fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czyżby formuła Obiektywnych się wyczerpywała?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2011-05-01 15:43:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
do fotoferii
Nie napisałem do was żadnej wiadomości na priv,potrafię spokojnie wziąc bana na klatę.Opisałem tylko swoje spostrzeżenia i doświadczenia na waszym portalu,to tyle.
Nigdy nie miałem u was podwójnego konta - nie zniżam się do tego poziomu.
Jeśli uważacie że zostaliście obrażeni to najpierw proponuje zobaczyc co napisali Userzy z fotoferii o portalu Obiektywni.pl.
fotografia cyfrowa
fotoferia
fotografia cyfrowa
2011-05-01 15:47:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Fotoferia to nie jeden człowiek. To grupa ludzi zarządzających Portalem. To klub, który odnosi sukcesy na rynku międzynarodowym, to Użytkownicy którzy dają przykład innym jak powinni się zachowywać i komentować. Fotoferia to marka, która podbiła amerykański rynek PSA swoimi zdjęciami, to ludzie, którzy swoim uporem i wbrew wszystkiemu przyczynili się do powstania tego Portalu a teraz do kontynuacji jego zamierzeń i celów.

Fotoferia to nie jeden człowiek. Przy integracji z serwisem Vertis i wspólnej kooperacji na linii Fotoferia-Vertis-Camerapixo (prowadzimy rozmowy dołączenia magazynu papierowego) będziemy promować sprzedaż zdjęć. WASZYCH ZDJĘĆ. Wiadome jest, że nie od razu Wawel zbudowano, ale z biegiem czasu powinno to być mocno wypromowane, żeby dostęp do naszego sklepu mieli klienci z różnych rynków.

My potrzebujemy solidnych, wartościowych użytkowników. Po co? A po to, że po wprowadzeniu Języka Angielskiego zamierzamy wprowadzić na Portal rynek PSA włącznie z jego klubami (6 tys członków), zamierzamy gościć kluby z całego świata i zamierzamy mieć kilka konkursów międzynarodowych rocznie!!! Dlatego też nam są potrzebni ludzie konkretni, którzy pokażą czym jest polska fotografia.

Niestety nie wszyscy pasują do tego modelu. Dwa święte słowa: jakość i kultura są w polskiej sieci powszechnie znieważane. Nasz portal - nasza wizja. W naszym regulaminie stoi, że wszystkie akcje "niefotograficzne" będą surowo karane.

W tej sytuacji żądamy USUNIĘCIA WĄTKU Z SERWISU OBIEKTYWNI I DEKLARACJI ZANIECHANIA PODOBNYCH DZIAŁAŃ. Po konsultacji z prawnikiem (w wątku obraża się Administrację oraz członków klubu), mamy do czynienia z pomówieniami, próbami zniszczenia wizerunku oraz dyskredytację w oczach publiki. Nazywanie nas wołkami czy cieniasami w obliczu włożonej pracy w ten serwis jest dla nas obraźliwe, następnie próby podważania wiarygodności portalu i jego kondycji, oczerniania właścicieli i administracji wbrew temu, że wszystkich obowiązuje ten sam REGULAMIN PORTALU i według jego zasad muszą postępować.

http://www.fotoferia.pl/files/staty.png

Wobec serwisu Obiektywni.pl wystąpimy jako Stowarzyszenie Fotoferia Club, który jest organizacją pozarządową, z określonym Regulaminem i celem.

"Wszelkie wypowiedzi na temat Portalu, które w sposób bezprawny naruszają wizerunek oraz dobre imię w/w Portalu mogą spotkać się z natychmiastową reakcją twórców Portalu zrzeszonych w Stowarzyszeniu. Obraźliwe i pomawiające treści wypowiedzi godzące w wizerunek oraz dobre imię Portalu mogą być traktowane jako naruszenie dóbr osobistych Stowarzyszenia, któremu podlega Portal. Znajduje to uzasadnienie Ustawie z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny odnoszącej się w art. 23 do dóbr osobistych, które zgodnie z treścią art. 43 w/w kodeksu znajdują również zastosowanie do osób prawnych, w tym wypadku Stowarzyszenia ? art. 43 Przepisy o ochronie dóbr osobistych osób fizycznych stosuje się odpowiednio do osób prawnych. W związku z powyższym Stowarzyszenie może domagać się zgodnie z treścią art. 24 Kodeksu Cywilnego następującego (?) może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.(?)

W związku z powyższym wzywamy Państwa do zaniechania naruszeń dobrego imienia i wizerunku Portalu pod rygorem podjęcia stosownych kroków prawnych.
fotografia cyfrowa
fotoferia
fotografia cyfrowa
2011-05-01 15:49:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Proszę też nie moderować wątku i nie ustawiać go pod siebie bo i tak wszystkie wpisy zostały zachowane.

fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-05-01 15:59:03
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
drogi/a Fotoferio ... temat Waszego portalu to tu poboczna sprawa.

Watek z założenia był o Obiektywnych. i proponuje wrócić do głównego tematu wątku. A o fotoferii rozmawiac na fotoferii.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2011-05-01 15:59:06
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Słusznie, nie ma co wątku usuwać: grożenie pozwami sądowymi to najlepsza reklama portalu.
PS. Może przetłumaczymy na angielski? ;-)
fotografia cyfrowa
DesireVivian
fotografia cyfrowa
2011-05-01 16:03:52
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
no własnie staram sie wrocić do sprawy OB juz od paru postow...więc....
stopppppppppp...ja ma juz dość...jak dzieci w piskownicy...dosc tych sporow...wrocmy lepiej do fotografii i jej uroku...do OB
jest piekny dzien... I wisi mi kto zaczął, kto podglądał, kto obraził, kto napisał...wisi mi poprawność polityczna (wolność słowa)...
ale to nie znaczy, ze mamy w ten sposob marnowac te dwa portale...bo nie o tym tu i tam sie powinno dyskutować....
plizzz ...stop
aparaty w łape i wypad w plenerek, doszlifowac warsztacik i stworzyć coś fajnego....polecam:)
fotografia cyfrowa
DesireVivian
fotografia cyfrowa
2011-05-01 16:07:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aaa czemu te posty tak sie długo ładują...przez to wysłał mi sie komentarz nie edytowany...
miałam na mysli ze jestem jak najbardziej za wolnością słowa ale mamy juz spałzować
....prosze zrobcie cos, zyby sie w koncu OB normalnie ładowało...
to juz jest takie uciążliwe...a korzystam juz z opery chroma mozillii...i ciągle sie wiesza przy wysyłaniu...aaaaa:)
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-05-01 16:10:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
popieram Desire!
fotografia cyfrowa
fotoferia
fotografia cyfrowa
2011-05-01 16:13:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Trurl, my nie chcemy żeby Corporate Services tłumaczyło tej reklamy na Język Angielski, bo jak rozumiemy, jesteś przedstawicielem Właściciela? Jako, że OB nie odpowiada za treści na swoim Portalu, które też skutecznie modyfikuje pod siebie, będziemy tylko żądać zadośćuczynienia od Użytkowników biorących udział w dyskusji. Wobec prawa musicie nam udostępnić wszelkie ich dane.

Inna to sprawa, że w dyskusji bierze udział wasza Administracja.

Mamy nadzieję, że uda nam się skontaktować z Panem Katolikiem, który poważnie podejdzie do sprawy.
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2011-05-01 16:24:48
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jestem zwykłym użytkownikiem portalu jak i inni.
fotografia cyfrowa
fotoferia
fotografia cyfrowa
2011-05-01 16:34:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Druga sprawa jest taka, że do Corporate Services został wystosowany wniosek o wspólną współpracę. Cała wina tego Portalu Obiektywni.pl leży po stronie użytkowników i niestety zaniedbań Administracji. Fotoferia nie ma nic przeciwko firmie z Krakowa, bo nasi użytkownicy pochodzą z waszych portali i na początku były naszym wzorem. Niestety złe zarządzanie oraz utrzymywanie użytkowników, którzy rozbili wasz portal w drobny mak przechyla już czarę goryczy.

Nasze stanowisko jest jasne. Jeżeli chcecie zmian, to Fotoferia może z wami współpracować. Jeżeli nie boicie się ryzyka usunięcia użytkowników, którzy skutecznie zniechęcają tych dobrych pokazywania się na waszych łamach, to możemy rozpocząć wymianę świadczeń.

Nie ukrywamy, że kiedyś ten portal był dla nas ważny, więc jeśli chcecie go ratować to można wspólnie coś zrobić w tym celu i wybrać najlepszą drogę. My chcemy dbać o poziom i jakość wypowiedzi, chcemy reprezentować polską fotografię w świecie. Nie zależy nam na upadku innych, wręcz przeciwnie, chcemy ze wszystkimi współpracować na zasadzie idei, myśli i przekazu.

Będziemy o tym rozmawiać z Panem Katolikiem, tu trzeba czynów, nie tylko pisaniny, która nic nie wnosi.
fotografia cyfrowa
Joker49
fotografia cyfrowa
2011-05-01 16:46:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ

WOLNOŚCI , PRAWA I OBOWIAZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA

ZASADY OGÓLNE

...
Art.31

2.Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje
...

Art.54
...
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

2.Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.

Art.73

Każdemu zapewnia się wolność twórczości artystycznej, badań naukowych oraz ogłaszania ich wyników, wolność nauczania, a także wolność korzystania z dóbr kultury.

fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2011-05-01 16:59:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
>fotoferia
>2011-05-01 16:13:46
>będziemy tylko żądać zadośćuczynienia od Użytkowników biorących udział w
>dyskusji. Wobec prawa musicie nam udostępnić wszelkie ich dane.

jawne nakłanianie do łamania prawa ??

a to już jest poważne przestępstwo ! :-)


fotografia cyfrowa
auto_joker
fotografia cyfrowa
2011-05-01 17:14:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
to Zimba nie cyrk. komuś się wydaje, że żyje w czasach UB-kistanu.
fotografia cyfrowa
Zimbabwe
fotografia cyfrowa
2011-05-01 17:30:54
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
fotoferia - wrzuć jakąś fotkę :)
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2011-05-01 17:50:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Ale można by kreatywnie rozszerzyć funkcjonalność Obiektywnych: podczas publikowania zdjęcia byłaby dostępna opcja "Wysyłaj powiadomienie gdy ktoś obsmaruje to zdjęcie".
Po uaktywnieniu, gdy ktoś napisze komentarz z którego będzie wynikać, że zdjęcie mu się nie podoba, otrzymywałoby się maila z powiadomieniem, a w nim przyciski z trzema opcjami: "Odpowiedz", "Zgłoś do administracji", "Wyślij pozew z żądaniem zadośćuczynienia" ;-)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2011-05-01 17:52:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ano fajno...to skoro wyciąga się armaty w postaci możliwych procesów sądowych, jako, że napisałem o swoich doświadczeniach z tymże portalem proszę o uściślenie zarzutów fotoferii wobec konkretnych userów OB i napisania gdzie napisali nieprawdę i gdzie dopuścili się oszczerstwa czy też poszargania dobrego imienia portalu...i proszę też o wyjaśnienie na jakiej podstawie zabraniają mi gdziekolwiek mówić o moich doświadczeniach z ich portalem...bo póki co to mi się w domniemaniu zarzuca kłam i wysoce niestosowne zachowanie.......
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2011-05-01 18:07:53
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Tak to jest jak ktoś przecenia swoje znaczenie. A FF to nic innego jak kolorowy jarmark kogucików na druciku, blaszanych medalików i wacianych odznaczeń.
Jeśli jest tak wspaniały jak się opisuje i tyle zamierza to byłby ponadto. Zmiażdżyłby samą swoją obecnością konkurencję. I na pewno nie brał udziału w tej dyskusji strasząc paragrafami, kodeksami i użyciem danych. Obiektywni istnieją od kilku lat i nie spotkałem się przez ten czas na innych portalach z taką żenującą akcją umniejszenia jego znaczenia.
Miałem okazję korespondować z administracją po dwóch tygodniach korzystania z FF. Niestety portal już wtedy dryfował w innym kierunku niż mi było po drodze. W odpowiedzi otrzymywałem listy bardzo niskich lotów z poradami i czego będę żałował.

triodante świetnie to ujął

"cała tamta galeria to w istocie szeroko zakrojona akcja promocyjna kilku autorów, cała reszta to tylko "wypełniacze" i ewentualni abonenci... "

Obiektywni byli i będą, a kolory bledną, łącząc się w jedną wypłowiałą barwę. Taki jeden jęko krzyk taniej komercji drogo przetworzonej. Najzabawniejsze jest w tym to, że ci którzy gloryfikują FF wciąż tu publikują. Twierdzą, że chcą poznać zdanie innych. Bzdura, to nic innego jak parcie na szkło. Największym błędem galerii foto jest publikowanie tam fotografii przez jej właścicieli. Doskonale widać na tym przykładzie do czego to prowadzi. Nieprzychylny komentarz - ban na konto, kilka bolących słów - kasacja konta. Teraz nawet domaganie się danych. Chcecie na ludzi nasłać kilku ze złotymi łańcuchami, czy porwać babcie staruszki? Ciekawe czy o waszych poczynaniach wiedzą w tych wciąż powtarzanych organizacjach? Może trzeba parę słów napisać do nich w tym wspaniałym języku jakim jest angielski?
Całe szczęście, że na obiektywnych obowiązuje język polski, więc gąski, gąski do domu , do fotoafery.




fotografia cyfrowa
rafcio
fotografia cyfrowa
2011-05-01 18:15:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Jeśli jest tak wspaniały jak się opisuje i tyle zamierza to byłby ponadto. Zmiażdżyłby samą swoją obecnością konkurencję. I na pewno nie brał udziału w tej dyskusji strasząc paragrafami, kodeksami i użyciem danych..."

no właśnie ... dmuchane to wszystko...

;-)
fotografia cyfrowa
Wiesiek681
fotografia cyfrowa
2011-05-01 20:01:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Sąd sądem a sprawiedliwość po naszej stronie być musi"- to ja biegnę na rynek może jakiego granata kupie :)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-05-01 21:39:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a wiecie że marchewka jest dobra na potencję? :)
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2011-05-01 21:50:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
...tylko ciężko ją zamocowac :))))
fotografia cyfrowa
vicedomini
fotografia cyfrowa
2011-05-01 21:50:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Jak dobrze że mój aparat nie porzebuja baterii, a tym samym żadnego napięcia. Niektórzy z OB chyba pomylili napięcie elektryczne z napięciem gumy w majtkach, a jak widać gumka od majtek potrafi mocno uciskać arterie z krwią, która nie dopływając do mózgu powoduje omdlenia i braki w świadomości ;)
Będąc obiektywnym myślę jednak, że tu też kilkorgu userom gumka ciśnie za bardzo. Wszędzie są patologie. Ważne by je w czas wyrugować. ;]

czarnobiałykwadracie , lubisz dużo pisać
fotografia cyfrowa
Trurl
fotografia cyfrowa
2011-05-01 21:54:34
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Wychodzi na to, że mózg jest umiejscowiony w stopach, lub majtki są częścią garderoby, którą nosi się pod szyją ;-)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-05-01 22:00:41
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
lubię,
i wkurza mnie takie pieprzenie, zarówno tu jak i tam.
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | Strona 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa