fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
"Techniczne dziadostwo podkreśla znaczenie przekazu (...)"
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
mavic
fotografia cyfrowa
2010-06-20 00:49:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neo - wybacz, ale nie chce mi sie odtlumaczac znowu. i bynajmniej nie dlatego ze sie z Toba zgadzam czy barkuje mi argumentu tylko po prostu Ty mnie nie przekonujesz, ja - Ciebie wiec opuscmy dalsze tyrady. moze kiedys poza siecia na jakims obiektywnym zlocie :-)

Co do skimiego i word'ego - skimi dzis za jedno zdjecie postawil mi 3, taka sama ocene jak pod wielkim dzielem wordego (ta praca "od dziadostwa"). czy to oznacza ze:
1. dorownuje worde'mu?
2. moje zdjecie podkresla dziadostwo
3. powinienem je pogorszyc technicznie zeby wzmocni przekaz tudziez ukryte przeslanie ktore potencjonalnie

???
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-06-20 01:36:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@mavic, a wiesz, że na plenerku z chęcią spotkałbym się z ludźmi, bo mi takiego spędowego focenia brakuje. I fakt, że wtedy o wiele lepiej się gada niż klawiaturą. :)
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2010-06-20 02:18:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ktoś może przypomnieć na czym stanęło jeśli chodzi o główny temat? ;) Kwestię UBU i innych dublerów proponuję zakończyć... ;)
fotografia cyfrowa
mavic
fotografia cyfrowa
2010-06-20 02:22:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ephmoc - G A M E O V E R ;-)
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2010-06-20 03:54:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To na dobranoc podeśle pewien link... Ponieważ UBU zakwestionował tu moje wszelkie kompetencje, gdy przeczyłem jego rewelacjom, iż semantyka wywodzi się od R. Jacobsona (1896-1982), chciałbym podesłać link do artykułu naukowego opisującego semantykę w... średniowieczu ;)

http://www.diametros.iphils.uj.edu.pl/pdf/diam13baranowska.pdf

Może któreś kolejne wcielenie UBU wyjaśni mi jak możliwe było to zapętlenie czasoprzestrzeni... ;)

Dobranoc! :)
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-06-20 10:18:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.mojaenergia.pl/strony/1/i/282.php
fotografia cyfrowa
mavic
fotografia cyfrowa
2010-06-20 10:33:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zimba, a nie było nic o australopitekach? ;-)))))))))))))))
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-06-20 10:56:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To tylko przykład na względność naszej wiedzy i jej systematyki. Tak samo jak "arabskie cyfry, które są tak naprawdę hinduskie...
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-06-20 11:04:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Myślę, że z semantyką może być podobnie...
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-06-20 11:11:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zainteresowanym tym, jak wiele odkryć naukowych (matematyka, technika, filozofia) przypisywanych współczesnym zostało odkrytych przez
niedoceniane czasem starożytne kultury - polecam "Zapomniane odkrycia" autor Dick Teresi. Nie jest to kolejny fantastyczny Daniken tylko praca naukowa bazująca na licznych źródłach historycznych, do których jest mnóstwo odniesień, powołań, cytatów.
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2010-06-20 11:46:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zimba - historia semantyki jest akurat bardzo dobrze udokumentowana... To nie sa żadne "zapomniane odkrycia" ;)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-06-20 11:53:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zwińcie wątek w rulonik i wsadźcie do butelki, aby przyszli archeolodzy mieli kiedyś rozrywkę. :)))
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-06-20 12:17:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak samo jak historia elektryczności.
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-06-20 12:22:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zimba, to prawda, często nie doceniamy starożytnych i przypisujemy im prymitywizm, co jest z założenia nawet błędne.

Pamiętam taką notę, że gdzieś tam kilka lat temu wybudowano most na rzecze wg rysunków L. Da Vinci - niby nic, tylko wcześniejsza technika nie była zdolna do wykonania tego zadania. A Leonardo nie żył wcale tak dawno.
:)
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2010-06-20 12:29:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zimba - elektryczności jako techniki, czy nauki o elektryczności... Analogii nie ma, bo w przypadku semantyki chodzi o naukę a nie o zjawisko (zjawisko jest stare tak jak język).
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2010-06-20 12:33:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na początku było słowo... musiał się zatem pojawić moderator. :)))
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-06-20 12:57:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zależy czy przez naukę rozumiesz próbę wytłumaczenia działania świata czy przekazywanie wiedzy praktycznej służącej funkcjonowaniu w tym świecie. Bo jeśli to drugie - to nawet zagadnienia takie jak rachunek różniczkowy "służyły kiedyś celom religijnym w Indiach. Podobnie jest z używaniem elektryczności. Bardzo starannie i w sposób uporządkowany przekazywano też wiedzę o symbolach i ich znaczeniu religijnym, kosmologicznym itd. Zawsze zatem jakaś nauka była, a tylko nowożytni przypisują sobie stworzenie jej na nowo poprzez np. nadanie jej nazwy.
Taka na przykład "geomechanika" powstała nie tak dawno a tunele i podziemne kopalnie znamy nawet neolityczne. Bez wiedzy ich twórców dotyczącej stateczności nie zachowałyby się do dzisiaj a tymczasem istnieją takie nawet w Polsce (vide -> Krzemionki Opatowskie). Geomechanika szczyci się tym, że używa języka matematycznego do opisu tych zjawisk... ale ten język już tysiące lat temu znali Hindusi i Arabowie. Koło się zamyka.

Pewnie masz rację, że ktoś nazwał jakąś dziedzinę wiedzy w danym roku, tak samo jak nazwano inne, ale warto nie trzymać się ściśle reguł i dat w ogólnej ocenie. A Amerykę odkryli Wikingowie.
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2010-06-20 13:20:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@Zimbabwe - to pierwsze ;) Mam na myśli nauki teoretyczne a nie techniczne... ;)
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-06-20 13:48:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Dobra - nikt nie ma racji i wszyscy mają rację. Nie chodzi zresztą aby coś udowadniać.
Co do Wikingów to nie jestem taki pewny/stanowczy, bo wcześniej Amerykę nawiedzali od strony Alaski mieszkańcy Azji.
Nadal nie wiemy po co żyjemy i dokąd zmierzamy... :) UBU. EPHMOC, Zimbabwe... Kogo to obchodzi?
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2010-06-20 14:07:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zimbabwe - mów za siebie ;D Ja wiem po co żyję... ;P
fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2010-06-20 14:41:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-454660.php

Jeśli UBU i llkkww to jedna osoba, to chyba wpisy pod powyższą fotką trochę podkopują tezy mavica... ;)
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2010-06-20 16:47:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a się narobiło
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2010-06-20 17:04:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ciekawe jak to się ma do Kli albo Kli_Sensei?
Kli to pierwsze litery mojego nazwiska - jeszcze mnie zabanują zaraz :/


fotografia cyfrowa
EPHMOC
fotografia cyfrowa
2010-06-20 17:09:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KLi/Mojżesz to nie llkkww/UBU ;)
fotografia cyfrowa
mavic
fotografia cyfrowa
2010-06-20 20:26:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
EPHMOC - znajdz 10, nawet 10 takich case'ow :-)
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | Strona 16 | 17
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa