fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Obiektywni sie kończą?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2014-09-19 20:21:14
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
od conajmniej 5 lat wieszczą rychły zgon tego miejsca, a jak widać ono trwa nadal...
ja tam myślę, że to nie tyle problem tego czy innego portalu ale jakieś znużenie ludzi internetem jako medium do tego typu nazwijmy to kółek pasjonatów takiej czy innej dziedziny...ileż można bez uszczerbku na humorze czytać wynurzeń jakichś życiowych zjebów, wiecznych portrecistów uroczych pań gdzie jedyny postęp to zmiana szkiełka na lepsze, samozwańczych mistrzów świata bez cienia pokory do siebie i innych i całej reszty gamoni...ludzie myślę po zachłyśnięciu netem chyba na dłuższą metę wolą spotykać się w swoim prywatnym gronie w realnym świecie w bardziej sprecyzowanych stylistycznie i poglądowo grupach i tyle...całą myślę tajemnica upadku ob...
włażę sobie tutaj co jakiś czas, na krócej lub dłużej i fajnie, że jest to miejsce...zniknie kiedyś - też fajnie...
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2014-09-19 23:27:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Rzym tez upadal dlugo :). Trwac to sobie moze, ale troche zal dawnych czasow jednak, wiekszej aktywnosci, zarliwszych dyskusji, masy fot etc. Wiem, zgredze sobie...
fotografia cyfrowa
Mordecai
fotografia cyfrowa
2014-09-20 12:51:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Żadne ludzkie przedsięwzięcie nie trwa wiecznie.
Większość przepada w niepamięci zanim zdoła się rozwinąć.
Nieliczne osiagają w miarę stabilny sukces, ale po jakimś czasie ich formuła się zużywa.
To ogólna prawidłowość.
Dlaczego z serwisem OB miało by być inaczej?
fotografia cyfrowa
aga_piet
fotografia cyfrowa
2014-09-20 13:41:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że to problem globalny, nie tylko OB. Mnóstwo znanych mi miejsc ongiś tętniło życiem, teraz są martwe. Wiele rzeczy się napisało, przychodzą nowi, kolejne pokolenie - te same pytania, te same dyskusje. To nuży ;)
A jeszcze śmieszne jest czasem, gdy wracają osoby sprzed kilku lat (to nie przytyk do Ciebie chemixie!) i zaczynają jakieś dziwne rozgrywki, te same wojenki co kilka lat temu :) Chyba jednak też trochę wyrośli, bo szybko się zmywają.
E tam, róbmy swoje, róbmy foty. Kochajmy się i czyńmy dobro :)
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2014-09-21 23:45:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kiedyś, wątki o tym że Obiektywni się kończą tętniły życiem ;-)
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2014-09-22 00:37:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie wpadam bo Administracja OB ma mnie tam gdzie ma więc jak Bóg Kubie tak i Kuba Bogu.
Bawię gdzie indziej w RP i poza, a tu tylko czasem zerknę, pacnę albo wrzucę jak mnie najdzie.
fotografia cyfrowa
Archeo
fotografia cyfrowa
2014-09-22 00:49:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Aby było jasne od 2014-01-15 czekam na usunięcie wszystkich bez żadnych wyjątków moich postów na forum.
Przerosło Admina, w rocznice zacznę się nieco ...wietrzyć i tyle.
fotografia cyfrowa
Marek_B
fotografia cyfrowa
2014-09-22 10:21:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przed założeniem konta trzeba było przeczytać regulamin.

Będzie nam bardzo brakowało znakomitej fotografii a nade wszystko Ciebie.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2014-09-22 13:54:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja zwyczajnie nie mam czasu. Ale ok postaram się coś wrzucić. Może tak pod jakieś fotograficzne spory:) Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2014-09-22 15:06:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trurl :))) to prawda :)
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-09-23 14:56:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To typowy problem portali foto które zostały zabite przez różne fejsbooki i inne takie. Mój ukochany portal Fotomoon.pl ledwo zipie. To już w zasadzie wyłącznie miejsce spotkań towarzystkich kilku starych dziadków. Na tym tle Obiektywni jeszcze są prężnym portalem. Ale czy to źle że że część userów odpływa do fejsów? Chyba dobrze, zostaną Ci co traktuję fotografię ciut poważniej i zależy im bardziej na rozmowie o fotografii niż na achach i ochach. Tak ja to widzę. Wolałbym jedynie większy, znacznie większy limit na rozmiar zdjęcia (np 500 kilo minimum) oraz kumulację rozmiaru - czyli nie wystawiam nic przez tydzień czy dwa -to mogę wstawić fotkę i 1megową. Za coś takiego byłbym skłonny zapłacić żywą gotówkę i kupić konto "pro" czy jak tam ono się nazywa.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2014-09-23 18:15:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@jarek_gazik -> kłopot w tym, że to ci, którzy traktują fotografię ciut poważniej odeszli... :o))
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2014-09-23 19:42:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przyrodników którzy traktują fotografię poważnie wymiotło z portali i prawie wszyscy są na fejsie - a tam są aktywni.Tak po mojemu ktoś kto osiągnął jakiś tam poziom nie ma czasu i chęci na boje z osobami które linijką mierzą każde zdjęcie,zniechęcają również odwety,bluzgi itp...
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-09-23 20:29:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
portale fotograficzne są przeznaczone dla ludzi o silnych nerwach i świętej cierpliwości
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-09-23 20:32:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To typowy problem portali foto które zostały zabite przez różne fejsbooki i inne takie. Portal na którym zaczynałem wystawiać fotki (nie podam nazwy - bo pewno za to wycięli moją wypowiedź, ale ma związek z naszym satelitą) ledwo zipie. To już w zasadzie wyłącznie miejsce spotkań towarzystkich kilku starych dziadków. Na tym tle Obiektywni jeszcze są prężnym portalem. Ale czy to źle że że część userów odpływa do fejsów? Chyba dobrze, zostaną Ci co traktuję fotografię ciut poważniej i zależy im bardziej na rozmowie o fotografii niż na achach i ochach. Tak ja to widzę. Wolałbym jedynie większy, znacznie większy limit na rozmiar zdjęcia (np 500 kilo minimum) oraz kumulację rozmiaru - czyli nie wystawiam nic przez tydzień czy dwa -to mogę wstawić fotkę i 1megową. Za coś takiego byłbym skłonny zapłacić żywą gotówkę i kupić konto "pro" czy jak tam ono się nazywa.
fotografia cyfrowa
bald_man
fotografia cyfrowa
2014-09-23 20:34:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Faceeobok i podobne strony... chyba najgorsze miejsca na publikacje prac
Przez publikowanie dobrych prac na portalach społecznościowych czy innych podobnych traci się możliwość udziału np. w prestiżowych konkursach.
Poza tym zastanawia mnie to że użytkownicy porzucający swoje konta na portalach, pozostawiają swoje prace (malarstwo, fotografia, niektóre b. dobre) na poniewierkę po śmietnisku internetowym. Czyżby brak szacunku do swojej twórczości?
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-09-23 20:36:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O - jak wstawiłem tę wiadomość to pojawiła się poprzednia. Ja nie traktuję fotografii poważnie - to zabawa, hobby. Nie żyję z tego. Ale fotografię KOCHAM. Na fejsie łatwiej fotki sprzedać, zdobyć poklask, może dostać zlecenie z wydawnictwa itp. Dlatego ludzie tam migrują. Łatwiej kogoś zablokować. Myślę, że portale foto przekształcą się w dość ekskluzywne kluby. Ale mam nadzieję, że będzie za tym szła odpowiednia oferta. Tak jak napisałem wcześniej - jestem skłonny zapłacić odpowiednio za porządną jakość prezentowanych fotek, za subdomenę prowadzącą wyłącznie do mojej galerii, za możliwość pewnej customizacji galerii. Myślę, że to jest przyszłość.
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2014-09-24 06:14:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
facebook to jest najtansza reklama na dzien dzisiejszy i nie ma co sie dziwic ze tam wiekszosc umieszcza swoje prace , Jak ktos tu umieszczal zwoje gnioty to napewno tu zaglada , moze sie nie loguje ale zaglada :)
fotografia cyfrowa
Jakub600
fotografia cyfrowa
2014-09-24 10:08:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie żyję także z tego...dużo nauczyłem się tu chociaż robiłem startami, pentaconem, zenitami i practikami( co to było by ją kupić).Zdjęcia kompresowane z 9 mega na 300kb są bardzo trudne do zrobienia ( szumy, ziarno itp).Powinno być automatyczne zmniejszanie do określonej wielkości- szukanie tych zdjęć w miniaturkach itp jest bardzo pracochłonne, bo w życiu są nie tylko portale ale i inne zajęcia i praca.
fotografia cyfrowa
Peterex
fotografia cyfrowa
2014-09-26 08:03:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a ja myślę, że formuła portali opartych o stacjonarny internet się wyczerpała. minęła fascynacja taką formą rozrywki i większość okupowanych niegdyś przez ludzi miejsc opustoszała. forum allegro (mydło) - niegdyś w ciągu jednego dnia było więcej wątków niż dzisiaj w ciągu tygodnia. inne fora też. serwisy fotograficzne tętniące niegdyś życiem (cyberfoto, forfoto, fotostrefa, etc ..) pustkami sieją. ludzie z tamtego okresu (z przed 10-15 lat) przestali się udzielać a brak jest dopływu świeżej krwi. dzisiaj jak kiedyś na internet stacjonarny panuje w Polsce boom na platformy mobilne. tu przesiaduje dzisiejsza młodzież. portale internetowe, które się na tą formę nie przestawią najnormalniej w świecie zginą. to samo dotyczy OB. tylko jest jeden problem. jak w oparciu o ekran komórki oceniać zdjęcia?? może jakieś specjalne okulary wymyślą ;-)
fotografia cyfrowa
bald_man
fotografia cyfrowa
2014-09-26 08:17:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Po prostu znudziło się... chyba to jest najwłaściwsza odpowiedź.
fotografia cyfrowa
kanarexxx
fotografia cyfrowa
2014-09-26 09:06:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja lubię pejzaż i widzę że są fale publikacji, niema nic i nagle wysyp, ale do pejzaży są wymagane określone warunki.
Ja zawsze sobie mówię że będą wakacje, wyjazdy w ciekawe miejsca to porobię fotki, a tu się okazuje że przez cały dzień za ostre słońce, wszędzie zwiedzający zanieczyszczający kadr, a o wschodzie i zachodzie komary nie do zniesienia, no i przez całe lato tylko jedno zdjęcie do publikacji reszta do album na pamiątkę.
Dobrze że przyszła jesień może coś ruszy.:)

fotografia cyfrowa
bald_man
fotografia cyfrowa
2014-09-26 11:29:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@prorok, chyba nie jest tak do końca. Wydaje mi się że jak na początku pobytu w serwisie urządzisz się to mocne nerwy nie są konieczne.
Jak się można urządzić?... np. trzeba mieć przy sobie zapas wazeliny i smarować, co prawda nie działa to na każdego ale sprawdza się
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-09-26 20:41:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czyli ja się jeszcze nie urządziłem i chyba już nie urządzę
fotografia cyfrowa
bald_man
fotografia cyfrowa
2014-09-26 21:09:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Teraz chyba nie ma potrzeby się urządzać bo jest spokojniej a sitwa też mniej zauważalna i to jest dobry czas na rozmowy o fotografii
fotografia cyfrowa
1 | Strona 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa