fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Loginfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowaHasłofotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowaZapamiętajfotografia cyfrowa
fotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowafotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
Czyżby formuła Obiektywnych się wyczerpywała?
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa
AutorWiadomość
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2011-06-11 12:24:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Archeo, a masz jakieś dane o przodownikach pracy i kto wykonał 300% normy? :)))
fotografia cyfrowa
anhro
fotografia cyfrowa
2011-06-11 13:17:38
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Acheo a za co mam te 38 punktów? Bo nie wiem a mierzi mnie ciekawość :D

"Autorzy : Anhro ... .... 38 pkt., Karp1225 .... 61 pkt. / 100 możliwych."
fotografia cyfrowa
babajaga
fotografia cyfrowa
2011-06-11 15:17:32
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Neojmx ja mam ! W 1962 roku BPBP wykonało 200% normy- chodzi o budownictwo. :-). Mam to udokumentowane na oryginalnym folderku tylko nie wiem czy to się wtedy tak nazywało :-)
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2011-06-11 19:13:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
kurcze flak......mam wrażenie, że niektórzy tutaj mają kontakty z Mossadem, CIA, BOR i Hamasem lub...zupełnie inaczej...z Kosmitami ;-)
(...swoją drogą to niezmiernie ciekawe czy Mossad w teczkach osobowych poszczególnych fociarzy opisy ma po angolsku czy w jidysz???)
fotografia cyfrowa
prorok
fotografia cyfrowa
2011-06-11 20:12:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Maleszka pytany dlaczego donosił, odpowiadał "To dobre pytanie!"
fotografia cyfrowa
anhro
fotografia cyfrowa
2011-06-12 12:07:47
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"Anhro zgodnie z warunkami umowy wyniki ankiety w części lub całości nie mogą być publicznie ujawnione w formie bezpośredniej, poglądowej umożliwiającej tworzenie rankingów lub zestawień, zastrzeżenie zleceniodawcy. Możesz ją kupić za sporą kasę ale tylko od niego z prawem do niczego."

Ok jako naczelny narcyz stwierdzam zatem, że wyniki tej ankiety nie są mi potrzebne, a pieniądze wolę przeznaczyć na budowę kościołów...

"Ja znam i cenie Twoje trzy świetne prace pośród kilkudziesięciu jakie widziałem. Więc powiem tylko za siebie tak, zarobiłeś na studio, PSie, temacie, oraz fantazji inne wysiadka, 0 lub 1 pkt."

Nie wiem czy o moje prace chodziło wszak to kolejny akapit.. ale muszę Ci zdradzić, że nie zarobiłem na studio - nie mam takowego, zdjęcia moje powstają bez użycia studia ani też sprzętu studyjnego - to co inni osiągają właśnie za pomocą lamp, softboxów ja uzyskuję na inne sposoby :) W przeciwieństwie do innych nadal się rozwijam choćby technicznie - z resztą będzie sobie łatwiej poradzić kiedy sam proces będę miał w małym palcu ;)

fotografia cyfrowa
vicedomini
fotografia cyfrowa
2011-06-12 12:15:17
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
2011-06-12 09:34:19
avatar_155
fotoferia

Postów na forum: 318
W świetle ostatnich wydarzeń musimy powziąć pewne decyzje co do pracy portalu. Otóż nasz Zespół jest jawny co jest ewenementem na tego typu portalach ale niesie ze sobą zagrożenia, o których byliśmy świadomi już wcześniej. W tej chwili jest nagonka na nasz portal użytkowników zbanowanych. Nie ma tutaj znaczenia kto i za co został wyrzucony ale jeżeli posprawdzacie sobie sami w sieci to stanie się jasne, że te blokady są jak najbardziej słuszne. Są to również dowody rzeczowe do anonimowych listów, które otrzymujemy.

Portal ma pewne zobowiązania wobec firm współpracujących i użytkowników, otwarty być musi dla wszystkich choć dla nas najlepiej byłoby zamknąć go na dalszy czas testów i dopuścić tylko osoby wyróżnione do współpracy. Etap polski to etap testów i selekcji Użytkowników, ponieważ w naszym planie było zebranie najlepszych fotografów z Polski i z ich pomocą wejść na zachodni rynek. Portal potrzebuje najlepszych ale nie potrzebuje wszystkich, ponieważ Właściciel od samego początku chciał działać za zamkniętymi drzwiami z kontrolowanym dostępem znając realia polskiego rynku. Otworzył portal dla wszystkich pod naciskiem osób, które twierdziły, że formuła jest na tyle fajna, że wypali. Fotoferia miała powstać 7 lat temu, jednakże sponsorzy powzięli decyzję o przeprowadzeniu testów na innych podobnych portalach, nie tylko pod względem funkcjonalności ale też pod względem socjologicznym. Przyglądając się innym Portalom doszliśmy do wniosku, że fotografia stoi na dalszym planie a w centrum są walki o portalowe pozycje, nie tylko chodzi tu o chamskie zachowania ale też "profitowe". Na szczęście plan polskiej Fotoferii udowodnił, że jakaś część ludzi podchodzi normalnie do sprawy. W modelu biznesowym pozwala się na wszelkie działania Użytkowników ponieważ nie jest ważny prestiż, jakość i kultura a zupełnie co innego. Fotoferia w ciągu roku udowodniła co potrafi, niektórym nie udało się to przez kilka lat a już spoczęli na laurach. Nas nie interesuje co o nas piszą na zewnątrz bo nie pozwolimy nigdy na takie rzeczy na swoim podwórku, ale jeśli w grę wchodzą dobra osobiste i materialne Administracji i ich rodzin, to mamy tu do czynienia z kompletnym pogwałceniem prawa.

Ten Portal ma być zarządzany przez Polaków ale polski nie będzie.




2011-06-12 10:06:21
avatar_197
nikodemszymanski

Postów na forum: 6
nic z tej wiadomości konkretnego nie wynika :/ kojarzy i się językiem polityki - dużo słów malo konkretów. Jedyne co jest pewne to że ostanio portal jest mega nie stabilny - pojawia sie i znika







fotografia cyfrowa
anhro
fotografia cyfrowa
2011-06-12 13:06:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vicedomini napisałbyś coś od siebie a nie tylko "Ctrl+C" i "Ctrl+V"
fotografia cyfrowa
czarnobialykwadrat
fotografia cyfrowa
2011-06-12 13:06:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
pogwałceniem prawa jest odmowa usunięcia zdjęć...
fotografia cyfrowa
anhro
fotografia cyfrowa
2011-06-12 13:15:25
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
"czarnobialykwadrat pogwałceniem prawa jest odmowa usunięcia zdjęć..."

W regulaminie ff jasno pisze dlaczego zdjęcia nie mogą być usuwane - głównie z tego powodu, że jak się człowiek rejestruje na portalu to jednocześnie zgadza się z regulaminem czyż nie? :)
To raz a dwa - jak już ktoś napisze coś pod twoim zdjęciem to chyba warto to docenić, że się napłodził - dlaczego miałoby to zostać usunięte razem z Twoim zdjęciem?
A trzy - jeśli podasz dobry powód to na pewno zgodzą się usunąć Twoje zdjęcia ;)
fotografia cyfrowa
neojmx
fotografia cyfrowa
2011-06-12 13:32:22
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@anhro, to ja Ci podam dobry powód - Ustawa o Prawie Autorskim.
Jest to akt wyższego rzędu niż jakiś tam regulaminik stworzony na kolanach przez domorosłych prawników.
Wystarczy? :)
fotografia cyfrowa
anhro
fotografia cyfrowa
2011-06-12 13:43:11
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
neojmix ale gdzie jest napisane w regulaminie ff, że trzeba się z nim zgadzać? - nie zgadzasz się z regulaminem - nie wystawiasz zdjęć - proste?
Skoro rejestrujesz się na portalu gdzie usuwanie zdjęć jest niemożliwe wg. regulaminu to po jaki ch.. tam się rejestrujesz?
To jak wydruk zdjęcia na okładce jakiegoś magazynu - zgadzasz się na jego publikację według jakiejś umowy/regulaminu i co potem masz prawo go usunąć?
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2011-06-12 13:59:30
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
@anhro, zdaje się nie do końca rozumiesz co to znaczy "Akt prawny wyższego rzędu"...
to jest mniej więcej tak, jakbym sobie napisał na drzwiach mojego baru, że tutaj zabijają, by potem być zwolnionym z odpowiedzialności karnej, przed polskim prawem za zastrzelenie klienta..;)
fotografia cyfrowa
vodek4791
fotografia cyfrowa
2011-06-12 14:05:21
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
aha, żeby nie było że "atakuję" jakikolwiek portal, mój post ma jedynie charakter formalny
fotografia cyfrowa
bartf
fotografia cyfrowa
2011-06-12 14:16:00
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Neojmx, rejestrując się w serwisie automatycznie akceptujesz regulamin (a więc zawierasz umowę), którego postanowienia wcale nie muszą być zbieżne z Ustawą o prawie autorskim. Z tego co wiem jest przepis (być może w prawie cywilnym), który twierdzi, że zawarta umowa jest "ważniejsza" niż ewentualne, potencjalne sprzeczne z nią, przepisy zawarte w jakichś ustawach - choć tu mogę się mylić. W każdym razie sprawa nie jest tak oczywista, jak może sugerować to Twoja wypowiedź...
fotografia cyfrowa
bartf
fotografia cyfrowa
2011-06-12 14:17:40
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Oczywiście istnieją wyjątki, np. handel organami jest zabroniony i basta, niezależnie od ew. umowy zawartej przez dawcę i handlarza :)
fotografia cyfrowa
anhro
fotografia cyfrowa
2011-06-12 14:40:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
vodek4791 zatem z twojej wypowiedzi wynika, że mogę sprzedać/udostępnić swoje zdjęcie jakiemuś magazynowi na użycie w celach reklamowych/okładkę czy cokolwiek, lecz potem mogę zażądać jego usunięcia bo to gwarantuje mi wspomniany przez Ciebie "Akt prawny wyższego rzędu"... ?
fotografia cyfrowa
triodante
fotografia cyfrowa
2011-06-12 14:54:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
anhro tutaj już masz do czynienia z umową kupna/sprzedaży w określonym celu...
ustawa zakazuje palenia tytoniu w miejscach publicznych i co? myślisz, że wystarczy napisać na drzwiach baru, że każdy klient przekraczający te drzwi może sobie palić do woli lub nie ma prawa pisnąć, gdy przeszkadza mu dym bo przyjął do wiadomości "zasady" baru? ;-)
...
szkoda tylko, że wysocy rangą z wiadomego portalu bez zająknięcia usuwają swoje foty gdy takowej zdarzy się dostać niepochlebną opinię (oczywiście z typowo chamskich i oczywiście godzących w dobre imię portalu bezczelnych bezpodstawnych zwyrodniałych pobudek) ;-)
fotografia cyfrowa
ka_tula
fotografia cyfrowa
2011-06-12 15:14:51
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
Szczerze to nuży mnie dyskusja o ff. I Nie obchodzi mnie jak i pewnie wielu innych użytkowników OB. idźcie sobie dyskutować o FF na FF.
fotografia cyfrowa
anhro
fotografia cyfrowa
2011-06-12 15:23:33
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
triodante "anhro tutaj już masz do czynienia z umową kupna/sprzedaży w określonym celu..."

ale na ff masz to samo - prezentujesz zdjęcia bez opłat za serwer oraz ich promocję - są oceniane, komentowane, promowane (jeśli dobre) - jakiś rodzaj zapłaty to jest, ponieważ wymaga od innych poświęcenia twoim zdjęciom czasu, pieniędzy również...
- więc tutaj można podmienić umowę kupna na regulamin (w zamian za możliwość brania udziału udostępniasz zdjęcia) ? Czy tak tego nie można rozumieć?

Skoro zatem ktoś chce usunąć zdjęcia, wbrew regulaminowi/umowie to może powinien zapłacić za hosting swoich dzieł i ich reklamę według czasu ich prezentacji?

To byłoby zrozumiałe - wtedy user się ceni jakie to jego zdjęcia są cenne i portal się ceni jakie koszty miał z tym związane?
fotografia cyfrowa
anhro
fotografia cyfrowa
2011-06-12 15:27:08
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ka_tula ale to użytkownicy OB zaczęli te dyskusję - nie użytkownicy FF ;) choć zgadzam się z tym, że tam powinno się o tym dyskutować. Jednak frustracja zmusiła co poniektórych pisać o tym aż tutaj :)

Archeo przyznam szczerze, że nie odnajduję w Twoich zdjęciach źródła inspiracji - jak zapewne Ty w moich ale na piwo zawsze można się przejść o ile nie zaszufladkujesz mnie według tematyki jaką w zdjęciach najczęściej obieram :)
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2011-06-12 15:46:16
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
w czym macie ludzie problem ? nie pasuje portal to odchodzicie , ot wszystko :)

choc nie wspomne ze odeszlem na swoja prosbbe a zekomo pisali ze mnie zbanowali :)
fotografia cyfrowa
vicedomini
fotografia cyfrowa
2011-06-12 15:50:58
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
ka-tula , wszystko co złe na FF to wina i robota OB , dodam na FF nie wolno wszystkim uczestnikom pisać i publikować na forum . forum jest dostępne tylko dla tych którzy piszą pod dyktando acrusa i innych . anchro jest człowiekiem administracji .


Komentarz edytowany przez użytkownika
marconi@2011-06-12 13:05:14


zieliwo@2011-06-12 12:28:02


Piszesz, że Harb tak opluł portal itp. Gdzie i jak - pokaż, bo ten temat, który został usunięty mi nie wyglądał na takie OPLUWANIE...


to co pojawia się na forum to tylko cząstka radosnej twórczości. Dużo więcej i znacznie dosadniej można poczytać w korespondencji, której administracja nie ma zwyczaju publikować.
Wielu zadymiarzy potrafi się bardzo sprytnie maskować a nawet publicznie promować na obrońców FF. Stąd niektóre reakcje administracji dla obserwatora z zewnątrz mogą wyglądać na zbyt pochopne lub nieadekwatne do sytuacji.
Jeżeli pan Harb miał tak dobre intencje w stosunku do FF to dlaczego poleciał natychmiast na Obiektywnych by założyć tam złośliwy w stosunku do FF wątek na forum.
Zawsze istniej droga załagodzenia sporu o ile w ogóle chce się go załagodzić. Można to zrobić bez publicznego prania brudów, korzystając z normalnej drogi korespondencyjnej.



chciałbym przeczytać ten wątek z którym poleciał
fotografia cyfrowa
sylwesterc70
fotografia cyfrowa
2011-06-12 16:01:26
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
o Harbie , ten watek tez chcialbym przeczytac , ale watpie w to by to bylo mozliwe


acrux tez przegial pale z tymi zdjeciami z karpiem , tym basrdziej ze pisal komentarz pod zdjeciem o gosciu z obiektywem , wiadomo o kogo chodzi.
fotografia cyfrowa
karp1225
fotografia cyfrowa
2011-06-12 16:08:20
fotografia cyfrowa
bgfotografia cyfrowa
sylwesterc70 - acruxem się nie przejmuje,pokazał swoje prawdziwe oblicze :)
Co do Twojej osoby - zostałeś zbanowany za "chamskie komentarze i za to że były na Ciebie skargi" :)
A swoją drogą większośc Userów na ff uważa się za artystów - co to za sztuka gdy trzyma się wszystkich za gardło ?
fotografia cyfrowa
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Strona 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42
fotografia cyfrowa
fotografia cyfrowa