fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czyżby formuła Obiektywnych się wyczerpywała?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2011-04-27 10:25:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Na 40 zdjęć prezentowanych na pierwszej stronie galerii na chwilę obecną 22 zdjęcia pozostają bez żadnego komentarza, 6 zdjęć ma aż po jednym, jedyny rekordzista osiem. Powoli umierają rozmowy o fotografii... Czy jest jeszcze po co publikować cokolwiek?
fotografia cyfrowa
Ulala
fotografia cyfrowa
2011-04-27 10:45:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nic dziwnego ,że jest tak mało komentarzy jak jest tylu złośliwców...!!!
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-04-27 10:53:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Bez przesady Ulala :-)

Ale faktem jest, że czasami nie chce się nic pisać.
fotografia cyfrowa
Ulala
fotografia cyfrowa
2011-04-27 10:58:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Widzę ,że zamiast komentarzy są tutaj obrażani ludzie...!
fotografia cyfrowa
Ulala
fotografia cyfrowa
2011-04-27 11:00:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Już się nie pisze co jest złe w fotce , co można poprawić lub zmienić.
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2011-04-27 11:05:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ulala wolisz pod każdym zdjęciem tą samą formułkę o slabym kadrze, świetle...?
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2011-04-27 11:13:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sulku, czasy dawnego OB minęły bezpowrotnie. Dni dziesiątek komentarzy pod fotą i setek punktów już nie wrócą. Wielu odeszło, a 20 000 kont to fikcja, aktywnych jest niewielu. Coraz więcej za to marnych fot, wrażliwych na krytykę autorów, obrażających się Bóg wie za co. :)
fotografia cyfrowa
Ulala
fotografia cyfrowa
2011-04-27 11:13:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Witaj ant_z ... nie nie wolę , ąle trochę więcej kultury , podpowiedzi . Wiem ,że dla niektórych to jest trudne , ale jest fajnie jak można podzielić się wiedzą.
fotografia cyfrowa
Ulala
fotografia cyfrowa
2011-04-27 11:14:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hahaha.....co to ma być.......
fotografia cyfrowa
Ulala
fotografia cyfrowa
2011-04-27 11:14:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
hahaha.....co to ma być.......
fotografia cyfrowa
Ulala
fotografia cyfrowa
2011-04-27 11:16:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tu nie można pisać !!!! cały czas wyskakuje jakiś błąd...
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2011-04-27 11:16:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Punkty furda, nie o to przecież chodzi. Ale może to i racja, że im więcej słabych fot i autorów, tym mniej do powiedzenia z sensem ;)
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2011-04-27 11:53:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Sulek dziwisz się? Bo ja wcale... a co najgorsze to fakt, że admini wydają się pozostawać głusi na propozycje userów, którym jeszcze zalezy na tym miejscu.
Z JPK rozmawialiśmy na temat ignorów. Po co komu one? A może inaczej... niech każdy ma tyle osób ignorowanych ile chce, ale:
- niech te funkcje włącza administracja na prośbę i co ważne uzasadnienie autora ( bo to, że ktoś dał 1 czy 0 nie jest powodem)
- niech pojawia się informacja, że dany autor ignoruje, bo po co marnować czas , żeby na końcu zobaczyć durną formułkę.

Kiedyś Admini podali, że będa kasowane komentarze w stylu "R E W E L A C J A !" z oceną 5 i co? Te komenty dalej wiszą pomimo deklaracji i zapewnień.
Zauważyłaś żeby działała teraz JAKAKOLWIEK moderacja? Bo ja nie... Pozim portalu leci na łeb na szyję przy całkowicie biernej postawie osób zarządzających...
Wysyp bylejakości jest tak gigantyczny, że tej masy nie ma jak przebrać, żeby się dokopać do czegokolwiek wartościowego, a sama wiesz, że jak zaczyna się krytycznie oceniać i komentować to autorzy w większości przypadków zaczynają się najeżać... I bynajmniej forma komentarza nie ma tu nic do rzeczy...
A jak do tego dodamy promowanie "byle czego" to autorzy, którzy mają wiedzę i mogliby się nią dzielić najzwyczajniej w świecie stąd idą bo widzą jaki jest tu poziom.
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2011-04-27 12:03:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
muszę się zgodzić z Andresem. Najgorsze, że taka sytuacja trwa od dawna i nic nie zapowiada poprawy. OB, które przez samych userów konkurencyjnych portali było określane mianem najlepszego, najbardziej obiektywnego, a co najważniejsze najsurowszego portalu, staje się identyczne jak konkurencja: zalew gniotów, fochy, TWA, wzajemne nabijanie konta, a jak się komuś nie podoba to ignor :)
fotografia cyfrowa
AniaM
fotografia cyfrowa
2011-04-27 12:30:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trzeba walczyć z patologią.
Zapraszam do mnie ;)
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-04-27 12:58:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A co myslicie o poleceniach? Ja uważam że dobrze byłoby gdyby było widać kto je dał. Inaczej jest sytuacja taka jak przed chwilą u mnie: oceniłam zdjęcie, po chwili zagladam tam a oprócz mojej oceny jest polecenie (ja nie polecałam) ... ale mozna wyciągnąć wniosek, że to ja.
W ogóle dziwna sytuacja. ja jeżeli polecam to zwykle to zaznaczam no i zawsze napisze komentarz.

fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2011-04-27 13:07:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Polecenia powinny być jawne. Wówczas nie zdarzały by się dziwne sytuacje, kiedy to w VP wiszą ewidentne knoty, czasem z ujemnym wynikiem punktowym. Ktoś się tak bawi od czasu do czasu.
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2011-04-27 13:28:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Polecenia powinny być jawne, powinna być również funkcja anty poleceń, o ignorach pisałem już wcześniej, o kasowaniu komentarzyw stylu R E W E L A C J A też już pisałem.... tylko co z tego skor poruszamy wydaje się ciekawy temat a Administracja nie daje znaku życia...
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2011-04-27 13:44:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres, to nie pierwsza dyskusja w tym temacie, a jak widac żadna z nich nie dała efektów, zmian brak. już samo ujawnienie polecen i likwidacja ignorów wiele by zmieniły. starsi userzy dobrze pamiętają likwidację budzących kontrowersje punktów przy nickach i znacznie zdrowszą sytuację po ich likwidacji. może czas na podobny krok w wykonaniu administracji, krok o tyle łatwy, że gotowe pomysły zmian ma podane na tacy. pod każdym z pomysłów stawiam swój krzyżyk.
fotografia cyfrowa
ptysiek
fotografia cyfrowa
2011-04-27 13:45:09
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przeniosłam się na OB z innego portalu foto dlatego, że wydawało mi się, że tu mogę liczyć na więcej mniej lub bardziej konstruktywnych komentarzy - tak to wyglądało z mojego "podglądactwa". Miałam wrażenie, że TWA nie są tu tak rozbuchane jak gdzie indziej. Okazuje się, że nie ma tak wielkiej różnicy między portalami... Szkoda. Moderacja też pozostawia wiele do życzenia. Szkoda duża - wyglądało na to, że "obiektywnie", a subiektywizm wygląda z każdej dziurki... Szkoda mi też bardzo że wystawianie anonimowe jest jakoś źle widziane, W końcu właśnie taka formuła pozwala na maximum obiektywizmu w ocenianiu zdjęć. Jeśli wystawiam anonimowo, dostaję polecenie do wyróżnionych i nie mam ani jednego komentarza, to chyba coś tu nie gra...
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-04-27 13:49:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
http://www.obiektywni.pl/galeria/fotografia-554242.php a to jeżeli chodzi o polecenia... żarty się kogoś trzymają...
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2011-04-27 14:03:43
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A może zlikwidować polecenia? Po co podwójna forma oceniania.
A może wymagać uzasadnienia poleceń? Bez formułek do wklejania, bez rozstrzelonego tekstu, ot, np. 10 zdań. i Nagle się okaże, że niewielu jest takich, którzy mają coś sensownego do powiedzenia... :o)
fotografia cyfrowa
sulek
fotografia cyfrowa
2011-04-27 14:14:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To wszystko bardzo proste pomysły i chyba nietrudne do zrealizowania? A wiele mogły by zmienić. Zatem kłaniamy się Administracji: Halo, czy nas słyszycie???
fotografia cyfrowa
Andres
fotografia cyfrowa
2011-04-27 14:14:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wowa wymagaj dwóch zdań uzasadnienia i już się pojawi problem... a Ty piszesz o 10....
Wiele jest rzeczy złych... Ot dla przykładu... autorzy publikują wizerunki ludzi bez ich zgody i administracja nie reaguje... i można by wymieniać jeszcze długo...
Problem tego portalu jak sądzę polega na tym, że kilka lat temu stojąc na rozdrożu poszedł na ilość a nie na jakość i czkawką odbija się to do tej pory...
Rzecz w tym, że teraz liczba autorów których prace warto zobaczyć zamyka się może w dwudziestu, gdy kiedyś było ich kilkukrotnie więcej....
fotografia cyfrowa
wowa
fotografia cyfrowa
2011-04-27 14:23:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Andres -> to nie jest kwestia liczby zdań, tylko kwestia odrzucenia bełkotu i monosylabicznego kwękania. Królują sztampowe banały i komunały bez jakiejkolwiek treści. Komentarze rzadko traktują o zdjęciach, a coraz częściej są okazją do zaistnienia. Ot, każdy może mieć swoje 5 sekund. :o)
fotografia cyfrowa
Strona 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa