fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czyżby formuła Obiektywnych się wyczerpywała?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
muddy
fotografia cyfrowa
2011-11-17 09:53:59
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A może zamiast jęczeć, należałoby robić coś przeciwnego do opisywanych przez Was problemów: zacząć analizować prezentowane fotografie, próbować prowadzić rzeczowe dyskusje, nie zniżać komunikacji do poziomu rynsztoku..?
Troli trzeba olewać - oni karmią się jedynie naszym zainteresowaniem. Jeżeli widzicie, że ktoś wali po 50 ocen dziennie pod wszystkimi typami zdjęć, dając komentarze typu "fajne", ";-)", "dobre", to chyba wiecie, co o kimś takim mysleć...
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2011-11-17 12:34:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
muddy - napisz rzeczowo a już jesteś nazwany "miszczem" :)
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2011-11-17 13:56:44
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@karp1225 - pisząc rzeczowy i dobry komentarz Ty wiesz co i dlaczego piszesz:) Zaś gdy w ripoście określony zostaniesz "miszczem" przyjmij najprostsze z mozliwych zalozenie: ripostujący ma problemy z ortografią:D! Serio zaś - więcej takich jak Twoje komentarzy, we wszystkich "specjalnościach" wg mnie zdecydowanie może obniżyć zakres trollizmu. Zdjęcia powinny zyć, trollizm powoduje ze umierają, a choćby tylko zarys jakiejś dyskusji zdjęcie ozywia:)
fotografia cyfrowa
muddy
fotografia cyfrowa
2011-11-17 14:18:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jako rzecze arturdy. Przyjmuj to "z dumą na klatę".
Trzeba być ponad to wszystko, bo za chwilę zostanie tu jedynie grupka osób liżacych się nawzajem po j...ach. A szkoda by było!
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-11-17 15:02:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Napisałem całe mnóstwo krytycznych, dobrze podpartych konkretną argumentacją komentarzy. Postawiłem bardzo dużo ocen 0 i -1 (zanim zrezygnowałem z oceniania w ogóle) - i nikt nigdy nie miał do mnie o to pretensji, nikt nie próbował odwetów, nikt nie nazywał mnie "miszczem".
Proponuje niezadowolonemu gronu zastanowienie się nad przyczynami takiej sytuacji i podjęcie próby udzielenia sobie samemu odpowiedzi na pytanie: co takiego źle zrobiłem, że sprowokowałem tak negatywną reakcję ocenianego?...

Bo ja cały czas odnoszę nieodparte wrażenie, że duża grupa osób na tym portalu uparła się, żeby gloryfikować tych, którzy wystawiają oceny ewidentnie zaniżone.
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-11-17 17:31:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk "Bo ja cały czas odnoszę nieodparte wrażenie, że duża grupa osób na tym portalu uparła się, żeby gloryfikować tych, którzy wystawiają oceny ewidentnie zaniżone." - to oczywiste bo przeciez jak się postawi takiemu komus wystarczająco duzo razy wysokie oceny to może sie w końcu zrewanzuje? Takie myslenie bardzo często widac.
fotografia cyfrowa
jpk
fotografia cyfrowa
2011-11-17 18:12:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trochę nie o to mi chodziło...
Trend jest taki, że osoba nisko oceniająca innych jest powszechnie uważana za tą oceniającą "szczerze i uczciwie", co jest ewidentną bzdurą. Jest tu jeszcze taki jeden, który (poza wyjątkami potwierdzającymi regułę) obraca się w zakresie -1, 0, 1 wybierając sobie takie zdjęcia, które akurat na to zasługują. Jeżeli jednak zdarzy mu się napisać komentarz pozytywny, to wtedy od oceniania się powstrzymuje, pewnie boi się zawyżyć sobie średnią. Bo przecież jeżeli ktoś ostro ocenia, to na pewno jest znakomitym fotografem...
Z kolei osoby oceniające wysoko mają z definicji przypiętą łatkę "wazeliniarzy". Czy to znaczy, że w galerii nie ma dobrych zdjęć? I dlaczego piętnować kogoś, kto nie czując się upoważniony do krytykowania i udzielania rad ogranicza się do komentowania i oceniania tylko tych prac, które mu się podobają? Kolejna bzdura.
Mottem portalu jest rzeczowość i kultura. Tak było, jak się tu zapisywałem i chcę, żeby tak dalej zostało. I jeżeli mówimy o podnoszeniu poziomu tej galerii, to ja zdecydowanie stoję po stronie tych, którym zależy na podniesieniu poziomu kulturalno-merytorycznego, a nie "artystycznego", jak niektórzy by sobie życzyli. Słabe zdjęcia w ogóle mi nie przeszkadzają, każdy kiedyś zaczynał i każdy chciał się swoimi osiągnięciami pochwalić. Niekulturalne dokopywanie, zwłaszcza w odniesieniu do początkujących uważam za wysoce nietaktowne i ten właśnie element powinien jak najszybciej z Obiektywnych zniknąć.
Niejednokrotnie już pisałem, że zupełnie nie jest ważne CO się w komentarzu napisze, tylko JAK to się napisze. Można zdjęcie zjechać z kretesem, ale w sposób, który nie będzie nie tylko obraźliwy, ale nawet lekceważący dla jego autora. Tylko trzeba się trochę wysilić i spróbować to zrobić tak, jakbyśmy siedzieli przy jednym stole, bez chowania się za internetową anonimowością.
Ja też mam swoich ulubionych autorów na tym portalu, są też i tacy, których ewidentnie nie lubię. W odniesieniu do tej drugiej grupy pozwalam sobie wyłącznie na pozytywy. Dlaczego? Bo w przypadku napotkania zdjęcia mocno niedopasowanego do moich wymagań estetycznych zawsze zastanawiam się, czy to jest rzeczywiście takie złe, czy tez patrzę przez pryzmat braku sympatii dla autora, a to już zupełnie nie ma nic wspólnego z OBIEKTYWIZMEM.

Wiem, że to jest wołanie na puszczy, ale z drugiej strony cieszę się, że w końcu to napisałem. Może dzięki temu znajdzie się ktoś, kto przynajmniej spróbuje przemyśleć swój sposób udzielania się na tym portalu.
fotografia cyfrowa
maxiumus
fotografia cyfrowa
2011-11-18 19:51:10
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
karp1225 2011-11-16 22:04:49

"... portal umiera śmiercią naturalną."

Amen :)
fotografia cyfrowa
shamanta
fotografia cyfrowa
2011-11-18 20:34:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
jpk 2011-11-17 18:12:12 : "Niekulturalne dokopywanie, zwłaszcza w odniesieniu do początkujących uważam za wysoce nietaktowne i ten właśnie element powinien jak najszybciej z Obiektywnych zniknąć.Niejednokrotnie już pisałem, że zupełnie nie jest ważne CO się w komentarzu napisze, tylko JAK to się napisze. Można zdjęcie zjechać z kretesem, ale w sposób, który nie będzie nie tylko obraźliwy, ale nawet lekceważący dla jego autora. Tylko trzeba się trochę wysilić i spróbować to zrobić tak, jakbyśmy siedzieli przy jednym stole, bez chowania się za internetową anonimowością."


I to jest właśnie moim zdaniem sedno sprawy. A praktykowane tu często stawianie ocen (-1) z dopiskiem "praca jest doskonała i niczego w niej bym już nie zmieniał" to już są szczyty ... przez grzeczność nie napiszę czego. Naprawdę gzie indziej z czymś takim się nie spotkałam. To właśnie sprawia niechęć do wystawiania zdjęć. Przyszłam z serwisu gdzie zdjęcia się komentuje w sposób kulturalny, tak aby nikogo nie urazić. Każdy ocenia według własnego gustu, czy umiejętności. Nikt z grona Użytkowników nie narzuca swojego sposobu pojmowania wartości artystycznych zdjęć . Jednemu zdjęcie się podoba innemu nie. Nikt z Użytkowników z nikogo nie szydzi jak często bywa w tym serwisie i nie rozlicza ze stawianych ocen. Jeśli zdjęcia są faktycznie złe, wówczas są moderowane bez względu na oceny. Wylatują z galerii i mają wtedy taką smutną buźkę. Z moderatorem się nie dyskutuje.
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-11-18 21:20:07
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a gdzie taki doskonały świat istnieje?
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-11-18 21:20:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i skoro tam było tak miło to dlaczego stamtąd odeszłaś?
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2011-11-18 21:50:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tam gdzie jest miło panuje nuda,nadmiar wazeliny również szkodzi :)
fotografia cyfrowa
shamanta
fotografia cyfrowa
2011-11-18 21:54:49
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ka_tula, przecież Ty jak i kilkoro innych utytułowanych Użytkowników dodałaś mnie do osób ignorowanych, bo według was zawyżam innym oceny. Czyżby ciekawość nakazała Ci teraz zadać do mnie pytanie ? :)
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-11-19 07:21:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ale skoro o takich cudach piszesz to nasuwa się pytanie dlaczego sobie stamtąd poszłaś? Bo może jest szansa że sobie tam wrócisz?
fotografia cyfrowa
Krasnolud
fotografia cyfrowa
2011-11-19 18:51:31
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Krótko ... jpk Ś W I E T N I E napisał !

fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2011-11-19 20:40:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak, brawo dla jpk.
Nie wiem czy formuła się wyczerpała czy ja się wyczerpałem ale rzadko już tu zaglądam. Może portalowy bakcyl minął. Jakoś mniej mi się chce. Może mniej czasu. Trochę smuci mnie , że sporo osób, fajnych osób już tu nie publikuje.
fotografia cyfrowa
vilgefortz
fotografia cyfrowa
2011-11-19 20:43:01
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale w sumie jedni odeszli przyszli inni nowi. Może nadal warto. Nie ma na portalach ludzi niezastąpionych. Może aktualni użytkownicy są jeszcze sympatyczniejsi ? Może są lepszymi fotografami ? Może czas na nowe znajomości ?
fotografia cyfrowa
andski
fotografia cyfrowa
2011-11-20 20:25:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Zgaście światło bo to nic się nie dzieje , wczoraj założyłem konto , dziś wstawiłem fotkę a jutro odchodzę . Szkoda czasu tu zaglądać .
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-11-20 20:50:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie zapomnij sie upomnieć o zwrot premium :P
fotografia cyfrowa
andski
fotografia cyfrowa
2011-11-20 20:54:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
nie ma żadnych zwrotów , tę gwiazdkę to chyba teraz dają wszystkim nowym na zachętę , ja o nią nie prosiłem i żadnej kasy nie płaciłem .
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-11-20 22:01:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wstaw dobre zdjęcie, to i komenty będą ;]
fotografia cyfrowa
arturdy
fotografia cyfrowa
2011-11-20 23:05:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
No jak to się nic nie dzieje, andski - masz już 1 punkt:D! Po pierwszej fotce to całkiem dobry wynik;>
fotografia cyfrowa
roving
fotografia cyfrowa
2011-11-21 16:08:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trzeba dobrze słodzić będą komenty ...
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2011-11-21 18:08:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
albo nie słodzic a będę rewizyty... :)
fotografia cyfrowa
roving
fotografia cyfrowa
2012-02-05 17:53:50
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jeśli się powiedziało A, trzeba powiedzieć B...
Przyznaję że moje komentarze z ocenami pod zdjęciami raczej nie przynosiły mi chwały i niewiele wnosiły.
Np. gdy wystawiałem ocenę "0", w miejscu na komentarz pisałem również "0", zamiast uzasadnić w kilku słowach dlaczego tak oceniłem.
Były również komentarze ograniczające się do jednego słowa , "marnie" "słabo" albo wklejana gotowa formuła. Tego typu komentarze rzeczywiście nic nie wnoszą, a takich uzbierało się z moje strony dość dużo.
Pod konie zeszłego roku przeanalizowałem swoje funkcjonowanie i raczej nie byłem tym zachwycony. Zdecydowałem że od tego roku z mojej strony w komentarzach będzie więcej słów a mniej cyfr, zwłaszcza zer i minus jeden.
Nadal jednak jestem przeciwny wpisywaniu w swoich profilach tekstów o innych użytkownikach
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | Strona 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa