fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
"Techniczne dziadostwo podkreśla znaczenie przekazu (...)"
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2010-06-15 15:02:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O, zapomniałeś się przelogować???
fotografia cyfrowa
joanna_ga
fotografia cyfrowa
2010-06-15 15:04:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ha ha :-D
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2010-06-15 15:19:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:D
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-06-15 15:29:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Łubu- d'UBU - bęc! ;o))))
I co teraz? Wypada powiedzieć: "do widzenia, miałem(am) dwa konta, oczekuję wywalenia i to natychmiast".
fotografia cyfrowa
llkkww
fotografia cyfrowa
2010-06-15 15:29:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no zapomniałem...i?
swoje zdanie, opinie wypowiadane czy pod takim, czy innym kontem podtrzymuje w całej rozciągłości.
"Pośród wściekłych kołysań przypływów, odpływów,/Ja, przeszłej zimy głuchszy nad mózgi dziecinne,

Biegłem!"
to tyle

żegna UBU i llkkww)

fotografia cyfrowa
Mojzesz
fotografia cyfrowa
2010-06-15 15:38:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Per risum multum debes cognoscere stultum"

Mojzesz ma 666 kont i co Wy na to?

:)

fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-06-15 15:46:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To samo: wypada się pożegnać. :o)))
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2010-06-15 16:01:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ano - oficjalnie tym razem :)

Pa, bo smiechu byla kupa, ale wyszla z tego...
a fu...
;)
fotografia cyfrowa
KLi
fotografia cyfrowa
2010-06-15 16:01:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Milego focenia :)
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-06-15 16:12:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pod tym względem - nic się nie zmienia. :o)
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2010-06-15 16:16:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale cyrk :D
fotografia cyfrowa
marconi
fotografia cyfrowa
2010-06-15 16:18:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mojzesz - daj spokój! Jesteś z tych co zawsze muszą ostatni zająć głos? Wróć do dyskusji z wątku a nie prowokuj zaczepki. Każdy kto umie czytać ze zrozumieniem doskonale odnajdzie uszczypliwość w Twojej każdej kolejnej wypowiedzi. To tutaj dość powszechne zjawisko i w ogóle bym na to nie odpowiadał gdybyś nie wytykał EPHMOCowi tego samego.

mavic - ja myślę, ze problem leży w zupełnie innej płaszczyźnie. Aby to wyjaśnić muszę przytoczyć mój nie wystudiowany (być może zbyt uproszczony) odbiór rozwoju sztuki. Zaznaczam, że to tylko luźne rozważania laika i nie mają podłoża naukowego, w związku z czym w przeciwieństwie do przytaczanych tu teorii nie noszą nawet najmniejszych znamion aksjomatów.
Sztuka rozpoczęła się w momencie kiedy na ścianie jaskini owłosiony gość ochrą namalował coś co udało się pozostałym owłosionym odczytać jako przedstawienie rzeczywistości. Prostota tych dzieł nosiła znamiona, które współcześnie określamy symboliką. Będę szybko przemieszczał się przez tysiąclecia pomijając nazywanie poszczególnych epok by nie dać się złapać w pułapkę niewiedzy (laikowi zresztą może to ujść na sucho). Upraszczając można powiedzieć, że ta raz odkryta zdolność zaczęła rozwijać się i ewoluować. Dzieła wraz z upływem czasu rozwijały się w formie i treści. Coraz większe umiejętności ( w tym wątku zwane warsztatem) pozwalały kolejnym pokoleniom twórców na opisywanie coraz to większego spectrum emocji i uczuć. Wraz z doskonaleniem warsztatu rosła pojemność dzieła w zakresie przekazywanego ładunku emocji. Jednak w pewnym momencie tego procesu okazało się, że dalszy rozwój formy już w żaden sposób nie koreluje z przyrostem merytorycznej zawartości dzieła. Ponieważ na świecie nic nie stoi w miejscu, nowe pokolenia twórców obrały zgoła przeciwny kierunek. Zubażając swoje dzieła w formie starały się przedstawić ten sam a może i jeszcze większy ładunek emocji. Tym sposobem sztuka zaczęła powracać do korzeni czyli do symbolicznego sposobu prezentacji niejednokrotnie bardzo złożonych zjawisk. Stwierdzenie z ostatniego zdania byłoby jednak wielkim uproszczeniem gdyby nie uwzględnić w nim roli odbiorcy. Ci jaskiniowi twórcy z początku mego wywodu mieli za odbiorców osoby nie obarczone wiedzą posiadaną przez współczesnego widza. Widza, który dziś ma do wyboru Michała Anioła, Wyspiańskiego lub wspomnianego wcześniej Marcela Duchamp. Widz także w przeciwieństwie do autora nie jest jednoosobowy a więc powinienem pisać: widzów, odbiorców. Ta wielorakość spojrzeń zbudowana na często diametralnie innych szkołach nazywanych powszechnie życiem, powoduje nie tak jednoznaczny jak pierwotnie odbiór dzieł. Pierwotna sztuka symboliczna mówiła do odbiorcy dosłownie. Dzisiejszy wymiar symboli może być znacznie bardziej wieloznaczny co sprawia, że zapisane treści mogą być odczytywane na wiele różnych sposobów. Jest jeszcze kolejna kwestia, która gdzieś umyka – umiłowanie formy. Mam wrażenie (autopsja), że istnieje całkiem spora grupa odbiorców dla której treść dzieła nie jest elementem przesądzającym o jego wartości. Zabawa sama tylko formą bez potrzeby skomplikowanego zagłębiania się aż po samo dno może sprawiać odbiorcy (także twórcy) wielką radość.
Na tym właśnie zderzeniu dochodzi do najgorętszych dyskusji na internetowych galeriach. Tu przepychają się Ci czytający głęboko zapisane w pikselach życiowe prawdy oraz Ci poszukujący w obrazie ukojenia i odskoczni od codziennego bombardowania informacją.
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2010-06-15 16:19:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No, normalnie - jak to w internecie. Tu można wszystko! :o)
fotografia cyfrowa
mavic
fotografia cyfrowa
2010-06-15 18:43:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@marconi – przyznam, ciekawy punkt widzenia. W sztuce można szukać / poznawać wiele kwestii ale mz sztuka potrzebuje jakiegoś filtra (oczywiście każdy posiada go inny). Teraz ja błysnę co czytałem ;-)
Robert Pirsig w swojej książce „Zen czyli sztuka oporządzania motocykla” postawił tezę że taki podstawowym, źródłowym wręcz miernikiem (nie tylko do sztuki) jest pojęcie JAKOŚCI. Wg niego niedefiniowalnej, bo jakość jest mierzalna tylko w układzie odniesienia do czegoś. Jakość w filozofii, wywodził Pirsig, od greckiego arete (co oznaczało cnotę, męstwo). Teraz pointa. Ocena wytworu sztuki – obojętnie jakiej dziedziny dotyczy – potrzebuje jakiegoś wartościowania. Dla mnie jest to właśnie jakość. Jakość kreacji (czyli koncept) i sposobu aplikacji pomysłu (czyli technika). To co chce pokazać (emocje) dany wytwór to już kwestia kolejna (czytaj puszka pandory :-)

fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:07:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ej! Co Wy? Bez UBU będzie tu... inaczej.
fotografia cyfrowa
mavic
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:09:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zimba - UBU musiał zginąć....umarł król, niech żyje król! albo kryl w ostateczności...
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:25:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
UBU miał dystans - potrzeba tu takich!
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:33:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mnie osobiście nigdy UBU nie przeszkadzał. Tylko po co mu te 2 konta były?
Przykro mi, że Go nie ma, ale zapłacił za swoją głupotę. :(
fotografia cyfrowa
mavic
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:35:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a czy ktoś potwierdził śmierć U-biektu?
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:37:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak, jest info, jak klikniesz w Jego nick.
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:39:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
zróbmy wieczór wspomnień - "tym co odeszli..." ;]
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:40:27
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
UBU isdet, jak mawiało Killerów 2-óch, ale może Admin przywróciłby to jedno, właściwe konto, bo UBU nie był zły ludź, nikomu nie bruździł. Jego przewinienie, to te 2 konta.
Mnie, powiem za siebie, szkoda UBU, bo lubię teksty, nawet, jeśli nie ze wszystkimi się zgadzam.
fotografia cyfrowa
UncleTom
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:43:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@neo - chyba sam orientujesz się doskonale, że na wielu portalach, niekoniecznie fotograficznych, wylatuje się za uparte pisanie wersalikami... bardzo irytująca maniera... ;( Jednakowoż jako użytkownik, UBU mi też nie przeszkadzał... ;)
fotografia cyfrowa
mavic
fotografia cyfrowa
2010-06-15 19:58:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
UBU wróć :-)
fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2010-06-15 20:01:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KLi ... wróć :-)
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Strona 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa