocenić kogoś kto dał mi czwórkę niż dać mu -1. " I tu mamy SEDNO sprawy.
fotografia cyfrowa
Wroclavska
fotografia cyfrowa
2012-11-14 10:58:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja nierozgraniczam anonim czy nie, poprostu oceniam i komentuje zdjeci, gdzie mam cos do powiedzenia. Dla mnie Anonim to nie powód do omijania czy dyskryminacji. Osobiście opublikowałam ostatnio 2 zdjecia anonimowo i dostałam tylko jeden komentarz (jabe), swiadczy to o czym??
fotografia cyfrowa
kanarexxx
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:00:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niech będzie zasłoną dla braku obywatelskiej odwagi (na portalu fotograficznym najważniejsza powinna być fotografia), planowany skutek - podniesie poziomu - rozwój.
fotografia cyfrowa
ismena
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:06:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja też oceniam anonimowe pracę jeśli takowa mi się podoba ,,, jakoś nie widzę w tym problemu anonim czy nie ,,,
ale może nie czyńmy z tego problemu ,,, oceniajmy tak jak nam podpowiada nasz gust estetyczny ....
nie mieszajmy w to "obywatelskiej postawy" ..."sumienia" po prostu bądźmy sobą ...

mnie najbardziej nie podoba się tu OCENIANIE tego jak ktoś ocenił > ocenił tak jak ocenił > myślę ,że wato przyjąć to takim jakim jest ...
wojny nigdy nie są dziełem budowy a wręcz odwrotnie ...
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:12:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dla mnie to też nie jest problem, każdy ma jakieś kryteria wyboru zdjęć. Przecież nie wszystko oceniamy.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:14:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
" OCENIANIE tego jak ktoś ocenił " to drugie sedno sprawy.
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:14:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Anonimowość polecanek ma też swoje zalety - polecam anonimowo, nie podlizuję się zatem, nie wymuszam rewanżu itp. Co w tym złego?
Pewnie tylu jest zwolenników, co przeciwników.
Co do oceniania -1 - wchodzę przeważnie w zdjęcia, które mnie interesują, w związku z tym rzadko zdarza mi oceniać poniżej 3.
To Wy macie problem, ci co wiecznie się kłócicie. Ile by się zmian nie wprowadziło, ograniczeń, nakazów itp. to ciągle będziecie mieć problem z sympatiami i antypatiami. To nie wina portalu, adminów i Tuska :P
fotografia cyfrowa
kanarexxx
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:20:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hm... ale jesteśmy społecznością związaną z fotografią, i wydaje mi się żeby to funkcjonowało to tak jak naszym przywilejem jest publikowanie, tak obowiązkiem powinno być ocenianie.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:24:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Anonimowość polecanek ma też swoje zalety - polecam anonimowo, nie podlizuję się zatem, nie wymuszam rewanżu itp."
A widzisz! Do głowy to mi nie przyszło! Czy to z kolei nie wynika z naszego podejścia do życia? z naszych oczekiwań coś za coś?
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:28:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No ale że co? Że polecając anonimowo czegoś oczekuję?
fotografia cyfrowa
ErNOL
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:28:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak czytam ten wątek i niestety... Jest to już powielone z tego, co było wcześniej...
Nic nowego nie ma do napisania już. Czemu każdy pisze co źle, co dobrze, ale nikt nie zaproponował napisania listu, nie do admina, ale do Właściciela...
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:29:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"obowiązkiem powinno być ocenianie." Obowiązkiem nie ale byłoby miło otrzymywać różne oceny. A ponieważ ludzie z różnych powodów unikają ocen ( sami po cichu licząc na nie lub na komentarz - bo inaczej po co tu by byli? ) większość nie umie przyjąć krytyki. Bo kto i co ma ich tego nauczyć? Same 5? nie dziwię się, że potem atakują. To obrona swego ja.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:32:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wiem Ago, uogólniam Twoje słowa. Nie myślę o Tobie personalnie, piszę o postawie. Szukamy jakiegoś wyjścia.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:34:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ErNOLu, NAPRAWDĘ tak myślisz? wierzysz w to, że ludzi można zmienić regulaminami, nakazami, zakazami, poleceniami itd?
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:38:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
PISZĘ OGÓLNIE :)
Dla mnie to postawa "niech ktoś przyjdzie i zrobi porządek"
Jest takie powiedzenie. Jeśli nie możesz zmienić świata, zmień siebie. A jeśli nie możesz zmienić siebie zmień świat.
fotografia cyfrowa
ErNOL
fotografia cyfrowa
2012-11-14 11:51:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
barola - myślę, że jeśli będą tu ludzie bawiący się fotografią, to można to zmienić... Tak, wiem... Może to utopia, ale jak się chce, jak ktokolwiek będzie chciał, to będzie to możliwe:-) I mam tu przede wszystkim nie regulaminy, zakazy, nakazy itp... Mam na myśli nas samych...
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2012-11-14 12:30:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nigdy nie będzie żadnej anonimowości. Ludzie znają się z innych portali; to są te najgroźniejsze TWA, bo zawiązywane gdzie indziej, więc mało przejrzyste. Ileż to razy czytamy wpis: "Znam i lubię"... Tutaj często przychodzi się tylko po to, by się poklepać po pleckach (czytaj: poklikać po polecankach")... ;)
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2012-11-14 12:52:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
gdyby tu działała moderacja to nie trzeba było by nic zmieniac...
zobaczcie u Ruskich np.na 35photo modzi mogą postawic + - 9 punktów a zwykłe szaraczki + - 1... i jeśli pod gniotem lecą punkty to kilku modów może załatwic każde TWA i zdjęcie usunąc,a jest tam chyba kilkudziesięciu modów,są aktywni i jakoś nie widac gniotów na pierwszej stronie.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2012-11-14 14:10:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ernolu, podpisuję się pod ostatnim zdaniem obiema łapkami.

Jabe, fajnie z Tobą łazić po górach ;-)
fotografia cyfrowa
muddy
fotografia cyfrowa
2012-11-14 14:12:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Anonimowość nie pomoże - są portale z anonimowym wejściem (vide FF), można zatem prześledzić jak to tam działa...

Zgodze się z Wujem, że najbardziej szmaciane są układy przeniesione z innych portali. Te mnożą się jak wirus eboli... Trzeba też sobie powiedzieć prawdę - na innych portalach podobne praktyki to również codzienność: na dg 90% komentaży to "rewelacja", "fajne" lub "bardzo dobre" (czyli jak tutaj). Na wspominanym dzisiaj w innym wątku oph - połowa juzerów to trole mający multikonta, gadające finalnie same ze sobą (wiecie jak to musi być trudno zarządzac takimi kontami i być jeszcze względnie prawdziwym?). Tak więc zanim się obrazisz pamiętaj, że "gdzie indziej" jest poodobnie...

I na koniec - kto z tutaj zgromadzonych nie pacnął kiedś słit ocenki, bo taką (lub szerg takich) od tego kogoś otrzymał. Albo przynajmniej z podobnego powodu zrezygnował z dania oceny negatywnej?



fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-11-14 17:03:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Każdemu się zdarzy pacnąć słit ocekę, ale chodzi o to, by nie była to norma, by na sam widok "NICKA" klawiatura nie blokowała się na cyferce 4.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2012-11-14 17:20:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A może by tak najprościej - zrezygnować z ocen? Tak naprawdę istnieje prosty podział zdjęć: podoba mi się/nie podoba mi się. I tyle. Zamieńmy zatem cyferki na "kciuk w górę" i "kciuk w dół". Zdjęcia, które zbiorą najwięcej "kciuków w górę" trafią do VP. I nie trzeba wtedy walczyć z anonimowością, bo każdemu może się podobać coś innego.
Od dawna już nie można liczyć na sensowne komentarze pod zdjęciami, na pożyteczne KK. Królują banały typu "słabe", "super", "gniot", "fajne", "kosz", "polecam" itd. itp. Żadnych merytorycznych uwag, porad, refleksji, wyjaśnienia lub uzasadnienia swojej opinii. Czasem - leniwe skopiowanie definicji oceny. Tak teraz wygląda "o fotografii rzeczowo i z kulturą". Lepiej więc głosować "podoba się/nie podoba się" - wtedy przynajmniej nikt nie będzie oczekiwał jakichkolwiek merytorycznych ocen.
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-11-14 17:24:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kciuk w górę, kciuk w dół - oki pomysł :)
fotografia cyfrowa
Adrian Manowski
fotografia cyfrowa
2012-11-14 17:24:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
karp słusznie prawi....ale moderator z ob zwinął się jako pierwszy jak kapitan Francesco Schettino z Costa Concordia...ob od dawna dryfuje donikąd ...
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa