fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czyżby formuła Obiektywnych się wyczerpywała?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
Wiesiek681
fotografia cyfrowa
2011-05-01 22:49:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
A mnie tam nie wkurza pieprzenie:o) Wręcz przeciwnie:) Lubię:))
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2011-05-02 07:36:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Z fotografowaniem jest jak z czytaniem książek w Polsce w latach 90-tych (niesamowity boom a potem upadek). Popularność cyfry spowodowała, że każdy chce spróbować. Pozostaną za jakiś czas tylko osoby, których to naprawdę pasjonuje, którzy chcą rozmawiać o tym i rozwijać się w tej materii. Tak też było po wejściu na rynek lustrzanki 35mm. To kwestia czasu a nie regulaminów, moderacji, czy cenzury wypowiedzi. TWA, punkty - kto lubi niech sobie w tym siedzi. Po latach taka osoba powie sobie - jaki byłem głupi bo niczego porządnego nie zrobiłem, zatrzymałem się w miejscu...
Odnośnie OB - może anonimowe ocenianie zmieniłoby sytuację i chyba większa ilość moderatorów.
Fotoferia - ciekawy portal ale chyba nie dla każdego. Mam na myśli typ zdjęć i pomysł promowania. Idea, która ma długą drogę przed sobą. Wypromowani zostaną faktycznie najlepsi. Ja zostawiam dla siebie chałturę - za bardzo cenię pieniądze i korzystanie z życia. Brak mi cierpliwości i chyba talentu:). Dlatego to nie miejsce dla mnie. Życzę im aby się udało to co zamierzają. Będzie to z korzyścia dla nas wszystkich - mam na myśli promowanie polskiego zdjęcia.
OB życzę obiektywizmu przez duże "O" ale to już zależy od nas użytkowników tego portalu.
Pozdrawiam wszystkich z aparatem w dłoni - tych z FF i tych z OB.
THE END
fotografia cyfrowa
kris_wit
fotografia cyfrowa
2011-05-02 08:13:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
O zmianach na Obiektywni było już wiele pisane.Było już wiele wątków w przeszłości.Z trudem jednak cokolwiek się tu zmienia.Właściwie zmian w ostatnich latach nie było.Nie wiadomo ,czy zmiany też spowodowalyby wzrost atrakcyjności i aktywności OB.Pewnie gdyby wprowadzono jakieś rewolucyjne zmiany to i to wywołaloby fale kolejnych tematów na forum.Bo ilu userów tyle propozycji.
Wracając do tematu wątku nie sądzę ,by formuła Obiektywnych się wyczerpywała.Taki kryzys aktywności (co powtórzę,bo już to pisałem) daje się zauważyć na kazdej jednej galerii internetowej.Takie jest przynajmniej moje zdanie.
Co do FF to ja też im zyczę powodzenia.Jest młodą galerią ,pełną ambitnych planów i pewnie dlatego tak boi się każdego nieprzychylnego głosu w obawie ,że runa ich założenia.Jednak banowanie każdego tylko za to ,że z czyms się tam nie zgadza,albo krytykuje zdjęcia ,które promuje się tam, to nie tędy droga.
Myślę,że takie spory między portalami powinno się zakończyć podaniem ręki na zgodę i zakończeniem sprawy.Obiektywni ida swoją drogą,a Fotoferia niech sobie idzie swoją .
Do szefostwa FF apeluje o więcej rozsądku i bardziej przychylnego spojrzenia bo bez userów każdy jeden portal upadnie.Sama administracja i kilku osób promowanych nie wystarczy.
Obiektywni pl? Myślę,że mimo wszystko ta galeria ma się dobrze.Jest tu i tak duża aktywność w porównaniu z innymi portalami.Poziom także nie jest taki tragiczny ,jak niektórzy piszą.
Myślę,że jest miejsce i na Fotoferię (która rzeczywiście nie jest dla każdego i tam dają to odczuć bardzo wyraźnie) i na Obiektywni.pl
Powinna nas łączyć pasja do fotografii,a nie dzielić ciągłe spory,kłótnie (choć często uniknąć tego polskiego piekiełka).
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-05-02 18:36:12
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Hipokryzja!
fotografia cyfrowa
kris_wit
fotografia cyfrowa
2011-05-02 18:43:36
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
czarnobialykwadracie - znam Cię i dla Ciebie wszystko jest hipokryzją ,co nie wychodzi od Ciebie.Wydaje Ci się (mylnie) ,że jedynie Ty masz racje i zawsze racje ,a to w sumie guzik prawda
i tyle ...
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-05-02 19:12:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Patrz, nie pisałem do ciebie, pisałem ogólnie o tym o tu czytam, a ty od razu spinasz pośladki ;) Uderzyłem w stół, nozyce się odezwały ;)
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2011-05-02 19:53:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Mam nadzieje, że nie do mnie bo nic złego nie napisałem:) Wyraziłem swoje luźne przemyślenia... zresztą uzywając potocznego języka ''mam to gdzieś''. Co do FF oglądałem ten portal kiedy powstawał i dosyć głośno się promował. Do dzisiaj się tam nie zarejestrowałem. Interesuje mnie portal gdzie faktycznie się coś dzieje odnośnie dyskusji o zdjęciach (nie muszą być wcale najlepsze). Nie będę się rozpisywał dlaczego. Nie interesują mnie portale na których uprawiana jest polityka i socjotechniczne zabiegi. Dlatego między innymi zaglądam czasami na OB. To moje zdanie w tym temacie. Promowanie widzę w zupełnie inny sposób bo i cel mam inny. Aktualnie najbardziej pasuje mi flickr i dyskusje pod zdjęciami. Zawsze z kulturą i bez chamskiego akcentowania swojego "miszczostwa". Proponuje zerknąć na PF np.... usera mugley (chyba z Australii o ile pamiętam) - dużo sam pisze o zdjęciach które robi, nie szczędzi uwag i rad, które zamieszcza pod swoimi fotkami. Także na forach wypowiada się konkretnie i merytorycznie. Nie nazywa ludzi chamami, prostakami i polaczkami - tutaj pozdrawiam Kera bo tego Ci nigdy nie daruję. Dlatego tam mi się podoba a tutaj nie - to chyba jasne. Lubię OB bo po odsianiu tego co mnie razi trafiają się dyskusyjne perełki a i atmosfera bywa czasami prawie rodzinna:) Nie lubię zbytnich formalizmów dlatego nie próbuję na FF. Każdy jest tam, gdzie wybrał bo tak mu pasuje. Nie widzę w tym nic złego i nawet dobrze że są takie odmienności. Nie da się stworzyć portalu, na którym wszyscy będą szczęśliwi.
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2011-05-02 20:01:13
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
niby to co pisaliśmy było kłamstwem,pomówieniami itd...jednak właściciel ff przyznał nam poniekąd racje - rozwinęła się tam bardzo ciekawa dyskusja...
Może to i dobrze że doszło do awantury,ludzie zaczynają tam rozmawiac.
Wracając do Ob - może poczekalnia byłaby jakimś rozwiązaniem ? zatrzymałoby to falę gniotów wrzucanych na portal - na początek zawsze to coś.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2011-05-02 20:12:04
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Karp1225 - wydaje mi się, że nie chodzi tu o blokowanie zdjęć tylko żeby ludzie robili coraz lepsze. Temu sluzy dyskusja a nie punkty i wyścig szurów do nikąd. Punkty muszą być bo to napędza kasę dla OB - to też rozumię. Może zwiększyć skalę ocen... Odnośnie dyskusji - ostatnio wszedlem pod jedno zdjęcie... Były tam juz dwie oceny 3. Ja postawiłem 1 i napisałem KK. Potem rozwinęła się nawet ciekawa dyskusja. Nie było odwetów i kopania się nawzajem pod stołem. Fakt - w KK nie pisałem tak popularnych u miszczów zwrotów "Autorze może najpierw kup jakies książki o foceniu" "Gniot" itp. Moim zdaniem o takie OB właśnie powinno nam chodzić.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-05-02 20:32:39
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
i kto ma być w kapitule poczekalni? Kto będzie aprobował zdjęcia do dalszej publikacji? Pewnie sami "zacni" i "oddani". Jak tak to życzę powodzenia w tworzeniu orwellowskiego folwarku. Tylko nie zapomnijcie podpisać umowy z zakładami tłuszczowymi na kilka ton wazeliny. Poczekalnia to będzie kolejne narzędzie do odwetów i krucjat, takich userów jak ten, którzy tu pieje o współpracy o tym że powinno nas łączyć to czy tamto, a potem trzęsie majtkami i biega z odwetem za każde krytyczne słowo. Z resztą nie tylko on jeden.

Co do kwestii "kupowania książek" to jakoś dziwnie się złożyło że młodzi chcą by im wszystko podać na tacy. I tu pada pytanie, dlaczego mam np ja podawać to co wiem jakiemuś krzykaczowi i pianobijcy na tacy, skoro on nawet nie zadał sobie minimum trudu by cokolwiek poczytać?. Teraz w dobie powszechnego dostępu do sieci, znalezienie czegokolwiek nie jet trudne. Trzeba tylko chcieć. No ale im się nie chce, wydaje się im ze my powinniśmy im wszystko pokazać, i powiedzieć bo oni przecież chcą robić zdjęcia dobre, a nawet nie mają na tyle inteligencji żeby przeczytać najpierw instrukcje obsług aparatu. No bo przecież on jest w pełni automatyczny ponoć to nie trzeba. A ksiązki to najlepiej by czytali tylko o obróbce w PS. Bo przecież PS to lek na wszystkie gnioty. Moim zdaniem nie tędy droga.

A gnioty powinno się nazywać gniotami, szczególnie u bezczelnych pianobijców, którzy nie zasłużyli sobie na to by im coś od siebie powiedzieć, bo i tak wszystko wiedzą najlepiej. Skoro wiedzą to po co im wyjaśnienia i kk?.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2011-05-02 20:49:15
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Czarnobiałykwadrat (swoją drogą wybrałeś nick fajny ale chorenie długi:) - wiem o kim piszesz ale wygląda jakby o mnie. Podkreśle jeszcze raz nie ma mnie na FF ani w żadnej poczekalni. Jeżeli już to może w jakimś konkursie, na który sam wysyłam fotki i nikogo o nic nie proszę. Hej!
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-05-02 20:56:19
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moja żona lubi długie rzeczy :)
fotografia cyfrowa
Makabra
fotografia cyfrowa
2011-05-02 21:02:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
tutaj taka aktywnośc a na portalu Obiektywni wisza zdęcia e komentarza, bez oceny po pstu wrzucam i ni się nie dzieje ... Moze lepiej zajmijcie się tym po co ten portal powstał porozmwiajcie o zdjęciach pod zdjeciami
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-05-02 21:07:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w sumie to ostatnio nie ma pod czy rozmawiać...
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2011-05-02 21:08:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a Twoje?:)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-05-02 21:12:24
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
moje są kiepskie.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-05-02 21:12:45
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
wstawiam je by się czegoś nauczyć ;)
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2011-05-02 21:14:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przy okazji - czym skanujesz?:)
fotografia cyfrowa
szpilek
fotografia cyfrowa
2011-05-02 21:15:46
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Nikt tu nie chce super rad, oczekiwania są na super oceny. Słowo rada ewoluowała tu i jest niczym innym jak poklepaniem po zadku. Wypowiedzi odnoszące się negatywnie wywołują u autora nagłą chęć otrzymania konstruktywnych komentarzy. I teraz zróbmy poczekalnię, sklasyfikujmy autorów na pro, rop i orp.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2011-05-02 21:17:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Chce założyc ciekawy wątek na ten temat - znalazłem ciekawe porównanie na flickr... No własnie dlatego lubię tam zaglądać.
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2011-05-02 21:19:56
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pisałem o skanerze - sorry juz spadam bo dyskusja prze jak w temacie wątku.
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-05-02 21:23:37
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
skaner tez kiepskie foty robi i też wrzuca by się czegoś nauczyć ;)
fotografia cyfrowa
sapphire
fotografia cyfrowa
2011-05-02 21:25:02
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Przy okazji - moje 1-sze cyfrowe fotki zrobiłem skanerem:) Muszę je kiedys opublikowac:)
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-05-02 21:25:05
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a tak serio to agfa arcus II
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-05-02 21:25:28
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
a do slajdów będen u kolegi
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Strona 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa