fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Obiektywni sie kończą?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-10-03 21:55:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Napisałem list do "wydawcy" obiektywnych. Zobaczymy czy będzie jakakolwiek reakcja. Większy rozmiar fotek zachęci do wykupu kont profesjonalnych, kupujący konta profesjonalne zachęcają reklamodawców - bo skoro ktoś wydaje kasę na konto to pewno i wyda na jakiś reklamowany sprzęt foto. Uważam że konto płatne nie powinno być wolne zupełnie od reklamy (bo wtedy reklamodawca nie ma interesu), lecz powinna być tam NIENACHALNA reklama kosztująca reklamodawcę więcej niż reklama dla darmowej części serwisu. Zobaczymy co (i czy) odpowie właściciel obiektywnych. Jeśli mu zależy na kasie (a komu nie zależy...) to powinien kilka rzeczy przemyśleć.
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2014-10-03 22:24:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jarku, fajnie będzie jak Ci sie uda coś załatwić :)
fotografia cyfrowa
Peterex
fotografia cyfrowa
2014-10-03 22:33:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:-))))
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2014-10-03 22:57:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tu się nic nie zmienia od lat.... i może dlatego ten portal jeszcze jeszcze żyje :)))
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2014-10-03 23:25:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ej, Jarek. Wykupiłam konto by nie mieć reklam. Wielkość zdjęć na PE jest naprawdę wystarczająca. Sprawdź u krajobrazowców. A jak dasz bardzo duże to masz szansę odnaleźć je gdzieś w sieci pod innym nickiem. Może ciut przerobione. Nawet do konkursów wstawiane.
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-10-04 07:50:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
żeby nie mieć reklam wystarczy Adblock (i powiedzmy szczerze - 90% userów go używa). Ja żadnych reklam nie widzę. Portal bez pieniędzy nie ma prawa się utrzymać ani rozwijać. Można tak zrobić że adblock nie będzie w stanie zablokować reklam - ale to wymaga prac programistycznych) - dlatego przy okazji takich prac można pomyśleć o zwiększeniu rozmiaru na zdjęcie, kumulowaniu rozmiaru itp. Można tak zrobić by był wilk syty i owca cała. Bo teraz większość z nas bez najmniejszego problemu blokuje sobie reklamy. Portal o tym wie i relkamodawcy o tym wiedzą.
fotografia cyfrowa
pilek
fotografia cyfrowa
2014-10-08 08:31:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co daje pobyt na takim portalu? Tylko nie piszcie że tu można się czegoś nauczyć, bo są strony bardziej do tego przygotowane.
Na innej witrynie wrzuciłem zdjęcie i nikt nie skomentował ale gdy wrzucił ktoś ze starszych użytkowników, forum się cudownie przebudziło i komentarze się posypały.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2014-10-08 09:41:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pilek, jeśli staniesz się starszym użytkownikiem chętnie odpowiem ale przy tym stanie Twojego konta nie ma co zaczynać dyskusji. Na moim przykładzie możesz sobie potwierdzić to co na innej witrynie zaobserwowałeś. Warto przeanalizować sytuację od swojej strony, dlaczego tak się dzieje, ale zacząć od siebie :) Ja się tylko mogę domyślać przyczyn.
fotografia cyfrowa
pilek
fotografia cyfrowa
2014-10-08 10:54:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dlaczego tak się dzieje? To proste... zawiązują się grupy wzajemnej adoracji a OB znane jest jako jedno wielkie TWA.
I tak dla przykładu: przychodzi nieznany nowy i podaje dobrą fotę raczej nie otrzyma komentarzy, ale gdy da gniota, posypią się zera i -1.
w większości bez uzasadnienia. Tu rządzi jedna zasada: swojego oceniać wysoko a obcego nisko albo wcale no chyba że "obcy" jest znajomym z innego serwisu. Stare TWA się skończyło ale nowe robi to samo.
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2014-10-08 11:07:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chyba mnie nie zrozumiałeś, skupiasz się na krytyce portalu. A te teksty o Wielkim TWA są wszędzie, na każdym forum, od lat. Nudne to i tak naprawdę smutne, że nie można podjąć żadnej dyskusji by nie padł ten "argument". W tym duchu nie rozmawiam. Może ktoś inny będzie chętny.
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2014-10-08 11:11:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pilek, wstaw dobre zdjęcie jako nowy, zobaczysz, że nie masz racji :)
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-10-08 11:13:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mości Pilku. Jestem tu nowy i nie narzekam na brak odwiedzin. Czasem sie trafi 0 czy 1, ale czasem nawet 4. Zreszta oceny są nieważne, chodzi o radość z robienia i pokazywania zdjeć. Zapomniałem o najważniejszym- o radości oglądania zdjeć!! Jeśli te radości są ci obce to fakt, możesz sie tu czuć dziwnie.
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2014-10-08 12:01:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
twa na ob jest pewnie ze 36 :) zerami obdzielam po równo :D
a tak poważnie to nie rozumiem czemu na ob nie podoba się głównie użytkownikom bez żadnych zdjęć w pf :)
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2014-10-08 12:05:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...a na którym portalu nie ma TWA ? - ja takiego nie znam :) a jestem na stronach wędkarskich,przyrodniczych po fotograficzno-społecznościowe :)
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2014-10-08 12:08:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@amu - bo nowi Userzy bez zdjęc którym ciągle źle to z reguły lewe konta :)
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-10-08 12:17:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No tak...nie da sie marudzić jako "anonimowy". Dlatego nie lubię anonimów.
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2014-10-08 12:28:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
karp1225, no tak, pewnie masz rację :) chociaż całkowicie niezrozumiałe jest dla mnie zakładanie nowego konta tylko po to aby sobie trochę ponarzekać :)
fotografia cyfrowa
ismena
fotografia cyfrowa
2014-10-08 12:33:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wydaje mi się ,że Pilek dobrze zna portal OB :) i jest trochę racji w tym co napisał ,,, nie udawajmy ,że jest inaczej .
Sympatie i antypatie nie są nikomu obce , w takich miejscach to nieuniknione .
Ale napisze o czymś innym ... brakuje tu mz. takiej zwykłej ludzkiej życzliwości dla tych którzy się o coś pytają ,,czegoś nie wiedzą w dziedzinie fotografii i nie tylko ,
sama kiedyś tego tu doświadczyłam ,, piszę o tym dlatego ,że będąc w innym miejscu poznałam ludzi którym radość sprawia dzielenie się swoją wiedzą
o fotografii , obiektywach . i wszystkim co związane z naszą wspólną pasją ,, i to jest piękne ...tego tu brakuje .

Nigdzie jednak nie ma idealnie ,, pewnie dla tego pozostajemy w miejscach które kiedyś tam wybraliśmy .
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-10-08 12:46:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Życzliwość przychodzi z wiekiem :-).
fotografia cyfrowa
ismena
fotografia cyfrowa
2014-10-08 12:57:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak myślisz Jarku !:) ,,, ja ja sądziłam ,że nikomu nie jest obca ;)
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2014-10-08 13:46:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ismeno, nikt rozsądny nie zaprzeczy temu, że są sym jaki antypatie. Pilek zaczął od innego problemu a kończy się jak zawsze. Dlatego rozumiem tych, którym już nie chce się odpowiadać.
fotografia cyfrowa
FLOGISTON
fotografia cyfrowa
2014-10-08 14:04:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Problem TWA najprościej rozwiązać wprowadzając możliwość oceniania tylko prac anonimowych. Każda inna forma przestaje być OBiektywna.

No ale taka rewolucja nie przejdzie.
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-10-08 14:23:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przecież tu (na portalu foto) nie chodzi wcale o ocenianie tylko o oglądanie prac innych i dzielenie sie swoimi. A ja nie uważam twa za coś złego: ja tez na grila nie zapraszam każdego, mam przyjaciół. Portal foto to taka rzeczywistość w której mamy imiona ambicje i przyjaciół. Co złego w tym ze chce wiedzieć co kolega pokazał? Na innym portalu często robiliśmy z kolega sesje z ta sama modelka w tym samym czasie. Potem wystawialiśmy prace w tym samym momencie. To było ciekawe jak 2 ludzi widzi te sama dziewczynę zupełnie inaczej. Czasem "wygrywały" fotki kolegi, czasem moje. Ale zabawa była i jest przednia. Nie dalej jak 2 dni temu robiłem nocne fotki z innym kumplem z portalu. Szczerze to zupełnie nie rozumiem tego jak tutaj dla niektórych ważne są oceny. A zabawa? A uczenie sie od siebie?
fotografia cyfrowa
barola
fotografia cyfrowa
2014-10-08 15:21:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Za Jarkiem.
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2014-10-08 16:35:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
mz na ob nie brakuje życzliwości, tylko... dla mnie bardziej życzliwe jest 0 z wyjaśnieniem niż 4 za słabe zdjęcie, nigdy też nie spotkałam się z brakiem pomocy, odpowiedzi na pytanie czy wyjaśnienia co jest nie tak (może poza 1 niereformowalnym przypadkiem) ale często odbywa się to na pw. Czasami wystarczy zapytać a nie oczekiwać, że w pierwszym komentarzu pod zdjęciem pojawią się wszystkie możliwe wskazówki które pozwolą swój warsztat ulepszyć :)
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | Strona 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa