fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Obiektywni sie kończą?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-10-01 08:56:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
rozumiem . ale to by się pewnie wiązało z totalną rewolucją w układzie tego portalu .
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-10-01 09:16:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ewolucją nie rewolucją. Portal musi się dostosować do zmian - nie tylko do tego że matryce mają więcej pikseli, ale też do konkurencji. Jeśli nie chcemy by obiektywnych zabił fejsbook - to pierwszym krokiem powinna być możliwość ZNACZNEGO zwiększenia rozmiaru zdjęcia. Można to zrobić tak, że płatne konta mają 1MB, a darmowym się np "kumuluje" - czyli nie wystawiasz fotki przez jakiś czas - to dostępny rozmiar się zwiększa aż osiągnie ten 1 MB. Nie ma co płakać - trzeba walczyć.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-10-01 09:18:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
próbuj
fotografia cyfrowa
Marek_B
fotografia cyfrowa
2014-10-01 10:06:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Temat zmian wraca tu jak bumerang, szczególnie jak ktoś nowy się pojawi.
Były dyskusje, listy otwarte i ankiety i nie zmieniono nawet przecinka, więc szkoda daremnych słów.
Widocznie jest dobrze.
fotografia cyfrowa
kanarexxx
fotografia cyfrowa
2014-10-01 12:18:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ja zauważyłem że przez parę tygodni była stagnacja zauważalna, ale przez ostatnie dni pojawiło się kilka świetnych prac i ciekawych wywodów.
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-10-01 12:30:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prace na Obiektywnych są doskonałe. Czasem aż mi wstyd że nie jestem w stanie obejrzeć wszystkich publikowanych. Mnie bardziej chodzi o stronę informatyczno-techniczną portalu. 300 kilo na tle innych darmowych portali to śmiech jest. I nie chodzi o prezent - przecież można za to pobierać opłatę. Tak jak wspomniałem - można umożliwić użytkownikowi "wstrzymanie się" od publikacji na jakiś czas - po to by się rozmiar "uzbierał". To dwa bardzo konkretne pomysły nie wymagające dramatycznych zmian informatycznych. Ale jeśli właścicielowi obiektywnych zależy na portalu tak jak właścicielowi fotomoon.pl to już wiem że nic się nie zmieni choćbyśmy tu niewiem co odstawiali.
fotografia cyfrowa
gruchot
fotografia cyfrowa
2014-10-01 13:26:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Napiszę wprost, tego typu wątki zawsze zakłada ktoś ze starego TWA i usiłuje zasugerować jak to dawniej było wspaniale a fotografie o niebo lepsze. G. prawda... obecnie jakościowo też nie jest gorzej a być może nawet lepiej z tą różnicą że jest mniejszy ruch.
Co do ff prorok ma rację. Kiedyś też tam chciałem się zarejestrować, ale gdy zauważyłem że
trzeba się prosić o skasowanie to sobie odpuściłem. Brakuje tu kol. kery bo był jednym z niewielu, który konkretnie komentował prace nie wchodząc w układy.
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-10-01 13:38:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i dlatego go wymieniłem
fotografia cyfrowa
FLOGISTON
fotografia cyfrowa
2014-10-01 13:55:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Za karę?

Tylko dlatego, że "...konkretnie komentował prace nie wchodząc w układy."

Czyli - należy komentować niekonkretnie i wchodząc w układy.
fotografia cyfrowa
gruchot
fotografia cyfrowa
2014-10-01 14:33:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
He, he, dla niektórych ze starej sitwy kera był solą w oku
fotografia cyfrowa
gruchot
fotografia cyfrowa
2014-10-01 14:45:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a tu jest jeden z przykładów "obiektywizmu" dawnego TWA

http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-581209.php

Jak łatwo można wydumać ideologię usiłując wmówić innym że totalny gniot jest dobrą pracą
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-10-01 15:55:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
portal fotograficzny nie jest wyznacznikiem tego czy zdjęcie jest dobre , ciekawe czy może do kitu .
wyznacznikiem jest wernisaż . jeśli ludzie zatrzymują się pod danym zdjęciem , a potem jeszcze wracają to można mniemać , że zdjęcie jest ciekawe .
ale te z wernisaży tu , czy na innym portalu miałyby ciężki żywot .
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-10-01 16:26:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Co do "kryterium" prorok ma rację. Ale ja znowu o dupie marynie może - ale czy ktoś zna kontakt do właściciela portalu? Kogoś z kim można porozmawiać o rozmiarach fotek, o kontach płatnych itp? Nie ukrywam, zawsze robiłęm portrety (niestety nie ma tego na obiektywnych...ale gdy w poznaniu znajdzie się modelka i ktoś do wspólnego focenia, poświecenia blendą itp, to może jeszcze się w to pobawię) w każdym razie to 300 kilo tu w portrecie jakoś wystarcza, ale gdzieś od roku uparłem się oswoić z krajobrazem i nie ukrywam że powoli to 300 kilo mnie BARDZO frustruje!! Zna ktoś odpowiednie namiary na poważną rozmowę?
fotografia cyfrowa
jarek_gazik
fotografia cyfrowa
2014-10-01 16:29:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nie jestem gówniarzem. Swoje lata mam, zawodowo się podobnymi rzeczami zajmuję. Chcę pomóc.
fotografia cyfrowa
.....,,,,,
fotografia cyfrowa
2014-10-01 16:32:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
spróbuj Jarek bezpośrednio się skontaktować, przez forum nic to nie da.
http://www.obiektywni.pl/onas/
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2014-10-01 17:57:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kocham uogolnienia typu "jesli lubisz bigos to na pewno jesets z Gorzowa i smierdza ci nogi" :)

Kolega gruchot, ktorego jakos niespecjalnie pamietam z dawnych czasow juz wie, ze jesli zamiescilem sobie malo odkrywcza refleksje o upadaniu obiektywnych to jestem sitwa i czlonkiem starego TWA :) Bo tylko tacy tak marudza. Niewchodzacy w uklady i no-TWA zapewne pokasowali swoje pf i teraz sie tylko udzielaja na forum, hm? :)

A mnie po prostu szkoda czasow, gdy tu tetnilo zycie. Ot po prostu, czlowiek zgredzieje, wraca na stare smieci i wzdycha sobie, ze dawniej to bylo lepiej, taka dola i prawo zgreda. Duzo sie na obiektywnych nauczylem (w tym takze pogodnie znosic krytyke) wiec lubie tu wracac i chcialbym widziec to miejsce pelne zycia i energii, jak ongis.

Tylko i az tyle.
fotografia cyfrowa
xpioxb
fotografia cyfrowa
2014-10-01 18:06:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Kurde jestem z Kochanego Gorzowa i nie śmierdzą mi nogi. Poza tym zgadzam się z kolegą szanownym Lifterem.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2014-10-01 18:13:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Powiem tak... Jestem tutaj na OB od ładnych paru lat. Coraz częściej doceniam to co jest. Pewne rzeczy drażnią to fakt ale jest jak jest. Wracam do tego miejsca z przyjemnością. Zawsze się znajdzie ktoś z kim można wymienić się uwagami. Komentarze - nie zawsze są pozytywne, słuszne ale mi to nie przeszkadza. Każdą z wypowiedzi pod moim zdjęciem analizuję - kiedyś brałem to za pewnik, że ktoś wie lepiej i to był błąd. Wiele negatywnych komentarzy nie miało sensu ale sprawdziłem je i utwierdziłem się w przekonaniu, że idę we właściwym kierunku. Te wszystkie układy, TWA itd. były i będą ale ludzie dzięki temu sami sobie szkodzą. Jeżeli ktoś chce być gwiazdą na OB to pewnie będzie ale... obawiam się, że tylko na OB. Bo dopiero realne życie weryfikuje nasze prace. Słyszę sporo płaczu nad tymi co odeszli. Pewnie mieli powód ich sprawa. Ale też sporo biadolenia nad tymi co zostali wyrzuceni z OB - jacy to oni byli bez układów, jak to obiektywnie komentowali itd. Śmiać mi się wtedy chce bo pamięć mam dobrą. Detali zaoszczędzę ale w razie konieczności służę konkretnymi faktami. Reasumując - nic nie usprawiedliwia chamstwa, ignorancji, arogancji i na końcu zakłamania. Tak więc darujmy sobie...
Róbmy fotki, publikujmy je, dajmy szansę tym którzy się uczą, dajmy szansę tym, którzy nie chcą robić dobrych zdjęć ale podobnych do pozostałych, którzy poszukują czegoś..., własnego stylu, także tym którzy w fotografii starają się odkryć coś jeszcze nowego, innego.
Ten portal nie jest zły to w nas tkwi małość, sztampowość, skłonność do szufladkowania.
Jedna rzecz przydałaby się na 100%. Portal to nie tylko miejsce publikacji, to także miejsce spotkań i dyskusji fotograficznych. Dobrze by było aby było widoczne który z użytkowników jest zalogowany w danej chwili. Tak jest na wielu portalach. Pomogłoby to w komunikowaniu się użytkowników na tym portalu a nie za pomocą innych.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2014-10-01 18:14:55
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A propos Kery (i Soundhasera): to kiedy w końcu zostaną odbanowani...?
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-10-01 18:22:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
odnośnie Soundhasera pisałem prośbę do Administracji o odblokowanie konta . . w sprawie Kery o ile pamięć mnie nie myli też coś podpisywałem
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2014-10-01 18:24:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tyle lat tutaj i jeszcze ci sie wydaje, ze pisanie do administracji cos daje? xD

TO akurat chyba jedyna rzecz, ktora jest przez te lata niezmienna... :)
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2014-10-01 18:39:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Lifter napisałem bo uważałem że warto za nim się wstawić . krytykował ostro ale nigdy nie ubliżał .
są tacy którzy twierdzą , że napisać nie zaszkodzi .
fotografia cyfrowa
Lifter
fotografia cyfrowa
2014-10-01 18:43:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Spoko, ja do kery nic nie mam, byl czasem jak wrzod na dupie, owszem, ale ogolnie go lubilem i cenilem, choc czesto zupelnie sie z nim nie zgadzalem.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2014-10-01 18:44:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak... z niektórymi mam niedokończoną dyskusję o łabędziach na ich fotkach. Przyczyna prosta - zostałem zablokowany. Ale możę kiedyś...
Nie chciałbym tego tak zostawić:)
A na poważnie - proponuję poważne zasady rejestrowania na tym portalu popartego o weryfikację. Tak jest na innych. Nick jest dla wszystkich ale nie ma anonimowości jeżeli chodzi o odpowiedzialność za to co się robi i mówi.
Za takie konto jestem skłonny zapłacić.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2014-10-01 18:47:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Prorok - z tym ubliżaniem to radziłbym dokładnie sprawdzić.
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | Strona 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa