fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czyżby formuła Obiektywnych się wyczerpywała?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2012-02-06 10:55:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
problem jest w twoim przypadku jeden - ROZGRYWKI PERSONALNE . nie otrzymasz poparcia . na tym koncze i bez odbioru .
fotografia cyfrowa
przydomekdon
fotografia cyfrowa
2012-02-06 10:59:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wiadomka, w każdej społeczności ktoś z kimś się nie lubi ;-) ma to swoje uroki, ale proponuje tym razem wzbić się ponad to i zacząć działać.
zachęcam innych czytających do zajęcia stanowiska, chodzi o jakość tego miejsca. mam wrażenie, że wielu obiektywnych jest zniesmaczonych tym co się tu dzieje, więc nic nie stoi na przeszkodzie by spróbować...
co do mnie, moderator zaproponował mi odblokowanie mojego starego konta, wyposażonego w parę punktów. zostanę przy tym i może z czasem wrzucę coś z blokadą...

fajnie jakby się udało

Pozdrawiam
fotografia cyfrowa
ant_z
fotografia cyfrowa
2012-02-06 11:00:29
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ależ ja nie potrzebuję poparcia, idea jest inna, czytaj ze zrozumieniem i nie pajacuj. w odróżnieniu od twojego, moje życie toczy się w realu, nie potrzebuję wirtualnych przyjaciół ani ich poparcia.
fotografia cyfrowa
shamanta
fotografia cyfrowa
2012-02-06 11:00:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A ja uważam, że po to serwis daje możliwość oceniania aby inni mogli wystawiać oceny. Taka jest formuła serwisu. Jak ktoś chce blokować w swoich zdjęciach ocenianie to niech sobie blokuje. Niczego nie można nikomu narzucać. Jak komuś się zdjęcie podoba wystawi trójkę lub czwórkę. Jak autor zablokuje wystawianie zdjęć napisze, że: ładne, OK lub (+) lub słabe jeśli kiepska fotka. Zazwyczaj trudno jest na odpowiednim poziomie uzasadnić dla czego zdjęcie się podoba lub nie, jest dobre lub nie. Bardzo często jest obawa, że inni komentarz wyśmieją i potem się człowiek tylko denerwuje. Na portal przychodzi się, żeby mieć nieco relaksu po pracy w dziedzinie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Jak bym miała pod nosem kółko fotograficzne w ogóle bym tu nie zaglądała ze względu na brak życzliwości ze strony grona osób.
fotografia cyfrowa
przydomekdon
fotografia cyfrowa
2012-02-06 11:22:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
shamanto, nie każdy z tej formuły jest zadowolony. i jeśli nie jest, to zachęcam by zaczął korzystać z portalowego narzędzia "blokada oceniania" bo w grupie może to wpłynąć na jakość portalu.

fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2012-02-06 15:12:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam poblokowane foty,ostatni nie oceniam i jestem szczęśliwy :) - mz najlepiej było by wprowadzic + i - zamiast cyferek.
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2012-02-06 15:13:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
miało byc "ostatnio"
fotografia cyfrowa
helios3
fotografia cyfrowa
2012-02-06 15:53:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jestem za pomysłem karpia 1225 + i - to bardzo dobry pomysł.







fotografia cyfrowa
przydomekdon
fotografia cyfrowa
2012-02-06 16:25:57
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale czy te plusy mają być wpisywane w polu na komentarz, czy chcielibyście by administracja zamieniła oceny na +/- ?
z tego co zauważyłem, to na administrację nie ma co liczyć...
poza tym chodzi chyba o to by poprawić jakość dyskusji, a oceny, plusiki, jabłuszka, gwiazdeczki i inne sztuczne wartości w tym nie pomagają...

sposób nagradzania w postaci polecenia to bardzo dużo i idzie za tym rzeczywista nagroda w postaci wywindowania pracy do VD, mz to powinno wystarczyć.
oceny dają ułudę fotograficznego sukcesu tutaj na ob, ale niewiele ma to wspólnego z rzeczywistością, tj z opinią o naszych pracach w innych środowiskach.
wpada tutaj wielu wyjadaczy, mają konta na innych portalach i zmierzyli się z krytyką w innych miejscach. nie sądzę, by oceny na ob coś zmieniały w ich samoocenie. a mimo to, oceniają i pozwalają się oceniać... trochę ciężko mi to zrozumieć. fajnie jakby się przyłączyli do tej idei ;-)






fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2012-02-06 16:31:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
W większości zostawiam ocenianie, bo jednak więcej ludzi ogląda. Chociaż raczej nie oceniają, bo staram się w rewanżu oceniać zawsze obiektywnie bez względu jaka ocenę ja otrzymam. To zniechęca. Dodatkowo nie wchodzę w układy towarzyskie - to często przeszkadza. Generalnie odnośnie ocen wypowiadałem się negatywnie wiele razy.
Moim zdaniem pytanie w tytule ma charakter poważniejszy niż oceniać czy nie. Pytanie jest dla kogo jest ten portal? Pytanie bez podtekstów. Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć właściciele portalu i przeanalizować to pod kątem czysto ekonomicznym - bo tutaj nie ma sentymentów. Ale też muszą to jasno powiedzieć. Mówi się, że jak coś jest do wszystkiego to jest do d..... Jest w tym dużo prawdy. To widać na OB. Z tego wynikają konflikty. Ja nie mówię, że to MUSI byc portal tylko dla ludzi z osiągnięciami w tym zakresie (jak niektóre inne portale). Ale może - wtedy ci ludzie właśnie tu zostaną. Inni odejdą... ale będą zaglądać aby się czegoś nauczyć. A może to powinien byc portal czysto amatorski, gdzie ludzie wrzucac będą co popadnie i też się będą dobrze bawić. Wtedy Ci pierwsi odejdą ale też zajrzą - dla zabawy. Jedna i druga opcja nie musi oznaczać strat ekonomicznych właściciela. To jest coś takiego jak z dorastaniem dzieci - jedne idą w świat inne zostają w domu... Nie oznacza to, że przestaję pamiętać, gdzie są moje korzenie.
Wiele ''dzieci'' OB dorosło, mają inne potrzeby wymagania. Przyszli następcy dopiero zaczynają, często innych irytują, trudno o tolerancję. Jedni i drudzy często nie rozumieją tej koegzystencji...
fotografia cyfrowa
przydomekdon
fotografia cyfrowa
2012-02-06 16:53:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
oczywiście, można jeszcze przez kilka stron pogadać o tym co administracja powinna....
fotografia cyfrowa
mireQ
fotografia cyfrowa
2012-02-06 17:02:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@przydomekdon Dlaczego namawiasz innych do publikowania z blokadą oceniania, a sam nic nie publikujesz? Może dasz przykład innym.
fotografia cyfrowa
przydomekdon
fotografia cyfrowa
2012-02-06 17:10:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
myślę, że bardziej niż przykładu potrzebujesz mojego zdjęcia by wrzucić mnie do szufladki typu "dobra fota, ma rację, zła fota, debil"
proponuję byś się zastanowił nad tym co zostało napisane, tu nie chodzi o mnie.
fotografia cyfrowa
mireQ
fotografia cyfrowa
2012-02-06 17:18:23
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
To co napisałeś wyżej jest świetnym przykładem szufladkowania ludzi, o którym taki wypisujesz. Jakie masz podstawy twierdzić że potrzebuję Twojej foty aby Cię zaszufladkować?
fotografia cyfrowa
przydomekdon
fotografia cyfrowa
2012-02-06 17:25:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to proste, nie wiesz kim jestem i dopóki tego nie zrobię, nie będziesz mógł mi w pełni zaufać. tak sądzę, ale masz rację,
nie mogę tego wiedzieć na pewno. wolałbym jednak żeby nie to było tematem rozmowy, bo nie o mnie tu chodzi... jeśli oceny są dla Ciebie ok, to nie mam pytań, to też jest jakaś forma wymiany opinii, ale mz i myślę że nie tylko moim jest ona zgubna.
fotografia cyfrowa
mireQ
fotografia cyfrowa
2012-02-06 17:28:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Pytałem dlaczego nie zostaniesz jednym z "przodowników" takiej akcji, bo w tej chwili wygląda to mniej więcej jak w polityce, mówią ludziom oszczędzajcie a sami nic w tej kwestii nie robią.
fotografia cyfrowa
przydomekdon
fotografia cyfrowa
2012-02-06 17:29:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wydaje mi się niestety, że powstanie z tego kolejny wątek rzeka w którym będziemy rozmawiali o wszystkim i bez skutku.
w pierwszym poście podsunąłem propozycję, która mz może być lekarstwem na część problemów. miło mi się zrobiło, że kilka osób też tak sądzi i pozwala mi to wierzyć, że jest ich jeszcze więcej.
jeżeli tak, to mogą zacząć działać.
tyle ode mnie, nie będę już więcej namawiał.
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-02-06 17:33:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
+
fotografia cyfrowa
ajano212
fotografia cyfrowa
2012-02-06 18:04:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
:))
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2012-02-06 18:19:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
już dzisiaj mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć , że większość tych którzy opowiedzą się za propozycją usera przydomekdon w bardzo szybkim czasie znajdzie się poza Ob . komentowane będą jedynie zdjęcia starych userów , nowymi nikt nie będzie sobie zawracał głowy . słabsze zdjęcia nie będą w ogóle komentowane . dzisiaj ludzie nowi mają motywację do zdobycia 200 pkt .
chcesz userze końca Ob opowiedz się za zmianami .
i na koniec , by wszystko było klarowne - ja mogę przez najbliższych kilka m-cy nie publikować i na pewno będę mógł z tym żyć .
fotografia cyfrowa
przydomekdon
fotografia cyfrowa
2012-02-06 18:52:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pewnie nawet tego nie zauważyłeś proroku, ale dotknąłeś sedna sprawy.


fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-02-06 18:54:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
+
fotografia cyfrowa
przydomekdon
fotografia cyfrowa
2012-02-06 18:57:18
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jabe! to poparcie czy krzyżyk trumienny? ;)
fotografia cyfrowa
jabe
fotografia cyfrowa
2012-02-06 19:02:35
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
poparcie, poparcie

choć nie zastanawiałem się nad szczegółami, to generalizując powiem, że system, który punktami daje ułudę szczęścia bycia świetnym fotografem, jest demoralizujący i do dupy ... choć wystarczyłaby zwykła przyzwoitość i auto recenzja
fotografia cyfrowa
przydomekdon
fotografia cyfrowa
2012-02-06 19:03:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
miło jabe, że mimo wczoraj...
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | Strona 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa